şükela:  tümü | bugün soru sor
  • grup rock n roll un dogusundan on yil sonra kuruldugundan bu adi almis.
  • daha cok alvin lee nin super gitari ve vokaliyle one cikmis (kendisi eski pilottur aslinda), ilk woodstockta akillara durgunluk veren performanslariyla jimi hendrixi bile kiskandirmislardir. hendrix alvin lee icin "o gece, o adamin yerinde olmayi cok isterdim" demistir(ki kendisi de esasen festivalin son gunu gunduz sahneye cikmistir).
  • jazz'dan blues'a, rythym and blues'a ve rock'a uzanan müzikal yelpazede müzik yapan sıradışı grup. pink floyd'u aratmayacak parçaları olduğu gibi, eric clapton ve b. b. king gibi büyük blues'çılara taş çıkartacak blues parçaları ve insanın ağzını açık bırakan jazz parçaları (bazı parçalarda bonzo'yu andıran uzun bateri soloları bulunmaktadır) vardır.

    led zeppelin ve pink floyd gibi rock'un büyük gruplarıyla karşılaştırılabilecek bir müzik yapan ten years after, nedense türkiye'de yeterince bilinmemektedir. (bu satırların yazarı grubun izmir'de daha fazla tanındığını gözlemlemiştir.)

    grubun "over the hill", "i'd love to change the world", "the bluest blues", "i woke up this morning", "i get all shook up", "3000 miles beneath my brain" mutlaka dinlenmesi gereken parçaları arasındadır. tıpkı diğer büyük gruplar gibi birden bire dinleyesiniz gelir ve "ladies and gentleman! let me introduce you ten yeaaars afteeeer" diyen sunucunun sunduğu parçayı ararsınız. bu satırların yazarının oldukça geç keşfettiği bu grup, her defasında yazara ayrı bir keyif yaşatmaktadır. grup 2004 yılında yeni gitaristiyle "now" adında bir albüm çıkartmıştır. bakalım ne zaman buralara ulaşır...
  • "the bluest blues"u yapan müthiş grup. parça son derece hüzünlü olmasına ve bir ayrılığı anlatmasına karşın coşku duyarsınız... sırf bu parça için bile ten years after dinlenmeye değer...
  • http://www.ten-years-after.com/ sitelerinden ogrendigimiz kadariyla alvin lee siz bir reunion yapmis olan grup. onun boslugunu joe gooch isimli biri doldurmaya calisiyor. iyi de bu grubun herseyi zaten alvin lee idi. nereye kadar diye sorasi geliyor insanin.
  • (bkz: now)