şükela:  tümü | bugün
 • heralde tlc aracılığı ile türkiye’de başlayacak program.

  sadece treaser mı ne diyorlar ya onu izledim... abi bize uyarlama yapmasınlar amk...

  bu ülkede kimse düzgün bi sikim yapmayacak mı arkadaş
 • uyarlama değil sadece dyson süpürge reklamı.

  orijinalinin yanında bu evler normal bayram temizliği yapılan evler gibi kalıyor. süpürgeyle ilgili diyaloglar düşük bütçeli reklam replikleriydi. bu da bana programın sadece süpürge için yapıldığı ve birkaç bölümden sonra yayınlanmayacağını düşündürdü.
 • obsessive compulsive cleaners'ın ülkemiz uyarlaması olan program. dikkatimi çeken en önemli nokta temizliğe saplantı derecesinde önem veren kardeşimizin yastıkları ve halıyı pencereden silkelemesi oldu.
 • bugün ilk defa izlediğim ve çılgın atmama sebep olmuş şahane program. sözlüğün kutsal bilgi kaynağı olmasına istinaden biraz bilgi de vermek isterim. programın orijinali ingiltere kaynaklı obsessive compulsive cleaners programıdır. türkiye’de çeşitli kanallarda yayınlanmış bir programdır ve benim gibi takip edeni ve meraklısı boldur.
  gelelim bize uyarlanmış haline. ben şahsen ba-yıl-dım. özellikle kadir isimli karakter programa müthiş bir renk katmış. diğer kadın temizlikçiler de sevimli hanımlarmış. her ülkenin koşulları farklı tabii. bizde, ingiltere’de olduğu gibi 20 senedir temizlenmemiş ev bulmak zordur. şahsen pek umurumda değil. program dönüştürülebilir, öğrenci evlerine girilebilir, kampüslere ilanlar asarak öğrenci evlerinizi temizliyoruz gibi anonslarla katılımcı sağlanabilir. ayrıca psikiyatrlarla irtibat kurarak türk istifçilere ulaşmak da mümkün.
  tlc’nin estetik dönüşüm uyarlamaları çok başarılı değildi ama temizlik işine el atmaları harika olmuş!! izle izle eve dal.
  iğrenç diziler ve reisin izin verdiği içerikler dışında türk tvlerinde hiç birşey kalmamıştı. reality türkiye’de çok bakir bir alan ve buna el atan altın yumurtlayan tavuğu bulmuş olacak.
  ne olur böyle programlar çoğalarak devam etsin.
  ev düzenleme ve emlakçılık işine de girsinler. ev arayan genç çiftlere yardımcı olsunlar tlc’de.
  hadi bakayım göreyim sizi:)
 • olm istifçi evi diye temizledikleri ev benim evden temiz.

  ortada doğru düzgün eşya bile yok, ay bunu dayanamıyorum atıyorum. atmaya çalıştığı şey tertemiz.

  zaten her atma muhabbeti olduğunda ev sahibi sen bunu nasıl atarsın diye kapıda bitiyor.

  yalandan bi tane bok serpiştirmişler anca.

  biraz daha gerçekçi olabilirmiş. türkiye’de de istifçi çok; gidin oralara bi’ hayrınız dokunsun.
 • turkiye' ye uymayacak proje.
  orjinalinde adamın evine gidip, psikiyatristlerle, uzmanlarla adamı temizliğe ikna etmeye çalışıyorlar. adam geri vites yapmasın diye adamın agzının icine bakıyolar, aman abim senin moralin bozulmasın, senin canın sıkılmasın modunda takılıyolar.
  turkiye' de doksanların basında tvlerde cop ev baskınları oluyodu. adam istifci mi deli mi hasta mı derdi nedir diye bakmadan, adamı kapı dısarı edip "mnrzskttmininnn" diyerek agzına kurekle vurup, koca evi cope bosaltıp gidiyolardı : ) adamı da goz altına alıp bi sarsıp bırakıyolardı.
  bunun ustune simdi gidip "aa canım senin ruhsal cokuntun var, gel bak seni iyi edicez" diyip, sevip oksayacaklarsa gecmistekilere yazık olmus olur valla. ben deyim de.
 • hastalık derecesinde temizlik delileriyle pislikten beş karış toz içinde oturanları buluşturan program. her iki taraf da abartılı geldi ve bombayı bırakıyorum. (bkz: kurmaca)
 • feci şekilde kurmaca eğreti olan program..

