şükela:  tümü | bugün
 • kitaro'nun 1988 yılında çıkarttığı "best of" albümü. 1977-1987 arasında çıkarttığı albümlerden beğenilmiş ya da yeniden yorumlamak istediği parçaları seçmiş, stüdyoya girerek tekrar kaydetmiştir. iki cd'den oluşan albümde elektro gitar, müzisyenin ilk katıldığı gruplardan arkadaşı hiroshi araki tarafından çalınmıştır. toplam 16 parçadan oluşan çalışmada ağırlıklı olarak oasis albümünden parçalar yer almıştır.

  cd 1:

  - dawn / rising sun (oasis, albüm ismi morning prayer)
  - caravansary (tenjiku / india)
  - shimmering horizon (oasis)
  - cosmic love (millennia)
  - theme from silk road (silk road)
  - lord of the wind (tonko / tunhuang)
  - oasis (oasis)
  - the clouds (ki)

  cd 2:

  - earth born (silver cloud)
  - aqua (oasis, albüm ismi eternal spring)
  - mirage (tonko / tun huang)
  - moon-star (tenjiku / india)
  - flight (tonko / tunhuang, albüm ismi free flight)
  - god of thunder (yeni)
  - bell tower (silk road)
  - song for peace (yeni)

  1987 yılında çıkarttığı the light of the spirit albümü ile 1977-86 aralığındaki müzikal anlayışının değiştiğini haber veren müzisyen, bu derleme ile bir dönemi kapatmış ve 1990 yılındaki kojiki albümü ile birlikte zaman zaman karanlık öğeler de barındıran, doğu ve özelinde japon müziğinin köklerine inen, başka müzisyenlerin de yer aldığı ve orkestrasyonun ön plana çıktığı bir döneme girmiştir.

  ten years'da güçlü vurgular, elektro gitar ve keman sesi ön plana çıkar. keman her ne kadar synthesizer tarafından üretilen yapay bir ses olsa da, notadan notaya değişen vurguları ile biraz daha doğal gelir. elektro gitar dışındaki akustik gitar, santur, harp, davullar, bateri gibi müzik aletleri ve tabii ki tuşlu çalgılar kitaro tarafından çalınmıştır.