• saadet partisi başkan adayı temel karamollaoğlu'nun 93'teki madımak oteli faciasından önce yaptığı konuşmadır. yıllardır üzerinde türlü spekülasyonlar dönmüş, kah kendisi kah partisi insanları kışkırtmakla ve olayları büyütmekle suçlanmıştır. ancak 21 mayıs 2018 tarihinde youtube'ta "gündemsiyaset" isimli bir kanaldan yayınlanan bir video bu tartışmalara noktayı koyacak sanırım.

konuşmasının açıkca duyulabildiği, altyazıyla birlikte yayınlanan videoda temel beyin olayları yatıştırmaya çalıştığı, insanlara dağılmaları için adeta yalvardığı görülüyor. kişisel kanaatim kendisinin suçsuz olduğu yönündeydi zaten. bu videoyla birlikte olaylardaki rolü konusundaki şüphelerim ortadan kalktı diyebilirim. en son suçlanacak kişilerden biriymiş, resmen günahını almışız senelerdir.

farklı bir bakış açısından da şunu belirteyim. videonun eski bir arşivden çıkmadığı, altyazının eklenmesinden belli. görece yeni bir tarihte, hd teknolojinin yaygınlaşmadan önceki dönemlerde (büyük ihtimalle 2006 sonrası 2010 öncesi) eklenmiş. yani birileri 25 senedir bu videoyu her türlü algı operasyonuna rağmen muhafaza ediyor, en aşağı 10 senedir de kullanmak üzere hazırda bekletiyor. uygun zamanı bekliyor ve temel bey tam da gündemdeyken, kıyıda köşede kalmış bir youtube kanalından piyasaya sürüyor. tam bir toplum mühendisliği ...

kanalı önceden bilmiyordum, tesadüfi bir tweet altı tartışmada gördüm. bir kaç günlük bir videoydu, izlenme sayısı 10 bin civarındaydı. hemen paylaşmak istemedim. belki saadet partisi cephesi bunu stratejik bir hamle olarak kullanmak, zamanlamasını kendileri ayarlamak isterler diye. temel bey fatih altaylı'nın ve uğur dündar'ın programlarında bahsettikten sonra da paylaşmakta bir beis görmedim.
hesabın var mı? giriş yap