  yabancı versiyonlarında yerde adım atacak yer olmazken, tuvaletleri leş bi kenef formatındayken, şuan türkiye çekimlerini izlerken 'kadın önden evi temizlemiş galiba..' dedirtti..

  neden böyle standart bi ev seçilmiş enteresan.. hiç bilemedin git 5 kişilik erkek öğrenci evine gir kardeşim.. reyting rekoru kırarsın..

  saçma..
 • reklamını yaptıkları dyson v10'un güncel fiyatı 4500 lira. yine de açtırıp baktırdı mı? evet baktırdı.
  peki tozları çekerken tıkandı mı? tabii ki tıkanmadı.
 • fragmanı bile sahtelik kokuyor, değil programını açıp izlemek.

  abd ve ingiltere'de bu temada pek çok program var.

  obsessive compulsive cleaners ingiltere yapımı, ülkemizde temizlik bağımlıları olarak tlc'de ve trt belgesel'de yayınlandı.

  yine britain's biggest hoarders var, ülkemizde trt belgesel'de ingiltere'nin istifçileri adıyla yayınlandı.

  call the cleaners, görevimiz temizlik adıyla tlc'de yayınlandı. ingiltere yapımı.

  hoarders lifetime'da ve istifçiler adıyla trt belgesel'de yayınlandı, abd yapımı.

  hoarding buried alive, çöp evler adıyla tlc'de yayınlanıyor. abd yapımı.

  obsessed, lifetime'da yayınlandı. abd yapımı, başta temizlik takıntısı olmak üzere pek çok takıntıya sahip insanın yaşadığı sorunlar ve terapi süreçleri ele alındı.

  şu programlardan birkaç bölüm bile izleseniz bizdeki versiyonunun ne kadar çiğ, ne kadar yapmacık olduğunu görebilirsiniz. bizdeki sözde temizlik hastaları temiz eve girip evin yepyeni eşyasını çöpe atmaya çalışıyor falan, gözlerimden kan aktı resmen.

  misal obsessive compulsive cleaners yani temizlik bağımlıları'nda adamlar sadece evleri değil, şehrin pek çok alanını da temizliyor. sidikten geçilmeyen köprü altları, graffitili pis duvarlar, adamlar gidip şehri de temizliyor. umumi tuvalete gidip bakteri ölçümü yapıyor falan. hoarders*'da girdikleri bazı evlerde adamların kafası tavana değiyor yerde biriken çöpten dolayı. 4-5 günde 10-20 ton çöp çıkan evler oluyor. obsessed'de hastanın gerçekten delirmiş gibi temizlik yaptığını, hastalıktan travma geçirip ağladığını falan görebiliyorsun. kurgu yok, ajitasyon yok, adamlar cidden (istifçiler - takıntılı temizlikçiler) hasta. iki taraf da birbirlerinin hayatını deneyimleyerek, korktukları şeye maruz kalarak yaralarını sarmaya çalışıyor.

  bizdeki versiyona bak, temizlikten ziyade çirkeflik yapıp gayet temiz evlerin sahiplerine çamur atmaya gelmiş sözde takıntılı tipler sözde pis evleri temizlemeye çalışıyor falan. abi siz şaka mısınız? tamam türk kadını temizdir, evini pis bırakmaz, falan... da siz bu ülkede hiç çöp ev yok mu zannediyorsunuz hakikaten, yukarıda bir arkadaş da yazmış ben de tekrar edeyim 10 yıl öncesine kadar haftada/ayda en az bir haber çıkardı belediye çöp evi mühürledi diye. bu evler hala var, bulmak çok mu zor. ya da denildiği gibi öğrenci evleri, bekar evleri. cesaretiniz varsa buraya girin, burayı temizleyin. bir şeyi sırf yapmış olmak için yapmayın, çok sığ çok çiğ.