şükela:  tümü | bugün
 • kimi no na wa'nın yönetmeni makoto shinkai'nin 2019'da yayınlanacak yeni animesi.
 • ingilizce adı "weathering with you" olarak geçen makoto shinkai'nin yöneteceği senaryosu yine kendisi tarafından yazılan film. 19 temmuz 2019'da vizyona girecek.

  kimi no na wa yapımcı kadrosunun aynen bu filmde olduğunu hatırlatalım ki filmden beklentimiz biraz daha iyi anlaşılsın. ayrıca bir önceki filmin şarkılarını görselliğinden ayıramayadığımız film müziklerini hazırlayan japon alternatif rock grubu radwimps bu film için geri dönüyor ortaya çıkaracakları eseri en az film kadar merak ediyorum.

  görsel açıdan makoto shinkai'nin çok kullandığı gökyüzü ve mavi tonları yine hakim görünüyor, o ruhani hava orada yani. yine her saniyesi ekran görüntüsü alınıp poster yapılabilecek renkli capcanlı bir film olacak gibi.

  her ne kadar kimi no na wa'nın sonu muallak olsa da film ortalıktaki iddialar gibi bir devam filmi değil ayrı bir yapım olacak. yine de makoto shinkai'nin filmlerinde farklı filmlerden karakterleri oraya buraya koymasıyla mitsuha ve taki'yi arkada bir kafede el ele tutuşurken görmek pek şaşırtmaz.

  merakla bekliyoruz.
 • makoto shinkai'nin gözümüze harika bir görsel şölen sunacağına inandığım filmdir. ayrıca kendisi 19 temmuz 2019'da vizyona girmeden önceki gün aynı adla yayınlanacak olan romanı ile görücüye çıkacak. yağmur'u barındıran hemen hemen her şeyi sevdiğim için filmi büyük bir sabırsızlıkla beklemekteyim.

  ost
 • tenki no konun kimino na wadan çok daha başarılı olduğu daha izlenmeden anlaşılıyor. duyguyu ciddi anlamda geçirdi. oynatılma tarihinin de japonya’da tsuyu yani yağmur mevsimine denk getirilmesi muhteşem bir numara. malum 5 numaralı tayfun yoldayken, japonya’da bu film tutmaz da ne olur? bu tarz doğa olaylarına atıflar, tatlı japonlarımızın olaya biraz daha ruh katmak isteyişinden hep. radwimpsyine şahane tercih. özellikle şu iki soundtrack salonu yerinden oynatmıştır.

  https://m.youtube.com/watch?v=7x6ey6fjomo

  https://m.youtube.com/watch?v=eq94zflnqn4
 • vizyondaki ilk üç gününde japonya'da 15.22 milyon dolarlık hasılat elde etmiş, merakla beklediğimiz filmdir.
 • beklentilerimin over9000 olduğu film.

  yönetmenin animelerinde ağlamaya öyle alıştım ki, konusu hakkında hiçbir fikrim olmamasına rağmen fragmanı izlerken gözlerim doldu. bakalım nereden vuracak bu sefer.
 • varlığından youtube bildirimi ile ancak bugün haberdar olduğum, comix wave ekibinin yeni filmi olduğunu görünce sevindiğim, çoktan vizyona girdiğini görünce ise havalara uçtuğum yapım.

  konusuyla kimi no na wa kadar içimize işler mi bilmiyorum ama fragmanından gördüğüm kadarıyla yine bir görsel şölen, bir eyegasm söz konusu. çok sevinçliyim!
 • başka sinema'yı göreve çağırdığımız film.
 • günümüz korsanlarını göreve davet ettiğim film.
  başka türlü izleme şansımız yok, yetiş ya kat.ph, yetiş ya zamunda.
 • makoto shinkai'nin anime sevmeyen insanları bile etkileyen kimi no na wa'sından sonra, merakla malum ortamlara düşmesini beklediğim yeni filmi.