şükela:  tümü | bugün
  • erkeği etkilemenin en önemli etkenlerin başında geldiği söylenen aforizma.
    tamam anladık ama kadınların parfüm şişesini içmelerinden dolayı tenlerinin kokusu alamaz olduk. eğer ten kokusunun yerini parfüm kokusu almışsa bizde şişeye sarılıp yatalım.

(bkz: demeden edemedim)

ateşleyen unsurlar: http://goo.gl/yqo0rp
  • kadını da ateşler.
  • şahsen beni ateşleyen etkenler genelde yuvarlak olduğu için içinden çıkamadığım durum. ten kokusu uyurken filan rahatlık verebilir, uzun zaman sonra görüştüğünüzde burnunuza gelir ve yine aynı kokuyu aldığınızı hissedersiniz. aşırı derecede koku alan bir burnum olduğu halde ten kokusunun bir erkeği ateşleyeceğini sanmıyorum gençlik. kadını ateşleyebilir, o kadarını bilmiyorum.
  • atesler de bir cift tombik meme yahut bir cift yuvarlak kalca lobu kadar ateslermi bilemiyorum.
  • hayvanlarda yaygın biçimde görülen tepkidir. insan hayvanında da görülmesi şaşırtıcı değildir. ne demiş napolyon eşi josephine'e: "seferden dönüyorum, sakın yıkanma."
  • (bkz: ter kokusu)
  • (bkz: zippo)
  • kökenini bilmemekle beraber böyle bir durumu bizzat tecrübe ettiğim durum. sözlerle anlatmak veya nedenini anlamaya çalışmaktan çok o anda yaşanılan duygunun kişiye verdiği yaşam sevinci, adrenalin ve bu anın sonsuza doğru meyletmesi isteği beni ilgilendiren mevzu. o kokuyu net olarak tanımlayamasam da boyun ve kulak bölgesinde sanki daha çok hissediliyormuş gibi geliyor bana ve insan ciğerlerini onunla doldurmak istiyor.

(bkz: perfume the story of a murderer) filminde bu tutkunun en üst düzeye ulaşması çok güzel ele alınmış ve sanırım şiddetle tutkunun arasında resmedilen bu ince çizginin varlığı çok da hayal ürünü değil.