• zengindir.
  • sözlükteki temizlik mafyasını rahatsız eder.
  • su tesisatçısıyla, elektrikçiyle, fayansçıyla, boya badanacıyla, terziyle, otomobil tamircisiyle, kısacası elinden gelen işle, emeğiyle para kazanan herhangi bir esnafla pazarlık etmekten zerre kadar farkı yoktur.
  • eleştirilmesi temizlikçiyi aşağılamak demektir. bu kişi dilenci değil, onunla anlaşan kişi de onu açlıktan kurtaran bir hayırsever değil. ev işleri ve temizlik hizmeti kısmen kayıt dışı ve gayrı resmi dev bir sektör. kadın iş bulmuş onu yapıyor. o temizlikçi kadın da daha yüksek ücretle ve/veya daha az yorucu bir ev sahibi bulursa (haklı olarak) anında satar seni, kimseyi ve hiçbir işi küçümsemeye gerek yok.
  • kendi gücü temizlik yapmaya yetmediğinden temizlikçiye ihtiyaç duyanve maddi imkanları kısıtlı olan kadındır
  • anneme altında halk arasındaki kullanımıyla jeeple yani 4x4le gelen temizlikçiden sonra (hatta metres jeepi kia falan da değildi) pazarlık yapılasıdır, yapılmalıdır
  • 4x4 ile temizliğe gelen kadınla pazarlık yapması gereken tiptir.

hacı o kadın için temizlik yan hizmet olsagerektir. 4x4 le gezen temizlikçi herşey dahil çalışıyordur.
  • yeni bir eve taşınmış insanı ele alırsak, evi döşeme ve onarım ile ilgili masraflardan dolayı plan yapmak zorunda kalır. haliyle temizlikçi, boyacı vs ile pazarlık yapıp imkanları elverecek şekilde evine yerleşmek ister. pazarlık yapmak, küçümsemek, hor görmek anlamına gelmiyor. şahsen temizlikçiyle sohbet edip, yemeğe davet ettim, öncesinde de türk kahvesi ikram ettim ama pazarlığımızı da yaptık.
  • benim. gelen temizlikçi de öyle fakir fukara yoklukta temizlik yapıp geçinen birisi değil. kadın maaşlı çalışanken mesai, iş stresi vs götü yemediği için temizlikçilik yapmak üzere işinden ayrılıyor. 4 senedir de geliyor. her sene en az %15 fiyat artışı talebi yapıyor, 3 yıldır ses çıkarmıyordum ama bu sene babayı alacak. kendisi maaşlı çalışan olarak devam etse yıllık %5 zam görse öpüp başına koyacakken hiçbir stresi olmayan (öyle cama çıkıp silmeler vs de yok), 9:30 gelip 5:30da gitmeler ve üzerine her yıl %15 maaş zammı oldukça cazip geliyor tabi. ulan ben her sene %15 maaş artışı alıyor muyum bir sor bakim?
  • nasıl zengin olunacağını anlamıştır, garibanları ezerek.
hesabın var mı? giriş yap