şükela:  tümü | bugün
 • çok iyi ve hızlı çalışan bir internet sitesi. özellikle sokak hayvanlarını besleyenler için, fiyatların genelden çok daha uygun olduğunu duyurmakta yarar var.
 • sokak kedisi kolonileri için mama satan site. şimdiye kadar 2 kez alışveriş yaptım, ikisinde de gayet hızlı teslim ettiler. kediler mutlu, ben mutlu.

  bu ucuz mamalar muhtemelen uzun dönemde zararlı olacaktır (deliberte'nin veterineri aksini iddia etse de ben şüphedeyim) ama 20 tane sokak kedisine hill's veremiyorsam açlıktan birbirlerini parçalamalarını izlemektense miço veririm daha iyi.
 • bir arkadaşımın önerisiyle girip üye oldum. bonacibo'nun ekstra enerjili puppy mamasından test amaçlı olarak 3 kg bir adet paket satın aldım. satın alma işlemimin ardından site üzerindeki incelemelerim devam ederken; her ürünün altında aşağıdaki ibarenin olduğunu gördüm.
  "....ürününden sipariş vermeden önce sadece 1 adet, 100 gramlık deneme paketinden bir kereliğine ücretsiz olarak talep etmek için "istek yap" tuşuna basın."
  merak edip acaba gönderirler mi dedim ve tıkladım.
  siparişimle tester talebim arasında ancak 5 dk zaman farkı olmasına rağmen ertesi gün siparişim ayrı, tester ürün ayrı ayrı kargolarla geldi. açıkçası çok şaşırdım buna. herhalde kargo firmasıyla sağlam bir anlaşma yapmışlar dedim yanımdaki iş arkadaşıma. arkadaşım bunu görünce;
  dur bakalım bir de ben deneyeyim bana da gönderecekler mi bakalım diye 4 ürüne tek tek tester talebi yaptı. ben de yüzsüzlük edip bir tane daha istedim tester ürün.
  1 gün sonra yani az önce 2 kargo daha geldi. birinden 4 tane tester, birinden de 1 tane tester çıktı. beni bir kez daha şaşırtan temizmama.com'un neden aynı adrese giden ürünleri bir seferde kargoya veremediğini merak etmedim değil doğrusu.

  ama olsunlar, sağ olsunlar. sayelerinde test edip öyle alacağız artık mamalarımızı. bonacibo ve petikare mamaları görünüşte aynı gibi duruyor. sanırım aynı üreticiye ait farklı iki marka.
  bununla beraber ilk gelen bonacibo puppy ekstra enerjili olan mamanın testerını benim ufaklık yaladı yuttu hemen. normalde acana yediğini de ayrıca belirtmek isterim.

  kıssadan hisse; tavsiye edilir bir site kendileri.

  edit: büdüt
 • izmir bornova'lı firma. internette dolanırken rastlamış, sonra burayı da okuyup ufak paketlerden almıştım. velhasıl bizde kedi de köpek de (beyaz pekingese) var: burayı okudum dedim ya, önceden "numune"lerini görmemiştim. görünce işte "yavru"lar için olanlar dışında istemiştim öyle... sağolsunlar kucho ve micho dışında diğerlerinden gönderdikleri 100 gr.lık paketler iki günde gelmiş. genel olarak "olumlu" diyebilirim...
  "numune" hususunda düşününce, üye olup isteyene yolladıklarına göre kendilerine epey güveniyorlar heralde... bunun dışında, sitelerine numuneleri değerlendirmek için falan "anket" vb. bir bölüm koyabilirler. ve "15 kg.+ kargo bedava" iyi, güzel ancak banka ve kredi kartına vade sayısını da arttırabilirse daha iyi olabilir bence. yani.
 • artık kedi kumu satışına da geçerek sevindirmiş site.
  temizmama.com
 • verdigim siparisi (15 kiloluk micho kedi mamasi ve 4 paket kum) iki gun icinde bana teslim ederek goz dolduran site. istahsiz ama her seyi yiyen oglum bakalim begenecek mi. annemin kedileri ve sokakta besledigi canlar cok sevdiler micho'yu. zayif ve bagisiklik sistemi cokmus ortanca kedisi, bu mamaya basladiktan sonra semirdi. benim oglan da az ama oz yesin, evde yasayan sokak kedisi goruntusunden siyrilsin diye aldim bakalim.

