• şu an yayınlansın 2 aylık karantinayı bitirip gider izlerim, öyle bir yönetmendir kendisi
  • telnet olarak okuduğum başlık.
  • fragmanı izleyince bir şeyler anladığını düşünüyorsun ama bunu kendine bile açıklayamıyorsun. filmin beyin mıncıklanması yaşatacağına eminim. umarım yayınlandığı ilk gün sinemada imax olarak izleyebilirim.
  • christopher nolan'ın heyecanla beklenen yeni filmi. nolan dunkirk filmi ile beni tatmin etmemişti. muhtemelen christopher nolan da en iyi olduğu türün mindfuck etkisi yaratan filmler olduğunu anlamıştır. film bence muhteşem olacak. imdb'de top 20 bekliyorum.

17 temmuz'da editleyip büyük ihtimal filmin muhteşem olduğunu yazacağım.

edit : film ertelendi. türkiye için yeni vizyon tarihi 26 ağustos.
    edit2 : az önce bitirdim. bilemiyorum, bana çok karmaşık geldi. ne bir inception ne bir the prestige ne de bir memento. benim puanım 7/10.
  • --- spoiler ---

zencilerde de rol yapma yeteneği, karaktere bürünme gibi olgular genelde yetersiz kalıyor.

--- spoiler ---

ekşi sözlüğün geldiği hale bak ya, eskiden bu tür başlıklar sinemadan anlayan insanların kayda değer yorumlarıyla dolup taşardı, ilgilenmiyor olsan bile göz ucuyla baktığın başlık bile ufkunu açardı. şimdi birisi de tüm cehaletiyle bunu yazabiliyor. rezillik.
  • lan ne güzel unutmuştum niye hatırlattınız
    bak yine heyecanlandım bak.
  • nolan'ın ilk filmi dışındaki en zayıf oyuncu kadrosuyla çektiği film. film yine nolan kalitesiyle sağlam bir şey bekliyorum ama bir kaç oyuncu dışında niye daha yıldız statüsünde isimlerle çalışmamış acaba...
  • nolan, fincher veya lynch bir film yapıyorsa gider izlersin. yazılı olmayan kuraldır bu benim için. fragmanından anlaşıldığı üzere mindfuck olmaya hazırlanın.
  • coronavirus nedeniyle hasılatı çakılacak nolan filmi. boktan oyuncu kadrosuyla fragmanı bile sıkıcı olmuş. yalnız fragmanı izlerken burnuma patlamış mısır kokusu geldi ve sinemaya gitmeyi ne kadar özlediğimi farkettim. yapacak bir şey yok, netflix’e gelince izleyeceğiz artık.
  • fragmandaki deniz dalgalarının tersten olması detayı bir yana aksiyon sahnelerinin tersten çekilmesi ile de merak uyandıran bir nolan filmi.
hesabın var mı? giriş yap