şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 90 tl'ye kadar şifresiz temassız olarak yapabileceğiniz, 90 tl üstünde ise şifre girmeniz gereken kartlı ödeme şeklidir.
    şifresiz yapılan işlemlerde bankaların koyduğu bir üst limit vardır ve bu banka güvenlik kurallarına göre değişebilir.
  • telefondan yapılan hali* baya zevkli bişey.. aslında bildiğin kapitalizmin kölesi olmuşuz ama
    her seferinde reklamda oynuyormuşum gibi hissediyorum.
  • hala güvenemediğim için hiç ilişmediğim sistemdir.
  • sıfıra yakınsayan güvenlik açığını kapatmak için rfid engelleyen cüzdan, vb. kullanabilirsiniz.

https://www.csoonline.com/…fid-blocking-wallet.html
  • elinde mobil pos cihazıyla dolananlara dikkat etmek lazım.
    yanınıza yaklaşıp okutuyorlar.link

ek bilgi : alüminyum folyoya kartı sarınca pos cihazı okuyamıyormuş.
  • geliştirilmesi gereken kolay ödeme şekli. evet şifre girmek güvenli ama bir o kadar da zaman kaybı yaratan ve sıkıcı bir şey.
  • kartı telefonla yanyana bir süre tutunca manyetiği bozulan zımbırtı. bu kadar basit bozulmamalı...
  • nfc özellikli bi cep telefonuyla bile ödemeyi mümkün kılan teknoloji.

sene oldu 2019, temassız özellikli pos bulundurmak zorunlu olsun artık.
  • 90 liralık azami ödeme limitinin kart sahibi tarafından azaltılabilmesi gerektiğini düşünüyorum. ben sadece toplu taşımada ve kahve otomatlarında vs. kullanıyorum. yani 30 lira üzeri bir limitin benim açımdan gereği yok. bu kısıtlama online işlemlerden sunulabilir (sanal kart ayarlarında olduğu gibi). böylece güvenlik riski azaltılabilir.