şükela:  tümü | bugün
  • gelişim spor'da da çalışmışlığı vardır.
  • 1980'li yıllardan aklımızda kalan kaç tane ilginç röportaj varsa çoğunun altında imzası vardır. arabesk bir insan gibi görünür ancak birikim sahibidir. bir zamanlar gelişim'de yazardı, tanımadığı futbolcu ve de sanatçı yoktu. zaten gelişim spor'daki ünlülere spor toto oynatma geleneği onun sayesinde başlamıştı. şimdilerde posta'da yazıyor.
  • 80'lerden yadigar, 2000'lerde yitip giden...
    gelisimspor'u hatirlatir bana o. prekazi ile cekilmis fotolarini toplardik, altur turizm arka 5lisinden.
    huzur icinde yat temel ozalak.
  • gelişimspor'un kendine özgü üslubunun oluşumunda önemli rol oynamış bir spor yazarıydı. çok güzel maç yazıları yazardı o dergide, zaman zaman derginin tam orta sayfasında fatih altaylı ile vardiyalı yazılar yazardı, belagatı güçlü olan...

toprağı bol olsun.
  • ntv binasında fuat akdağ ile iş görüşmesi yaparken geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. allah sevenlerine sabır versin.
  • spor diye bir gazete vardı. spor gazetesi, adı öyleydi. 90'ların başında bir kaç sene yayında kalmış, spor gazetesi diye akla gelen palavracı görüntünün az bir şey dışında kaliteliye yakın idi. orada görürdük temel özalak'ı. düzgün galatasaray tespitleri vardı. bombacı spor yazarı olma kaygısında değil, bildiğini anlatma derdindeydi.

bir kere galatasaray tarihini yutmuş bir arkadaşa, metin oktay ve tanju çolak'tan sonra en çok gol atmış oyuncu kim diye sorup cevab alamayınca;
    "yuuh temel özalak'ı nasıl bilmezsin" diye yüklenmiş; bu fikrimize de itiraz edememişti. "allah allah" diye şaşırmış ama "yok olm temel özalak nerde atmış o kadar golü?" diyememişti. (hakan şükür yeni gelmişti galatasaray'a ;)
    demek o derece düzgün, ikiyüz küsür gol atabilecek bir intiba bırakmış temel özalak, sadece futbol bilgisiyle. harbiden de düzgün biriydi yazdığından bildiğimiz kadarıyla.
    güle güle demeli ardından,
  • 7 şubat 2008 saat 19.35...
    10 senemi dolduran kadim dost köprücüoğlu,şeyma beni arıyor.ertesi gün bize gelecek,biz de kalacak."kaçta geleceğini söyleyecektir." diye açıyorum.sesi tuhaf,titrek,ince...
    "ben gelemiyorum." diyor."neden?" diyorum,"dayımı kaybettik." diyor ve boğuklaşıyor sesi ağladığı belli etmek istemiyor ama dayanamıyor.donakalıyorum.
    gecenin geç saatine kadar bekliyorum onu.msn'de konuşuyoruz,kendini avutuyor. "benim örnek aldığım insandı." diyor.cenazenin kalkacağı yeri öğreniyorum.tüm ortaokul arkadaşlarımızı arıyorum.herkes sağolsun destek olacağını belirtiyor.
    8 şubat 2008...
    cenazesi kalkıyor altunizade marmara üniversitesi ilahiyat fakültesi'nden.şeyma'm bitik,annesi emel teyze'm aldığı sakinleştiriciden dolayı tepkisiz.sonrası bilindik görüntüler.kasımpaşa kulaksız mezarlığı'na defnedip,döndük cenaze evine.
    eşi hülya abla'ya,annesi şükufe teyzem'e,halası müfide teyzem'e bu acı hafiflesinler diye antidepresan verilmiş onlar da tepkisizler.öğrendiğimize göre helalleşmeye geldiğinde şükufem haykırmış "oğlum!" diye.hala da bağırmış,bırakmak istememişler o'nu.
    ölümünü de orada öğrendik.ntv'nin yeni yapılan binasında 13.00'te bir iş görüşmesine gitmiş.binada asansör çalışmadığı için merdivenleri tırmanmış iki kez kriz gören yorgun kalbiyle.son basamağı çıkmış,yığılmış görüşeceği kişinin karşısında.oracıkta uçuvermiş cennete.acısız ve çabuk...
    helvasını yemek ağır geldi en çok hepimize.
    ama o herkesi görüp herşeyi son bir kez yaşayıp gitti.son gününde sevdiklerini gördü,yıllarca vejeteryan olarak yaşasa da son bir kez lahmacununu yedi ve son yolculuğuna iki dirhem bir çekirdek çıktı.
    dayımız,ağabeyimiz,babamız,arkadaşımızdı temel özalak...
    en güzel anlarıyla hatırlanacak değerli armağanlar bıraktı hepimize giderken.en çok da sevgisini...
    nur içinde yatsın...
  • 8 sene oldu, vay gidene...
  • müzik dünyamıza da katkı sağlamış merhum spor yazarı.

ersan erdura'nın seslendirdiği doğduğum yer (söz: selçuk saka - temel özalak, beste: selmi andak) ve nazan şoray'ın seslendirdiği tatlı bela (söz-müzik: temel özalak) ile mahzun mahzun (söz: temel özalak, beste: ali kocatepe) kendisinin katkı verdiği müzik eserleridir.

ekleme 1: iris bramble'dan gelen bilgiye göre bestesi selmi andak'a ait olan ve coşkun demir'in seslendirdiği yıllarım'ın da sözleri temel özalak'a ait.

ekleme 2: 1990'ların başında hürriyet * ve metin ikilisinin seslendirdiği sevgi ve neşe de sözleri temel özalak'a, bestesi selmi andak'a ait bir şarkıdır.