şükela:  tümü | bugün
 • şirketler topluluğu imiş. sıradışı mimari projeler gerçekleştirecekler sanırım. halkalı tarafında süpersonik bir yapıları mevcut. sanki nasa üssü.
  (bkz: tema plaza)
 • şöyle bir projedir.
 • reklamlarda tema istanbul vs. taksim seklinde tanıtılmaya çalışılan alan
 • hayatımda gördüğüm en saçma yere yapılan proje. şimdi bu projeyi eğlence parkı olarak vialand'a rakip yapacaksanız tutmaz, ev olarak satarsanız en azından ben almam.

  mahmutbey gişeler ile avcılar gişelerin tam ortasında, e-5'e uzak ve 1+1 daire 261.000.. allah arttırsın. zaten web sitesinden de hiç birşey anlamadım. sinpaş ne güzel önce demoyu, sonra evi yapıyor.
 • yemeklerinden kurt çıktığını iddia eden ve çalışma koşullarını protesto eden işçilern çalıştığı inşaat projesi.

  http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/27164350.asp
  http://www.milliyet.com.tr/…eylemi--gundem-1937154/
 • istanbul'un en önemli yerine yapılmaktadır. bahçeşehir'de oturduğumdan esenyurt, ıspartakule, bahçeşehir, esenkent deli gibi gelişmekte ve siteler yapılmakta. bu sitelerin %80'i yabancılara satılmakta.. kafadaki plan tahminimce arapları, rusları istanbulda buralara yerleştirip parasını yemek. yani araplar sıcaktan, ruslar soğuktan sıkılıp buraya geliyorlar. o yüzden iş yapar. satış rakamlarını açıklasalar yüzdesel olarak kaçı türk, kaçı yabancı resmi olarak öğreniriz.
 • türkiye'nin en büyük gayrimenkul projesiymiş burası. ayrıca hürriyet'in düzenlediği 2014 sign of the city awards'da "en iyi karma proje" seçilmiş, çok havalı. olimpiyat stadının karşısı, küçükçekmece gölü manzaralı, yüksekçe bir tepede kurulmakta ve üç ortağı var: avrupa konutları, mesa ve kantur.

  konut bölümünde tam 3531 daire var, herkese yer var yani, paramız olsa da alsak şuradan bir 3+1. inşaatı devam ediyor. tema world de acayip büyük ve süpersonik oyuncakların olduğu devasa bir eğlence parkı olacakmış. avrupa'da sayılıymış. bir de tema plaza var. inşaat sona yaklaştıkça fiyatlar yükseliyor, ne kadar erken o kadar iyi. aksiyon zamanı!

  web sitesi: [http://www.temaistanbul.com/ http://www.temaistanbul.com/]
 • tvde reklamlarına denk geldiğim mimari proce. aslında bütün bu son dönemin site reklamları acayip, her biri steril, modern insanlarla dolu, böyle cıvıl cıvıl sanırsın bir cannes ambiyansında, üstelik hepside uçuyorlar, ta maldivlerden getirdiği kumlarla donatılmış suni plajları olan mı istersin, teleferikli ya da venedik gibi kanalları olanlar mı dersin, üstelik her birinin sloganları benzer;"yeni bir yaşam kültürü", "yeni bir hayat", "yeni bir tarz", "yeni insana yeni yaşam" vb.

  neyse bu tema istanbul da böyle; güzel kadınlar güzel erkekler (white turks)şampanyalarını tokuştururken kameralara neden tema istanbul'u tercih ettiklerini anlatıyorlar(bu arada ortamın beyaz türklüğünü arttıran kemancılar da mevcut, kamera arada bunlara kesme yapıyor), burda edilen dialoglar da müthiş

  neden tema istanbul?
  bir hanımkızımız buyuruyor:avrupanın en büyük procesi, bilmiyorum ama başka söze gerek varmı yaneee!

  bence de yok yaneee
 • eski halkali coplugunun arazisine yapilan konutlardan olusan projedir.
 • halkalı'ya konut yapıp, çok merkezi diye reklam yapan firma. 15 dk da tekirdağ'a 115 dk'da taksim'e ama acaip merkezi.