şükela:  tümü | bugün
 • iki kitle arasındaki medeniyet farkını gösteren ince detaylardan biri olan karsilastirma...

  birisi saat 21'de kadınlar tarafından başlatılmakla birlikte sadece dakikalar sürüyordu ama bu masum protesto kimilerine göre ''gürültü'' idi.

  demokrasi kornası şey pardon nöbeti ise ''darari darari darari'' cinsi kafa siken gürültüsü ile birlikte gece 2-3-4-5'lere kadar sürebiliyor, üstelik 2016'da olanını söylemiyorum..
 • gezi protestolarına katılmış biri olarak, ilk başta destek amaçlı olarak ortaya çıkmış olsa bile sonradan "dostlar alışverişte görsün"cülerce sömürülen "tencere-tava protestosu"ndan gram hazzetmiyorum, ne yazık ki. özellikle, bahsettiğim, sonradan bozulumundan-kullanılmışlığından ötürü.

  "demokrasi nöbeti" dediğimiz şey de, 15 temmuz 2016 ve sonrasındaki günler için söylenebilecek ise de, bugünkü de sadece bir gösteriden -hatta biraz da muhalif denebilecek biri olduğumdan, izninizle "gövde gösterisi" ifadesini kullanacağım- bugün yine özellikle "dostlar alışverişte görsün"cülerce sömürülmekte. kpss'den ya da devlet memurluğuna dair alım başvurularından sonuç bekleyen insanların çoğu, "olumlu izlenim" umudu ile gidiyorsa bu mitinglere; burada bir bozulum var demektir -önceden iyi bir şey var idiyse bile-.
 • madem ikiye bölündük bu bölünmüşlüğü yüzlerce örnekle pekiştirelim alt metinli başlıklardan biri.

  birbirimizi farklılıklarımız üzerinden ötekileştirmeyelim diyeceğim ama fularımı atıp pipomu bir kenara bırakıyor ve artırıyorum; nereden inceyse oradan kopsun. çizgiyi daha derinden çekin araya öyle bentler koyun ki su bulanmadan durulmazmış atasözü bu coğrafyada somutlaşsın.