şükela:  tümü | bugün
  • 61.kısrak koşusunu müthiş bir derece (2.08.78 ) ile kazanan, onuralp mehmet kurt'un sahibi olduğu 3 yaşlı ingiliz tayı. tatlı bir süpriz yapmış, 10 at yazdığım ayakta beni de yatırmıştır. mustafa çiçek ile start aldığı bu koşuda düzlük boyunca dinçliği ve gücüyle gazi koşusuna göz kırpmıştır.

edit: sigara69 hatırlattı: ithal tay olduğu için gazi koşamayacak.
  • 77 lira ganyan mi olurmus amk. 6 li ganyanin en sevmedigim yani bu iste .bu atin bu yarisi kazanmasi nerdeyse imkansiz .ama selim kaya denen adama ceza alip apranti okuluna gittikten sonra bisey oldu . adam bildiklerini de unuttu. 2 yaristir ati duzgun kullanamadigi icin ikinci olup duruyo . millete bedavaya hediye ediyo yarislari.
  • ithal tay olduğu icin gazi koşamayacaktır.gaziye göz kırpamaz.

ayrıca;

foulita isimli tay inanılmaz favori çıktı koşuda bunu da anlamıyorum.kocaeli de yarış kazanamayan atı herkes kısrak koşusunda favori yazmış.

böyle saçma sapan kısrak koşusu oldu işte.

77 liralık atın geldiğine şaşırmamak gerekir.
  • 4 yaşındaki kısrak yarın kurt ekürisi için ingiltere kempton park hipodromunda class 1 koşuda ingiltere'deki ilk yarışına çıkacak. (bkz: debut) koşu 2420 metre mesafede kumda. class 1 ingiltere yarışlarında classic/klasik koşuları ayrı bir tarafa koyduğumuzda grup yarışlardan sonra gelen ilk listed koşu seviyesidir ki bu da bu koşunun seviyesini açıklamak için yeterli olur sanırım. bakalım ingiltere'deki debut yarışı nasıl olacak? ingiltere kaynaklı siteler şans vermiyorlar ancak ben ilginç bir şekilde beklenti içindeyim kısraktan. zira dolmabahçe ve kısrak koşusu galibi bu kısrak dolmabahçeyi 2000 metre kumda kazanmıştı ki kempton hipodromunda bu koşusu 2420 metre kumda. 2100 kısrak koşusunu da çimde kazanmıştı. yarın iyi koşacağına inanıyorum o kesin. ama ingilizler için bir sürpriz olabilir. (bkz: swh) koşunun favorisi ile grup 1-2-3, class 1,2 vb galibiyetler almış 6 yaşındaki 1 numaralı western hymn olacak.