şükela:  tümü | bugün
 • orta asya’da çeşitli dönemlerde genel para birimi olarak kullanılmıştır.
  özel olarak, sultan abdülaziz döneminde kaşgar’da sultan adına bastırılan gümüş para(1874-78). bir yüzünde “abdülaziz han tarih”, diğer yüzünde “duri be latif kaşgar tarih” yazar.
  bu gün kazakistan’ın para birimi “tenge” dir. (bkz: tenge), (bkz: kaşgar)
 • yeni model bir tanga turu, ten renginde olup kica kacmayan modelleriyle konfor ve estetigi bir arada sunar. reklam slogani da su sekildedir:

  tenga: renginden ve cataldan odun vermeyenlerin secimi
 • nereden nasıl bulaştığını anlamadığım bir ton antivirçüs cart curt kurmama rağmen herseferinde bulaşan bulaşmakla kalmayıp windowsu çökerten, tüm exeleri 99,8 kb ta getirip deli bir yayılma politikası izleyen şerefsiz virüs. hayır anlamadığım her seferinde 0 dan bütün partisyonları formatlamama rağmen nereden bulaşmakta bu virüs.
  http://www.symantec.com/…/data/backdoor.nthack.html şurda anlatılanların hiçbiri bilgisayarımda gerçekleşmese de exe dosyalarımı bozmayı nasıl başardığını anlamıyorm.
 • tenganın sırrı çözüldü...
  tenga nedir. şerefsiz bir virüstür. ne yaparsanız yapın tüm bilgisayarı ele geçirmesi 2 gündür maksimum. peki formatlamanıza rağmen nasıl oluyorda tekrar bulaşıyor. olay çok saçma bir şekilde anlaşılmıştır. bu virüsün çoğalmasında microsoft ön sıralarda koşturmaktadır. peki bunu nasıl yapmaktadır? hemen anlatalım. ilk önce elinizde windows xp home/pro artık ne varsa o cdsini takarsınız. cd den boot edip kurulumu başlatırsınız. burada sözde bilgisayarınızı formatlar temiz bir partisyona temiz bir windows kurarsınız. peki gerçek bu mu tabe ki hayır. sıçtığımın windowsu cd yi taktığınız vakit o mavi ekranlarda bilgisayarınıza kurulum dosyalarını atmaktadır. siz her ne kadar formatlasanız da her cd yi taktığınızda ilk setup dosyalarını formatlamadan önce oraya atmaktadır. bu durumdan en güzel tenga yararlanmaktadır. saniyesinde exe dosyasıyla karşılaştığında kendini bulaştırmaktadır. ahanda ben olayı geç olsa da farkettim. ve çözümü mü buldum. teşekkürler linux. senin sayende farklı bir dosya sistemiyle * formatladım. daha sonra bilgisayarı tamamen temizledikten sonra windowsu tekrar kurdum. bu kadar uğraşıma deydimi tabe ki hayır 2 gün sonra linux a geri döndüm yeter artık diyerekten. ha bunu neden anlatıyorum artık akıllandım hain düşman al sana bomba diyerek tengadan kurtuluşumu kutluyorum **
 • erkekler için pozisyonuna gore masturbator ureten firma.

  http://www.tenga.co.jp/e/top.html
 • 31 çekeceği,sik sömürtgeci,amtrak * ve çükümtrak * hedeler vb seks objeleri satan japon firması.
  tabi ki japon firması ya ne olacağıdı ?
  (bkz: http://tenga.co.jp/products/index.html)
 • isp. tener fiilinin birinci ve üçüncü şahıslar için subjuntivo çekimi.
 • alışveriş listemde ilk sırada yer alan edevat ama bulmak çok zor
 • masturbasyon cihazıymış. yakında usb'lisi de çıkar kesin, ona göre hazırlanmış özel üç boyutlu porno filmle beraber, gerçekten sevişiyormuşsun hissine yakın bir his verdirterek insanlığın en büyük katilliklerinden birini daha gerçekleştirirler.