şükela:  tümü | bugün
  • herkesin kayıtsız şartsız desteklemesi gereken kampanya. hali hazırda ağustos ayı roma imparatoru agustus’a atfedilmişken aynı şekilde july ayı julius sezar’a atfedilmişken biz neden temmuz diyoruz da jül sezar’ın jül’ü demiyoruz. temmuz ayı bundan sonra jül ayıdır ben değiştirdim oldu bitti bu kadar. ocak şubat mart nisan mayıs haziran jül ağustos eylül ekim kasım aralık. çok güzel oldu. evet.
  • (bkz: entry nick uyumu)
    ne güzel kafalar bunlar ya
  • yabancı dil geliştirecek bir adım. fakat desteklemiyorum. torunlarımız temmuz deyince donup kalacak o ne diyecek. ben niye dedemin yazdığını okuyamıyorum diyecek. ağlayacak.
  • bizdeki temmuz adı da tamuz adlı bir mezopotamya tanrısından geldiği için öylece kalmış.
  • çok tatlısın.
  • temmuz ismi sümer tanrısı dumuzi'den gelir. jül ise enerji birimi olan jul ile kolay karıştırılır. ayrıca roma'da jül sezar diye bir imparator yoktur. onun adı yulyus kayzardır (iulius caesar) ve de kendisi roma imparatoru değildir. zira roma'nın ilk imparatoru augustus'tur... ama sen istersen yine de temmuza jül diyebilirsin. tavşan dağı sikmiş, dumuzi'nin haberi olmamış.
  • katıldığım kampanyadır. yalnız öyle galyalı barbarlar gibi jül, jules filan diye değil ivlivs biçiminde yazılıp doğru telaffuz edilmelidir.
  • yat zıbar oğlum, işinmi yok gece gece.
  • 83 milyon bu kafada olsa, mutlu mesut yaşarız.