şükela:  tümü | bugün soru sor
  • https://twitter.com/…us/1084186276054614016/video/1

adam, letonyalı hatuna çakma hikayesiyle geyik yapayım demiş ama havada bildiğin yerin dibine geçmiş. yerin kulağı var derler de, havadaki kulak da fenaymış yalnız.

pilot arkadaş, soğuk su var içer misen?
  • pilotların konuşmasını havalı bulurdum. palavra lan hepsi
  • 20 aralık 2018 de yayınlanan ses kaydı. olayın olduğu vakit daha eski.
  • cool story bro
  • bildiğim kadarıyla kokpitte uçuş dışında farklı bir konu hakkında sohbet etmek yasak.. hatta düşen uçakların karakutularını dinlediklerinde bu hatadan dolayı düşen uçaklar dahi var.
    sohbete dalıp kokpitte yapılması gereken hayati işlemleri yapmamak gibi örnekler var maalesef.
    kalkıştan önce flaplar miktar açılır. amaç kanat yüzeyini arttırıp uçağın kalkışını sağlamaktır.
    kalkış öncesi kokpitte hostesle muhabbete dalan 2.pilot flapı açmayı unutur. uçak kalkamaz. pist dışına çıkar, hatta anayola girer. sonuç 100 ölü
  • (bkz: italyanım dedim)

geçen hafta yunanistan'da bu ayağı yapan bir arkadaşa denk gelmiştim, yunanları gayet güzel kekliyordu, bozmiyim dedim.

ülkece aynı yalanı mı atıyoruz lan yurtdışında? bi gün italyanca bilen birine denk geliceksiniz göt gibi kalıcaksınız olum.yapmayın.
  • günaydın canım.
    arama için kullanılabilecek anahtar kelime; telsiz

(bkz: uçak kabininde telsiz butonunun açık kalması)
    (bkz: telsiz butonu basılı kalan pilotların sohbeti)
  • havadan sudan konuşsan takılı kalmaz o mandal, en olmadık zamanı seçer, bi de bu muhabbet nete düşer.
    yaziktir, talihsizliktir, hayattir.
  • kokpitteki belalti konusmalari o frekansda birkac dakika dinlenen sanssiz pilottur.
    bu arada kokpitte havadan sudan konusmak serbesttir ucusun cogunda, sadece kalkistan belli bir sure sonraya kadar ve inisten once de belli bir sure sadece ucusla ilgili konusulur yani cruise kisminda her turlu muhabbet yapilir. onlar da insan sonucta saatlerce ne yapsinlar