şükela:  tümü | bugün
 • itü uçak'ta ders anlatımı açısından en yaratıcı öğretim üyelerinden biriydi.
  iki tanım var kendisine uyan: mühendis, güleryüzlü insan, güleryüzlü mühendis dersek daha öz olur.
 • benden duymus olmayın ama fethullahcıdır kendileri.zaman gazetesinin ailem ekine karısı ve iki cocuguyla beraber konuk olmustu.
  oglu fatih kolejinde okuyodu herhalde.dunya biyoloji olimpiyatlarında dunya ikincisi oldu.enesdi ismi sanırım.
  akp de fethullahcıların baskın konuma geldigi ve etkili olduklarınıda gostermistir.
  hakkını yememek lazım cok durust ve calıskan birisidir kendisi.
 • son haftalarda thy mağduru olan binlerce yolcuya zamanında gerekli açıklamaları yapamayan, özür dilemekte çok geciken, özür dilediğinde ise doğruları açık yüreklilikle itiraf etmek yerine bahaneler üreten yönetici. kendisine yakışmadı. durumu kurtarmak için söylenilen o ilk yalandan ise artık asla geri dönüş yoktur. bugünü kurtardığını sanan yönetici yalnızca yarını değil, güvenilirliğini ve ruhunu da kaybetmiştir. er geç kendisi de durumu anlayacaktır. ama çok geç olacaktır. unutulmamalı ki yalan üzerine ne şirket ne de hizmet kurulur. (bkz: enron)

  müşteri velinimettir sözünü şiar edilmiş bir uygarlığın torunlarının düştüğü şu acıklı durum içler acısı. ahi evran gelse de görse nic oldu şu etrakın hali...
 • ayağında terlikle hacdan dönen yıllık 3,5 milyar dolar ciro yapan bir şirketin genel müdürü.

  http://www.hurriyet.com.tr/…em/10567830.asp?gid=229
 • ayağında terlikle hacdan döndüğü için eleştirilen türk hava yolları genel müdürü. (ve tipine de bakılmalıymış.)

  temel kotil'i tanımam, bilmem, thy'nin ise sadece sık uçan bir yolcusuyum.
  (üstelik thy ile ilgili başlıkta kurumu bir konuda gayet sıkıca eleştiren bir yazım da bulunuyor.)

  ancak temel kotil'in özel hayatında (ister hac'dan geliyor olsun ister hawaii'den) terlik giydiği için suçlanmasını, tipine bakılarak değerlendirilmesi gerektiğinin söylenmesini (tipi tipik bir karadenizli tipidir; neden sakıncalı görülüyor bu tip?) oldukça yadırgıyorum.

  sürekli yabancılarla (özellikle avrupalı ve amerikalı olanlarla) çalışan bir kişi olarak, adamların özellikle de iş hayatında şekile hiç önem vermediğini bir kere daha hatırlamak ve hatırlatmak isterim.
  değil 3.5 milyar dolar cirosu olan şirketin genel müdürünün tatilden gelirken terlik giymesi, batıda o büyüklükteki şirketlerin genel müdürleri olan pek çok yabancı, mümkün olsa, ellerinden gelse en resmi toplantılara bile şıpıdık terlikleriyle gelirler. bunu dışarıya açık olanlarımızın hepsi bilir. bizdeki, şarktaki (evet şarktayız) şekilciliğe, kalıpçılığa ise hafif hafif gülerler; aşağıladıkları için değildir; onlara biraz komik gelir. (hani siz de azerilerin bazı özelliklerine gülüyorsunuz ya.)

  temel kotil'i veya ideolojisi ne olursa olsun thy'nin ya da bir başka şirketin başındaki kişiyi şirketin performans grafiğiyle değil, tatilden gelirken ayağında bulunan terlikle değerlendiriyorsak, bunu duyan gelişmiş ekonomilerin şirket yöneticileri de bize sadece gülerler.

  ama bizde, şekilciliğin had safhada olduğu, "şu adamın tipine bak" kavramının bir değerlendirme kriteri olduğu toplumda, adamın özel tatilinden (mekke, kudüs veya hawaii) gelirken ayağına giydiği terlik medyaya haber olmakta ve ekşi sözlük gibi ortamlara değerlendirme olarak düşmektedir.

  kusura bakmayalım, memleketin en çok satan gazetelerinde bunun haber ve yorum (ve entry) konusu yapılması bile bir geri kalmışlık göstergesidir.
 • 25 subat 2009 thy ucak kazasından sonra basın toplantısını sırıta sırıta sonlandırmıştır. komik olan ne anlamıyorum?
 • bir uçak kazasından sonra apar topar basın toplantısı yapıp can kaybı konusunda son derece yanlış bilgi vererek bir skandala imza atmıştır kendisi.
 • temel bey istifa falan etmeyecek. neden? çünkü bunlar münferit olaylar. takdir-i ilahi. allahın dediği olur. kısfmet.

  bu ülkenin ulaştırma bakanlığının tepesinde "binali yıldırım"ın oturduğunu unutmayalım.

  #15406594
 • tahaye'nin genel müdürü olduğunu söyleyen mühendis de ama orası neresi ben bilemedim. thy'yi bildim de tahaye'yi bilemedim.
 • bi acaip gulen insan. resimlere baktikca thy ile ucup ucmamayi tekrar dusunuyorum, alimallah ucak duserse arkamdan aciklama yaparken bu sekilde gulmesinden korktugumdur.

  http://www.milliyet.com.tr/…rticleid=1187602&page=1