şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: tematik kanal)
 • sempatik ile benzer bir sesleşme ürettiğinden kelli cem yılmaz kelime dağarcığı çerçevesinde hakaret amaçlı kullanılabilecek sözcük.

  - naber len tematik!
 • bir nevi dinlenme ve demlenme mekanı.

  (zira kadın-erkek ili$kilerinde/dini konularda bi $ey yazsanız ba$ınıza 20 ki$i toplanır da, abd'nin yüzölçümü 5 milyon kilometredir deseniz bir allahın kulu gelip de altınıza entry yazmaz)
 • an itibariyle sol frame'de sıralanan antalya alan kodlu telefon numaralarını yazan yazarın yaptığı entry yazma ekolü.

  (bkz: aha tematik çalışma başladı kaçalım)
 • bir tema etrafında oluşan.

  kaynak: tdk

  cümle içinde kullanımı;

  "benim neyim eksik sanat filmi çekenlerden, bi hd gamaraya bakar allahıma.. tematiğin babasını çekmezsem namerdim."
 • hazırlanan referans metnini, kopyala yapıştır yöntemi ile bin farklı başlığa girmekmiş meğerse. ya...
 • kadıköy koşuyolu semtinde bulunan bir firmadır. çalışanları günümüzde her maganda ruhlu insan gibi buraları ben yarattım mantığı ile etrafta koşuşturmaktadır. firma bir ara sokakta bulunmaktadır. bu sokakta ise firmanın önündeki kaldırım tarafı park alanıdır. her hangi bir is park alanı değildir bildiğimiz ara sokak yani. neyse bugün aracımı buraya park ettim. tam araçtan inerken bir araba yanıma geldi ve "buraya park edemezsin" dedi. kendisine sebebini sorduğumda ise bu alanın şirketinin önü olduğunu söyledi. bende dönüp bir daha sokağa baktım özel park yeri var mı ve ya otopark giriş çıkışımı diye kontrol ettim. her hangi bir şey göremeyince burasının kendilerinin özel alanı olmadığını istediğim gibi park edebileceğimi söyledim. bana ukala bir tavırla yeniden burası benim iş yerim ben park ederim buraya sende git kendi yerinin önüne park et dedi. karşımdaki zihniyeti anlayınca fazla uzatmadan aracımı park ettiğim yerden çıkarmayacağımı bir kez daha kendisine söyledim. o da aracımı oradan çıkartmazsam karışmayacağını söyleyerek tehdit etmeye başladı. hatta sanki yaptırabilirmiş gibi serbest park alanı olan bir yerden aracımı çektireceğini söyleyerek göz dağı vermeye devam etti. son zamanlar da bu tarz olaylar sık sık başıma gelmeye başladığı için derin bir nefes alıp içinden üçe kadar saydım. beynime bol bol oksijen gitsin olay çıkmasın dedim ve sakin bir ifade ile tamam kardeşim çektir diyerek yoluma devam ettim. bu olaydan yaklaşık 15 dakika sonra bir işim çıktı ve aracımı alıp gitmem gereken yere gittim. o esnada firmanın ismini not ettim. az önce kendilerine bu durum ile alakalı bir de mail attım bakalım ne cevap gelecek.
 • kendileri tarafından gönderilen cevap metni şu şekildedir;

  koşuyolu’nda bulunan tematik firması hakkında 25 mart 2015 tarihli entrynin gerçeklik payı bulunmamaktadır. park yeri konusuyla ilgili yaşanan olay yanlış ve taraflı aktarılmış, üstelik hem konunun tarafı olan kişiye hem de firmada çalışan kişilere uygunsuz sözler edilmiştir. komşu evler ve firmalarla daha önce konuşularak, her binanın önüne o binada ikamet eden bir kişinin aracının park edebilmesi konusunda anlaşılmıştır. kaldı ki insanın kendi şirketinin önüne park etmesi kadar doğal bir şey olamaz. üstelik şirketin önü boş kaldığı zamanlarda farklı araçlar da park edebilmektedir. yaşanan tek bir olayın her gün yaşanıyormuş gibi gösterilmesi ve tek bir kişiyle yaşanmasına rağmen tüm firma çalışanlarına mal edilmesinin akla yatan tek bir yanı yoktur. insanların biraz anlayış ve bir nebze nezakete ne kadar ihtiyaç duyduğu bu olayla bir kez daha anlaşılmıştır.
hesabın var mı? giriş yap