  kum fiyatlari da cok uygun. 4'lu silika kum alinca tanesi 5,25 liraya geliyor. umarim kokuyu onlemede de etkilidir. kullandiktan sonra ekleme yaparim lakin site ve urunleri su an icin takdirimi kazanmis durumda.

  ekleme: micho sevildi, kum ise oldukca iyi cikti.
 • müşteri hizmetleri ve teslimat hızları oldukça başarılıdır. kaliteleri hakkında yorum yapamıyorum çünkü veteriner ya da beslenme uzmanı vs değilim. ama kedilerin itiraz etmeden yediğini söyleyebilirim. ayrıca 10'a yakın sokak kedisinin beslenmesini vazife edindiğim için fiyat faktörünü de hesaba katmak zorundayım. bu yönüyle de kalbimi kazanmıştır temizmama.com
 • temiz reyon çalışmasıyla kedi kumlarını satın almaya başladım çıktığı günden bu yana. bir kere topaklanan kumları harika. kalıp gibi kum kabına yapışmıyor, topaklanma vazifesini hakkıyla yerine getiriyor. uzun süre gidiyor bu sebeple. üstelik koku sorunu yaşamıyorum. biri diğerini görünce aynı anda sıçmaya bayılan 3 kediyi fazlasıyla idare ediyor. üstelik fiyatı gayet uygun. slika kumlarını denemedim çünkü sağlıklı bulmuyorum. üreticisi kim olursa olsun.

  ayrıca yaş mama ve ödül maması üretimine de geçtiler.
  yaş mamalarını itirazsız bayılarak yiyorlar. özellikle ciğerli ve sardalya ton balıklısına pek düşkünler.
  temiz reyonlar
 • içindeki kötü amaçlı bir yazılım nedeniyle güvenlik duvarına takılmaya başlayan, google taramalarında da uyarı veren site. bir sürü mama almıştım burdan, herhalde toplamda 350-400 kilo oldu. özellikle sokak kedileri ve fabrikadaki köpekler için ucuza alıp zahmetsizce teslimatını sağlıyordum.

  bir yazılım danışmanlığı alıp sorunu çözerler umarım.
 • edit 4: köpek mamalarını 4 yıldır kullanıyorum, bonacibo kuzulu. aynı zamanda iki senedir güneyde başka bir adresteki köpekler için kucho standart mamalarını veriyoruz. kaliteyi bozmadılar, hala toplam altı köpekte hiç mama kaynaklı sorun yaşamadık. sindirim sistemleri, tüyleri, derileri gayet iyi. etrafıma hep öneriyorum, çok iyi mama. bonacibo ilk aldığımda 63 liraymış şimdi 92, fiyat artışı da böyle oldu. hala bayağı ucuzdur muhtemelen, dört yıldır diğer markalar kaç para bakmadım...

  ----

  baştan söyleyeyim denemedim daha. fakat, ciddi bir firma, ciddi yatırım, cesaretli girişim, o açıdan baştan tebrikler. kendilerine güveniyorlar, ücretsiz fabrika ziyaretleri düzenliyorlar. içerikleri açık açık yazıyor, fabrika türkiye'de izmir'de, yani hile varsa hesap sormak için çek cumhuriyeti'ne, macaristan'a falan gitmeye gerek yok.

