şükela:  tümü | bugün
  • beni ziyadesiyle üzen bi' gerçek. ulan olm ıspanak yoğurtsuz yenir mi hiç, aklın fikrin yok mu senin anlamadım ki ben. yoğurtsuz ıspanak! vay arkadaş ya...
  • temel reis'in konserve ıspanak yemesi kadar üzücü bir durumdur.
  • köftehor'un domatessiz, marulsuz, soğansız, turşusuz, sadece üstüne biraz ketçap sıkılmış iki ekmek arasına yerleştirilmiş köfteden ibaret hamburger yemesinden daha az zevksiz bir yemek alışkanlığı.
  • safinaza aşık olmuş birinden bahsettiğimize göre ağzının tadıyla ilgili soru işaretleri olmamali kafalarda..
  • temel reis'in dokuz oğuz boyundan herhangi birinin mensubu olmadığının ya da hazar gölünden başlayıp mezopotamyaya yayılan göç yollarında asimile olduğunun göstergesidir.
  • chelation hakkında phd sahibi olduğunun göstergesidir.
  • uykusu gelmesin diyedir.
  • bu mendebur çatal bıçak falan da kullanmıyor ıstapanağı yerken. görgü kurallarından bi haber medeniyetsiz şahsiyet.

bir de piposuyla ıspanağı çekmesi yok mu? hijyen konusunda da sınıfta kaldı.

damak ve kadın zevki olmayan, görgüsüz ve pis bir insan sonuçta.

birden kabasakal değer kazandı gözümde. teşekkürler sözlük, yıllar sonra gözümü açtığın için.
  • arkadaşlar mantıklı olalım, gayet normal bir durumdur. sonuçta adam denizci, reis, yani kaptan. uzun süreli deniz seyahatlerine çıkan birinin çok kısa sürede bozulan bir yiyecek olan yoğurt yemesi saçma olurdu. zaten yine bu yüzden ıspanakları da konservede yiyor, bozulmadan saklayabilmek için. yoğurdu gemiye alsa yoğurt bir haftada ekşir, küflenir vesaire.

(bkz: çizgi filmde mantık aramak)
  • zaten abartıldığı kadar fazla demir içermeyen ıspanağın bu demirinin, yoğurtla yenildiği zaman çok daha az alındığı gerçeğini bilen temel reisin bilinçli davranışıdır.