şükela:  tümü | bugün
  • bu kullanım ücretini bizden başka alan ülkeler var mı?
    yanlışım yoksa 1 tl ile başladı, şimdi 2.85 tl olmuş. bunun dışında o kadar çok vergi alınıyor ki insanlar bu verginin hala farkına varamadı. milyonlarca hat var. devlet buradan da parayı vuruyor; ama benim için hangi alanda harcıyor? bunu bilmek benim hakkım!
    bizim ülkenin bir şey üretmesine gerek yok. böyle koyun çok oldukça bizim devlette çobanlık yapıp vergiden çarkı çevirmeye devam eder.
    güzel mesele haa...
  • kimsenin sesini cikarmayip sanki bu haracin alinmasi normalmis gibi tepki koymamasi gercekten hayret verici
  • telsiz kullanım bedeli mobil hat başına 2020 yılı için aylık 2,85?’dir.
    btk verilerine göre ülkemizde yaklaşık 80 milyon mobil hat olduğuna göre sadece telsiz kullanım bedelinden yıllık gelir 2,7 milyar?’dir.
    telsizin kendisinden bile bu kadar vergi toplanmıyordur.

https://twitter.com/…oll/status/1219150432506912775
  • 2020 yılına gireceğiz halen uğraştığımız şeylere bak. elektrik kullanırsın trt denen saçmalık senden para ister, ailenle iletişime geçmek istersin devlet senden telsiz ücreti ister.
  • hâlâ alışamadığım, sadece bizde olup olmadığını merak ettiğim vergi.

1. niye var?
    2. aldığım hangi hizmeti güzelleştiriyor?
  • bu vergi türünün dünyada bir örneği var mı merak ediyorum ? bu çağın gerekliliği değil mi bu teknoloji ? bu hattı satın alırken zaten inanılmaz ücretler öderken neden her yıl yeniden bir hat parası daha ödüyoruz ?
  • türkiye'deki saçma vergilerden biridir. ama bir elektrik faturasındaki trt payı, kayıp kaçak bedeli, dağıtım bedeli ya da su faturalarındaki atık su bedeli kadar saçma değildir.
  • 1) devletin küsküsü
    2) hazineye ek gelir olmaktan başka güzelleştirdiği bir şey yok
  • 2020 yılı için 6 lira zam gelmiş anlamsız vergi.

2019 yılı için 28,08 tl aylık 2,34 tl.

2020 için 34,08 aylık 2,84 tl.
  • kimsenin ses çıkarmadığı vergi. akp çoçukları galerisine bi ferrari alsın diye veya suriyeli kardeşlerimiz rahat yaşasın diye vermeye devam edelim.