• sitesinde altmışlı yaş yazamayıp atmışlı yaz yazarak benden direkt eksi not almış kuruluştur. daha tanıtımını doğru yazamayan bir site benim ve bana uygun görülen kişinin karakter analizini nasıl yapacak diye soruyorum kendime...

not: bu entry i görüp de düzeltirler umarım.
  • benzerleri diyebileceğimiz dating sitelerinden farkı nedir? öncelikle kurucusunun işini aşkla yapıyor olması ve gerçekten işine, insanlara çok değer veriyor olması. şöyle düşünebiliriz. iki dershane düşünün. biri diyor ki başarı oranımız %99. biri de diyor ki başarı oranımız %90 ama biz verdiğimiz hizmet ile kişiyi istediği yere yerleştiriyoruz. en başarılısından en başarısızına.loto gibi ne tutturursa değil. yani biri der ki ben önüme gelen iki insanı denemeye sokarım, olmadı mı bir daha olmadı mı bir daha olmadı mı bir daha.. e bu adamın bir daha denemeye mecali isteği inancı kalır mı? kalmaz. tenkap'ta yapılan şudur: ilk önce kişiye, kendini kullanma kılavuzu veriliyor. yapılan testler ve görüşmeler sonucu sen nasıl bir insansın ve nasıl birini istiyorsun. bu testler tam ayarında ince elenip sık dokunuyor. ondan sonra da senin kullanma kılavuzuna göre sana uygun aday çıkarılıyor karşına. buraki kilit nokta şu: elimizdeki en uygun aday değil. sana gerçekten uygun olan aday. sana da yapman gereken tek şey kalıyor. varsa eğer önyargılarını bir kenara bırakıp, işinin ehli bu insanlara güvenip karşındakine bir şans vermek.
  • türkiyede işlemeyeceğini tvlerde yapılan halleri ile de görebileceğimiz ,ülkemizde yeni canlanan bir "görücü" sistemi...gerçekçi olalım (swh) . lakin potansiyeli görmüş olmalarını takdir ettim,şukumu verdim.
  • beni hayatımın aşkı ile tanıştırmış olan, yunus sezener’in yıllardır büyük bir özveri ile yürüttüğü dating hizmeti. yunus’un vesile olduğu bu yolculuk, aynı zamanda hem kendimi daha iyi tanımamı, hem de kendisi gibi çok değerli bir dost kazanmamı da sağladı. henüz haberi yok, bu entry ile öğrenecek ama umarım nikah şahidimiz da olmayı kabul eder:)
  • var serhat neler dönmüş yav adam siz nerden bulcanız ben size hatun bulurum demiş millete güzel yemiş
  • bu match making işlerinin kalitelisi olur muymuş? işin sahibi rafine, kaliteli bir adam olunca iş de kaliteli oluyor bence. tenkap, 5 tane bilgi girerek üye olunan ve hala icq/mirc dönemindeki asl'den bir tık ileriye gidemeyen ucuz online matching sitelerinden bambaşka bir ligde. kişiyi tanıyor, beklentisini anlıyor, doğru zamanı bekliyor, karşı karşıya getirdiğinde ise match olma olasılığı yüksek bir deneyim sunuyor. tüm bu adımlarının her birinin arkasında da ciddi bir efor, emek sarf ediyor.

bilmeyenler için kurucusu (bkz: yunus sezener). sağlam bir eğitim background'u, aşırı sosyal kişilik, analitiklik, davranışçı yaklaşım, cesaret gibi hem iq hem de eq temelli bir sürü yetiyi üzerinde toplamış ve hazımlı bir şekilde de taşıyan bir adam. bana sorarsanız tenkap bir başlangıç. daha bomba işler çıkaracak bu adam.
  • tamamen kişisel bir konuyu sistem mistem dahilinde, ama sonuçta yine oldukça insani bir şekilde halleden ilginç bir hizmet. doğrudan sahibinden dinlediğim bazı bilgiler ışığında işleyişinin oldukça etkileyici (ve aslında keyifli - kişinin kendisini tanımasına yönelik) olduğunu söyleyebilirim. doğru insanları karşılaştırmak konusunda alınabilecek bütün ince detayları kişilerden derleyip toparlayıp daha sonra aralarından eğilimleri birbirine uyabilecek insanları bir yemekte karşı karşıya getiriyorlar, gerisi onlara kalmış.

işin en hoşuma giden tarafı, bu "birbirine uyum" konusunda cidden düşünülerek karar verilmesi, basit bir "en çok hangi rengi seversin" kafasıyla yapılmaması. insan ruhu bir garip, kimimiz zıt kutuplardan etkileniyoruz, kimi zaman kendimize benzeyeni seviyoruz - çoğu zaman da bazı konularda biri bazı konularda öteki oluyor. bir yemeğin sonunda, karşılaşan iki kişinin hesabı nasıl paylaşacağı (veya paylaşmayacağı) detayını bile düşünen bir sistem söz konusu. sonuçta bir ilişkinin başarısı, ruhumuzun en derin yanları kadar, böyle basit detaylara da bağlı. o yüzden tenkap'ın yöntemini (şahsen deneyimlemedim ama) çok beğendim.

ayrıca tenkap'a basitçe "bir dating sitesi" demezdim - zaten sitede pek bir şey yapmıyorsunuz, sadece kontak bilgilerini alıyorsunuz. ondan sonra herşey bire bir, insanlar ile yapılıyor.

bir de bilgi gizliliği konusunda çok dikkatli olduklarını söyleyeyim, yine konuştuğum kişi bana yaptıkları işi oldukça detaylı ve ilginç istatistik bilgilerle anlattı ama şu anda düşünüyorum da en ufak bir kişisel bilgiyi de ağzından kaçırmadı doğrusu (başarı oranı etkileyici!) kendisi aynı zamanda avukat olduğu için "müvekkil bilgilerinin gizliliği" gibi konuları da çok iyi bilen bir kişi. zaten başka türlü de bu iş yürümez.
  • hakkında yazılmış yazı için;
    http://www.oneriyoruz.biz/…bulmakla-baslar-der.html
  • http://www.tenkap.com/ adresinde kurulmuş, yeni ilişki danışmanlığı adı altında hizmet veren bir site. muhtemelen bir dating sitesi.
  • bu kadar basarili bir sekilde kendi yoluna devam eden muthis adam “yunus sezener” adina hala bir baslik olmamasi cok sasirtici. ayse arman onu kesfetti bile, iste cok yeni yayimlanan 2 gunluk roportaji part 1 ve part 2
hesabın var mı? giriş yap