• vücudun şeklini alan bir süngerden ibaret yatak. üzerine yatınca yavaş yavaş çöküyor, vücudun şeklini alıyor ve temas ettiğiniz her noktadan eşit basınç uyguluyor, böylece bel ağrısı falan yapmıyor(muş). üzerinden kalkınca, kendini toplayıp, eski haline dönüyor. bu özelliğini de uzun müddet muhafaza ediyor, yaylı yataklar gibi çökmüyor.

buraya kadar güzel. lakin, süngerin kendini geri toplaması bildiğimiz süngerler kadar hızlı değil, en az 4-5 saniye alıyor. dolayısıyla, yatakta dönmeye kalktığınızda, bir çukura düşmüş de, içinden çıkmaya çalışıyormuş gibi bir hisse kapılıyorsunuz. satıcının iddiası, bu yatakta sağa-sola dönme ihtiyacının diğer yataklara göre çok daha az olduğu, bir hafta gibi bir sürede de çukura düşme hissinden kurtulunacağı.

problem şu ki, bu hisse alışıp, alışamayacağınızı üzerinde uyumadan anlamak zor ila imkansız. yatağın fiyatı ise -büyüklüğüne göre- 2500-3000 euro'yu buluyor. alıp da alışamazsanız şapa oturduğunuzun resmidir.
  • alışmak 3 ay, bırakmak imkansız. sevişmekte imkansız ayrıca bu yatakta. yaylanmadığı için gömülüp kalıyorsunuz. bataklık gibi.
  • uykusuz kalmayı garanti eden yatak. rahatlığını bilmem, 3300 doları yatağa verince uyku kalırsa uyursun.
  • boynumdan ameliyat olduktan sonra parası neyse veririm diyerek bu markanın en böyle abidik gubidik şekilli olan yastığını aldım. 4 gecelik deneyimimin sonuçları şunlar:

1. hayır sabah yeni uykudan kalkmış uyuyan güzel olarak uyanmıyorsunuz. parası neyse vermiştim çok umutluydum uyuyan güzel olarak kalkacaktım, sabah yüzünü yıkayan yine aynı bendi.
    2. boyun ağrılarım yüzünden kesintilerle dolu 3 saatlik gece uykum kesintisiz 5 saate çıkabildi.
    3. gün içinde ağrı olduğunda bu yastıkta 5 dakika tavanı seyredince ağrı %50 azalıyor.
    4. benim gibi eğri büğrü bir yatışınız varsa bu yastık asla o yatışa izin vermiyor. mecbursun doğru yatacaksın diye bütün gece önden arkadan dürtüyor.
    5. her gece yattığımda ve her sabah uyandığımda yan tarafta kenara atılmış olan pofuduk yastığımı okşayarak küfrediyorum. seni çok özledim pofuduk yastığım, belki bir gün yine kavuşur sabahlara kadar sarılır yatarız.
  • yeni yatak alırken çok araştırdıgim üründür. inanılmaz bir yanlış algı yaratıyor marka ürünlerini satmak için. nasa bu malzemeyi kalkış ve inişteki kuvveti yiyecek bir koltuk malzemesi olarak bunu kullanıyor, uykuya pozitif etkisi olduğuna dair nasanin veya başka saygıdeğer bir kurumun araştırması, raporu yok. showroomlarda yatağa yattığınızda inanılmaz iyi hissediyorsunuz çünkü iyi hissettiren bir malzeme, hoş bir his yaratıyor, fakat aylarca yıllarca bu yatakta yatmak faydalı mi? buna bir cevap yok. nasa tempur malzemesini kullandı mekiklerde diye iyi yatak iyi yastık anlamına gelmiyor. malzeme hava geçiren bir malzeme değil o sebeple nemli şehirlerde yazın yatakta ölümcül terliyorsunuz, 80 kg ve üzeri iseniz yatakta zamanla oluşan çökme bel sırt ağrısı yaratıyor. forumlarda yüzlerce şikayet var yatakta çöküntüler oluştuğuna dair ve bel, sırt ağrılarının katlanılmaz olduğunu anlatan. şikayetlere firmanın cevabı alışma süresi olduğu. ben onlarca yorum okudum 1 sene sonunda hala alisilamadigina dair. 100 günlük iade süresini kullanarak 3 ay sonra iade ettim, hem gece terlemelerinden kurtuldum, hem bel ağrılarımdan. en iyi yatak yay sayısı yüksek ortopedik yataktir gerisi pazarlama hikayesi. zamanında visco yatakları insanlara müthiş fiyatlara itelediler şu an kimse sallamıyor. kısacası nasa ayağına kanıp 5 10 20 bin tl gibi hayvan gibi paralar verip, terden sırılsıklam olup bel sırt ağrısı çekme ihtimalini göze almayın.
    ek : terleme problemi için 850 tl ye nevresim satıyor aynı firma :)
  • yaklaşık bir yıldır kullandığım, kronik sırt ağrıma* çözüm olan yatak. üstelik uyku kalitem de arttı. alırken çok pahalı olduğunu düşünmüştüm, ama şu an değdiğini düşünüyorum. belki de taksidi bitti, o yüzden.
  • her halde alalı bir buçuk sene oldu. showroomda denerken ne kadar değişik ve rahat hissiyatı uyandırmıştı bende. evdeki tecrübesine gelirsek, yatak ve yastık beraber almıştık. yatıyorsun, sonra yavaş yavaş gömülmeye başlıyorsun. dönünce keyif almıyorsun. bir taraf az çukur kalmış, vücut rahat etmiyor. bu yatakta daha az dönüyorsunuz iddiasının sebebi bu mu yoksa, bilmiyorum. sonra, zamanla alışıyorsun. yatak bence yazın çok terleyenler için ve sıcakta yatamayanlar için hiç uygun değil. özellikle nemli ve sicak bir bölgede yaşıyorsanız, heleki de iyi terliyorsanız, bu yatakta yatabileceğinizi hiç zannetmiyorum. kışın herhangi birşey olmuyor, ama yazın, çok terlemeyen beni bile terletiyor, bunaltıyor.
  • jim carrey'nin son filmi yes man'de bir ucuna içi şarap dolu bi kadehi koyup ortasında kendisinin tepim tepim tepindiği yatak olsa gerek.
  • her insan böyle bir rahatlığın tadına varmalı. sadece yastığını kullandım gerçi ama uzun zamandır bu kadar güzel uyandığımı hatırlamıyorum. yatağının rahatlığını şimdilik ancak hayal edebiliyorum.
  • taklitleri an itibariyle piyasaları sarmış bulunmakta olan visco ve latex kullanılarak üretilen yatak cinsi.

isbir yatak visco serisi tamamıyla tempur özellikleri taşımakta ve fiyat olarak ta dörtte biri seviyelerinde takılmaktadır.
hesabın var mı? giriş yap