şükela:  tümü | bugün
  • bugün yaptığı 'serbest bırakılsın' açıklamasıdır . 'inşallah biz gitmeden o çıkar bize de geçmiş olsun deme imkanı doğar' demiştir. türkiye'de muhalefetin radikal bir biçimde değiştiğine şahit oluyoruz. aylardır hdp dışında neredeyse kimse demirtaş'ın adını bile anmıyorken önce muharrem ince, şimdi de temel karamollaoğlu demirtaş'ın serbest bırakılmasını talep ediyorlar. olmayacak biliyorum ama, umarım aynı cesareti meral akşener de gösterebilir. ancak ve ancak bu cesareti gösterebildiğiniz, bu dik duruşu sergileyebildiğiniz zaman demokrasiden, insan haklarından, özgürlüklerden, hukuktan, adaletten dem vurabilirsiniz.

    muhalefet bu yarışa o kadar doğru işler yaparak başladı ki, ilk defa bir seçimde gündemi erdoğan belirleyemiyor. demirtaş'ın serbest bırakılmasını talep etmek kimseye kaybettirmez, zira herkesin kesin gözüyle baktığı bir gerçek var ki hdp oyları cumhurbaşkanı'nı belirlemede en önemli bloku oluşturacak. hdp'yi dışlayarak ne yapacaksınız? ya hdp baraj altında kalırsa? doğudaki bütün vekilleri akp çıkarttığı zaman hdp'yi dışladığınıza pişman olacak mısınız acaba?

    demirtaş bir an önce serbest bırakılmalıdır. suçsuzdur.

    edit: link
  • siyasi kariyerini fena halde noktalamak üzere olan dedenin açıklaması. çok merak ediyorum akp seçmeninden çok daha bağnaz ve muhafazakar olan tabanı, chp ile ittifakına, hdp güzellemelerine ne yanıt verecek. %0.7 oyu düşmese bari.