• haneleri periyodik olarak temizleme hizmeti veren kadinlardir bunlar. cogunlukla seckin kapici karilari arasindan secilirier, son donemlerde dogu avrupa kokenlileri de turemistir. kiyafet degistirirken kazara odaya girerseniz sizi tecavuzle felan suclayan, sizden tazminat talep eden, bir daha gelmeyeceklerini, kotu emelleriniz icin baska kadinlar bulmanizin gerektigini haykirirlaran kadinlardir bunlar.
  • ´harika avci´ nın depremzede yardımı olarak evıne almayı dushundugu abla modelı (bkz: ayip)
  • ortalıyğı toparlar ve ben aradığımı asla bulamam, önüne gelen bütün fişleri çıkarır ve geri takmaz, telefonunki dahil ve ben uğraşırım onlarla, sadece yemek ve ütü ile temiz oluyor ev...
  • biz önemli evrakları esen (temizlikçimiz) gelmeden derhal çelik bir kutuya kapatıyoruz aksi takdirde onları bir daha görmek mümkün olmuyo. evdeki her parametre ayrı bir eğitim süreci gerektiriyo. örneğin eve yeni gelmiş olan kedimiz ile ilgili maddelerin eğitimi 3 hafta aldı.
  • bundan olmayınca iş başa düşer, temizlikçi kadın sen olursun. (bkz: temizlik harekati)
  • hic bi$eyi aldiklari yerlere geri koymazlar, bi dahaki geli$ine kadar bulamayacaginiz yerlere koymayi tercih ederler. evde kimse yokken erken kacmayi ve az i$ yapmayi tercih ederler. hatta bazen anahtari bulamami$ ayaklarina yatip evin icine bile girmeden geri donerler.
  • temizlikçim(tanıdıım en komik insanlardan biri) ve ben:

r - bak şimdi şu örtüyü kaldırıcam altında bişey var ama sakin olucaksın korkmıycaksın tamam mı?
    t - tamam
    /*akvaryumun üstündeki örtü kalkar/
    t - aaaay yilan! yilan! (neden bilmiyorum yılan diyemiyo) öcü! // odanın içinde koşuşturmaya başlar
    r - hani söz vermiştin korkmıycaktın
    t - ben hayatta yilandan başka heçbişeden gorkmam
  • temizlikçiyle kahvaltı ederken başlamış sohbetin aynısı :

t - sen çok eyi insansın sende iman var
    r - iman mı? niye?
    t - beni bi kere bile şurda aç bırakmadın
    r - iman filan yok bende inançsızım firavunum ben
    t - firavun ne demek bilmiyorum ama sen iyi insansın
    r - firavun kafir gibi bişeydir yezit nedir duydun mu hiç
    t - yezit benim bildiim iyi bişe deildir
  • gotuyle dag devirmek deyiminin cikis noktasini olduklarini tahmin ettigim, temizlik yapma adi altinda kitaplari yatagin altina, kasetleri kitapligin arkasina koyan, her hafta bilgisayarin monitorunu dantel bir ortuyle susleyen guzide insanlar.
hesabın var mı? giriş yap