şükela:  tümü | bugün
  • bir kuyruklu yıldız. nasa'nın yeni bir projesiyle, içine doğru uydu gönderilerek 2005 yılında derinlemesine gözlem yapılacak. (bkz: deep impact)
  • 2 ocak 2004'te nasa tarafından gönderilen deep impact adlı uzay aracının, yaklaşık 37.000 km/h hızla çarpacağı kuyruklu yıldız. çekirdeği yaklaşık 14 km uzunluğunda. yıldızın tam olarak çarpışmaya ne tepki vereceği bilinemiyor. yüzey ve iç özellikleri tam olarak çözülmüş değil. çarpmanı etkisi ile 200 metre genişlikte ve 50 metre derinliğinde bir çukur açılması öngörülüyor.

    ben elleşmiyelim geçsin gitsin derim. (bkz: sekerse tehlike)
  • nasa tarafından 4 temmuzda delinmesi beklenen kuyruklu yıldız. patlamayı dünyadan izliyebileceğiz. yıldız kardeşimiz güzelce parlayacak falan filan. tabii tarihin 4 temmuz olmasının amerikan kardeşlerin bağımsızlık kutlamalarıyla bir ilgisi olabilir mi diye düşünüyor insan. havai fişek yerine kuyruklu yıldız delmek gibi bir niyet varsa bayağı yaratıcı bir düşünce olduğu bir gerçek. dünyanın her yerini batırdılar yetmezmiş gibi şimdi de elin kuyuklu yıldızını deliyorlar. artık deprem mi olur ne olur hep beraber görücez.. belki de göremiycez... hayırlısı diyelim...
  • bundan sonraki uzaylı filmleri için alternatif senaryo oluşturabilecek yıldızdır.şöyle ki:

    "bilim adamları dünyanın yakınından geçecek bir kuyruklu yıldız tespit ederler."ooo,hacı!fırsat bu fırsat!" diyerek,yıldızın geçtiği sırada araştırma olsun maksadıyla,patlayıcı yüklü bir modülü çotank efektiyle geçirirler yıldızın kafaya.lakin bilmedikleri bir şey vardır.bu da; modülü çarptırdıkları nesnenin aslında bir yıldız değil,evrenin en gelişmiş ve bir o kadar da acımasız olan hödöndron uygarlığının yeni evlenmiş ve o an balayında olan prensle prensesinin uzay gemisi olduğudur..."
hesabın var mı? giriş yap