şükela:  tümü | bugün
  • redd'in 1 mayıs 2012 de çıkacak olan albümlerinde yer alan bir şarkı. ismini ilk gördüğümde tersten okumak aklıma gelmediği için bu ne lan dedim kendi kendime sonra telved e takıldı gözüm, harfler uçtu bir anda gözlerimin önünden ve doğru yerlerine oturdular.
    yaşadığımız yerde böyle bir şarkı yapmak ve bir şarkıya böyle bir isim vermek sadece redd'in yapmaya cesaret edebileceği bir davranış.
    albümün çıkışını dört gözle beklerken kendilerini tebrik ediyorum. (tersten bakan herkes adına)
  • (bkz: katil devlet)
  • redd şarkısı sözleri için buyrunuz :

sustu ağustos böcekleri
    bir bombanın sesiyle
    kimin için patlarsa patlasın
    öldürmek ölmek gibi değildir
    her şeyi tersten yazarlar
    onlara dokunan yanar
    bana da tersten bakıyor musun
    zaman aşıp gitmez cinayet bu
    hep bir bahanen var bir x) bendinde
    b-o-m-b-a değil kitap bu
    şiir oku ağla işine gelince
    her şeyi tersten yazarlar
    onlara dokunan yanar
  • b-o-m-b-a detayından sonra şarkının sonundaki ''telved litak'' sloganlarıyla daha da muazzamlaşan şarkı.
  • 06.05.2012 deki albüm lansman konserinde deniz , hüseyin ve yusuf için çalınmıştır .
  • redd'in internetten canlı yayınlanan albüm tanıtım konserinde yusuf, hüseyin ve deniz'e adadığı şarkı.
  • şarkı sözlerine çok uyan bir videosu yapılmış redd şarkısı. video mustafa kemal atatürk'ün "efendiler, hepiniz milletvekili olabilirsiniz, bakan olabilirsiniz, hatta cumhurbaşkanı olabilirsiniz.fakat sanatçı olamazsınız.” sözleri ile başlıyor.doğan duru'nun "özgürlük yok! olsaydı hissederdik" sözü ile bitiyor.
    kim hazırladı ise ellerine sağlık.

http://www.youtube.com/…eature=youtube_gdata_player
  • aklıma the simpsons movie'yi getiren şarkıdır.

filmin açılışında bart'ın çıplak kaydığı * sahnede türlü nesnelerle bart'ın penisini kapatıp son bölümde finali yaptıkları bir an vardı.

ben de bu şarkının sonunda ağız dolusu katil devlet duymayı bekledim ama gelmedi.
  • güzel insanların bugünlere çok yakışan bir şarkısı.