  içerik olarak kuzulusunun içinde ilk sırada kuzu eti var (kuzu eti ürünü falan değil 'et'), bu ancak en kaliteli mamalarda bulunan bir özelliktir ki bunların en ucuzunun da çuvalı 150 tl civarındadır. temizmama en pahalı ve iddialı ürünleri olan bonacibo'yu 62 tl'ye satıyor. hem içerik olarak hem de besin değeri olarak, eğer yazdıkları doğruysa, en kaliteli mama sınıfındalar. üç çuval ısmarladım, üç akbaş iki golden retriever üzerinde yaz sıcaklarında test edeceğim. birkaç hafta sonra burada yazacağım hayvanata iyi mi geldi kötü mü geldi. bence her hayvan sahibi bir denemeli, ucuz, kaliteli, hesap sorulabilir olabilen bir yerli malı gibisi var mı?

  edit: söylediğim gibi bir kaç haftadır bonacibo kullanıyoruz. golden rerieverlar için bazı sonuçları yazacağım. akbaşlar için daha sonra tekrar edit gelecek. benim bildiğim bir mama eğer köpek tarafından itirazsız yeniliyor, alıştırılarak verildikten sonra ishal, kusma gibi durumlara sebep vermiyor ise birinci testi geçer. bonacibo ilk testi geçti, hiç sorun yok, hatta hiç alıştırmadan, direkt değiştirmemize rağmen mamayı sıkıntı çıkmadı. esas test ise, mamanın içinde köpeğin besin olarak kullanmadığı, sadece hazım için veya tat için kullanılan dolgu (filling) diyebileceğimiz maddelerin yoğunluğuna bakmaktır. iyi bir mamada dolgu çok olmamalıdır. bunu anlamak ise çok kolaydır, köpeğin dışkı miktarına bakarsınız. bizim golden retreiverların ikisinde de dışkı miktarı artmadı, ki önceki mamaları da çok kaliteliydi (n&d). bu demek oluyor ki bonacibo'daki içeriğin oldukça önemli bir miktarı köpek tarafından sindirilerek kullanılıyor, atık az oluyor. daha önce hills kullanmıştık ve inanılmaz dışkı artışı olmuştu mesela. zaten bu sebeple hills kullanmayı kesmiştik, rahatlıkla söyleyebilirim ki bonacibo hiils'den bayağı iyi bir mamadır. şu anda karşılaştırılabilecek mamalar mesela orijen, n&d lamb (kuzu), proplan shredded lamb and rice olabilir ki, bunların 15 kilosu yaklaşın 180-200 tl civarı. bonacibo'nun daha uzun vadeli sonuçlarını da yazarım buraya sonra...

  edit 2: yaklaşık 7 aydır kullanıyorum. iki golden retriever için hala sonuçlar çok çok iyi. an itibariyle mamaların akbaşlar için 6 aylık performansı hakkında yazabilirim. iki erkek, bir dişi yetişkin akbaşta da bonacibo kuzulu son derece iyi, enerjileri iyi, neşeliler, tüyleri parlak, dökülme, kızarıklık vs. olmadı, severek yiyorlar. bu arada akbaşlar yavruladı ve anne bir buçuk aydır, enikler yaklaşık iki haftadır yüksek enerjili yavru mamalarını yiyorlar. onlar da topaç gibiler, sorun yok. özetle benim tecrübeme göre kendi anlattıkları gibi son derece kaliteli, premium mamalar yapıyorlar. iyi ithal mamaların da üçte biri fiyatına alabiliyoruz hala. sağolsunlar, umarım bozmadan devam ederler...

  edit 3: üç yıl olmuş kullanmaya başlayalı. golden retrieverların biri 9 biri 8 yaşında. akbaşlar (üç adet) daha gençler. hepsi severek yiyorlar. hiçbirinde daha egzama vesaire gibi sorunlar görmedik, ki akbaşlar da goldenlar da bu tip deri/tüy sorunları yaşayan türler, daha önce maalesef yaşamıştık. köpeklerin enerjileri gayet yüksek. sindirim sistemi falan son derece iyi. yani sonuçta, temizmama kaliteyi bozmadı, fiyatları hala son derece makul, ithal mamalarla kıyaslayınca makul ötesi. internet sitesi çok iyi çalışıyor, hızlı yolluyorlar, bedava yolluyorlar. tavsiye etmeye devam ediyorum, ayrıca teşekkür ediyorum kendilerine...