şükela:  tümü | bugün
  • karşılıklı tenis oynayabileceğimiz kişilere tenis partneri denir. son yıllarda bu işi parayla yapmaktadır insanlar. ama hayrına oynayan da çıkabilir tabii. tenis öğretmeni değildir. birbiriyle karıştırılmamalıdır.

ayrıca bir tenis kulübüne üye değilseniz bulması da biraz güçtür.
  • tenis partneri muhim. turkiye'de de hemen paraya dokulmus olmasi normal. cunku tenis diger sporlarin aksine sadece rakibinize "karsi" degil ayni zamanda onun yardimiyla oynadiginiz bi oyun. mesela boksta partnerin kooperatif olmazsa sorun yok, agzini burnunu kirar kazanirsin. ama teniste, ozellikle amator seviyede oynarken partnerin iyi olmasi onemli. yoksa ne atilan top geri gelir, ne de duzgun bi top gelmediginden iyi bi vurus yapilabilir
  • bulmak için aşağıdaki evente katılacağım kişi.
    tenis oyuncuları tanışıyor - öğle seansı

http://meetimer.com/eventhomepublic.aspx?evid=7421
  • önce tanım : az sayıda insanın sevdiği ve zaten azdan da az olan kortlarında bu şahane sporu beraberce yapmak için anlaştıkları "spor arkadaşları".

şimdi; "orta seviye" denen nasıl bir seviye onu merak ettim esas. üst seviye nasıl birşey ? orta deyince kimdir ?

mesela 3 kere smaç servis attığında üçünü de saha içine düşüren mi ? yoksa servisi o kadar olmasa da olur ama topu şişirmeden fileye takmadan kenara köşeye gelen vuruşu forehand/backhand çıkarabilen mi ? nasıl bir şey orta seviye ? partnerliğe talip olacak durumum var mı anlayayım.
  • anadolu yakasında başlangıç seviyede birilerini bulsam da beraber oynasak dediğim hayali şahıs.
  • tenis oyuncularının bulmakta çok çok zorlandığı, bulsanız bile kendi seviyenize uygun partneri denk getiremediğiniz ve artık bulmak için azmettiğim sporcu. ‘bulmak’ kelimesinin bu kadar çok kullanıldığı bir tanımda asıl meselenin bu olduğunu da vurgulamış olduk.

konuya gelirsek: avrupa yakası (başakşehir, bahçeşehir vs), hafta içi ya da hafta sonu oynayabileceğim, orta ve üstü seviyede tenis partneri arıyorum. ilgilenenler yeşillendirebilir.
  • kesinlikle bulması çok zordur.
    smash adlı uygulama bu işi kolaylaştırmayı amaçlıyor ancak türkiye'de kullanan çok az.

adettendir:
    izmir'deyim.
    2008 yılından beri tenis oynuyorum lakin son zamanlarda iyice hamladım. iyi oynarım.
    eskiden kortların tozunu attırırdım. hey gidi günler hey!..
  • hiç oynamadım öğrenmeyi düşünüyorum. yorucu bir spor olduğunu duydum tembellere uygunsa yeşillendirmenizi rica ederim.