şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir kitapta toplayip, paraya para dememeyi planladigim tum eylemler*
 • çok değer verdiğiniz bir eşyayı kırdıktan sonra "neyse canım, cana geleceğine mala gelsin, di mi? ehoehohe" diye konuşmaları.
 • goz gibi bakilmakta olan ve de oldukca degerli olan bir kilici yorganlarin arasinda kaldirmak suretiyle 2 ay boyunca calindiginin sanilmasina ve de icten ice arkadaslasin suclanmasina neden oldugu da gorulmustur.
 • senelerdir hergun ilk gunku hazla giyilmekten yirtik pirtik olmus t shirtleri yer bezi yapmak ,
  'bu parkeler yeni mi cilalandi, nedir.' demeden koltuklari gaaaarc sesleriyle cekmek.
 • kablolara elektrikli süpürgeyle girişmek ve muteakiben şirketin network kablolarının bastan döşenmesi.
 • bazıları temizliğe yardımcı olsun diye kocalarını çaırıyolar.eve geldiinizde sabah bi tane bıraktıınız temizlikçiyi 2 tane buluyosunuz.ve gerçekten de cam siliyo oluyolar.yani daha öncesini bilemem ama ben geldiimde camları siliyolardı.**
  bi de evde ne kadar örtü varsa,altındaki masayı ya da sehpayı sildikten sonra o örtüler ters örtülüyo.sehpaların yerleri deiştiriliyo.
 • her likit cif in kapagini kirmak.ve her seferinde bu kapak kirildiktan sonra cifin orda donmasi ve o delikten akamamasi gibi bir sorunla karsilasmamiza neden olan bi salaklik.
  bi yerin tozunu aldiktan sonra orda bulunan tum esyalari asker gibi tek ve boy sirasina dizmek
 • yeni aldığınız 72 ekran anti reflect özel malzemeyla kaplı cama sahip televizyonunuzu kolonya ile silmek...

  yeni aldığınız ve gözünüz gibi baktığınız müzik setinizin anfi deck'ini tozlanmaması için örtü ile örtülü bırakarak(kullanma klavuzu der ki: lütfen cihazınızın üstünü, hava akımını ve sıcak tahliyesini engelleyecek şekilde örtmeyiniz, hatta hiçbişey örtmeyiniz) akşama kadar yüksek sesle dinleme maksatlı açmak, fakat öğlene doğru çıkan yangından! dolayı müzik setinizin üstüne kovalarca su! atıp söndürmek!, bu arada mahallede! elektriklerin kesilmesine! sebep olmak.

  (bkz: entriye boşalmak)
 • kendileri hakkında kötü söz etmek, hatta temizlikçi kadın dememek istemekle birlikte, dilimin darlığından ve political correctnessa olan alerjimden ötürü bu başlık altında şu acıklı hikayeyi** anlatıyorum:

  geçtiğimiz ayın soğukları sırasında*, evimizde çalışan sevgili yardımcımız, ilk okula yeni başlamış biricik kardeşimin kuşu* salondayken; evi havalandırmak, ve camların önündeki mermerleri silmek adına, kuşun donup ölmesine yetecek kadar camları açık bırakıp, kardeşimi gözyaşlarına boğmuştur.

  mutlu sona gelince, haberi telefonla alan babam, akşam eve yeni bir kuşla dönmüştür.