şükela:  tümü | bugün
  • kendi iradesi ile karar verip yapan modeline henüz rastlanmayan insan. itip kakalama yahut yalvarıp yakarma yöntemi ile illallah ettirerek yapanları var ama. bunların temizlik yapacağını anladığı sırada beyin fonksiyonlarının bir kısmı devre dışı kalıyor.

her skten anlayan, her boku bilen google gibi adam eline süpürgeyi alınca forrest gump'a dönüşüyor arkadaş. adama herşeyi illa tek tek söyleyecen, mutfağı topla ne demek yav, bunu anlamıyor adam. bulaşıkları yerleştiriyor, tencere ocakta. tezgahı siliyor, masanın üstü ekmek kırığı. herşeyi yapsa, çaydanlığı dökmüyor. ocak silmek filan gibi bir şey zaten söz konusu değil, allah korusun, ocağı silerse ölebilir çünkü. yatağın altını da süpür demeden süpürmüyor adam. evin süpürülmesi üst başlığı nedense yatağın altını kapsamıyor. zehir gibi adam elinde bez oldu mu, tümden gelemiyor yahu, inanılır gibi değil. bir pantolon katlayışı var, el insaf, o ellerin nasıl iş gördüğünü, neler yaptığını bilmesem tamam diyeceğim. bildiğin felç geliyor adama o sırada, valla bak, eller böyle tutmuyor gibi oluyor o katlama işi sırasında.

ev kadınları değil de, çalışan, okumuş etmiş genç bir sürü kadın da, bu gerzekliğe tahammül edemediğinden, tamam bırak allah belanı versin senin, bırak ben yaparım, çık sen çık ayak altında olma yeter diyerek yaptırmıyorlar adamlara bir şey.

bak sinirlendim yine.
  • evli kezban yakarışları isimli kitabın ilk konu başlığı. okusam mı dedim ama temizlik yaparken verdiğim arayı o kadar uzun tutmak istemiyorum. sigaram bitsin toz alacağım.
  • müsaade edilmemesi gerekendir.
    elinden bir iş gelecek de temizliğin hakkını verecek öyle mi? mevcut pisliği çamurlaştırarak bir yerden başka bir yere taşımasıyla son bulur o temizlik. ya hiç temizlenmesin ya da kendi kendinize bir hal çaresine bakın, daha mantıklı derim ben.
  • sorarım kaç tane kadın ev temizliği yaparken televizyonun* altını siler. temizlik yapan erkek bunu da yapıyor işte.
    mesaj üzerine edit: gündeliğim 100 tl + yol + öğle yemeği
  • normal erkektir.
  • yetiştirilme tarzı yüzünden ülkemizde çok az bulunan erkektir.
  • temizlik yapmanın kadına doğuştan bahşedilmiş bir meziyet olmadığını bilen erkektir. biraz çaba sarfedince eline bez de yakışır, süpürge de paspas da. zaten temizlik yapmak o kadar zeka isteyen bişey değil, korkmayın, niyet edin, gözlem yapın. öyle adamlar var ki ilk defa gittikleri evde ben bi süpürge açayım deyip gözyaşlarına boğulmamıza neden oluyorlar. halbuki hepsi böyle olsa da yüzümüz gülse.
  • yıllarca yalnız yaşamış bi erkek olarak temizlik söz konusu oldugunda benim diyen kadın elime su dökemez. hayır böyle konularda ne oluyo da kadınlar bi anda en iyisini ben bilirim havalarına bürünüyolar anlamıyorum. altı üstü temizlik lan? pisliği yaşam tarzı haline getirmemiş her kişinin yaşam alanını kirden, tozdan, sağlık sorunlarına sebep olabilecek atıktan vesairden arındırması demek bu. evine ayakkabılarımı çıkarıp girmekten tiksindiğim kadın arkadaşım olmamış mıdır mesela hiç? kirli kıyafetlerle temizlerini aynı dolapta saklamakta sakınca görmeyen kadın yok mudur? giyecek şeyi kalmayana kadar bekleyip sonra makineyi çalıştıran, ne giyecekse onu ütüleyen geri kalanını yığın halinde bekleten kadın olamaz mı? bunu yapan erkek te kadın da pistir arkadaş. ama hijyen kaygısı olan her kadın gibi erkekler de pekala temizlik yapabilir. yapmalıdır.
  • görev paylaşımından sonra kadınlar bir şeye karışmazsa çok iyi de yaparlar çok güzel iyi yaparlar tamam mı ?

metoda değil sonuca bakın azizim.
  • ayrıntıları temizler,
    bilgisayarın kasasının içini,
    bulaşık makinasının filtresini,
    mutfak ve banyo dolaplarının gün yüzü görmeyen altlarını...