şükela:  tümü | bugün
 • hani hatunların ilişki monotonlaştı diyerek dırdırlanması(yine iyi ihtimal) veya bu yüzden ilişkiyi bitirmesi durumu var ya, hah işte genel anlamda bu olayın yoksunluğundan olur. aslında hiçbir sıkıntı yoktur ve gayet huzurlu bi ortam vardır ama idrak edilemeyen bişey var: huzur sıkıcıdır! hatun haklı aslında dırdır konusunda veya terketmekte!
  tension loops yani yalapşap çevirmeye çalışırsak gerilim döngüsü yaratmak nedir ki, neden işe yarasın?
  sizi bilmem ama bende bu konuda hatunlar gibi düşünüyorum, huzurdan nefret ediyorum(iç huzur farklı) ve hep bi aksiyon arzuluyorum hayatımda(yalnızca ilişki için bile yapmak yetersiz) elimden geldiğince etrafımdaki herkesle huzur dengesini bozacak her fırsatı değerlendiriyorum. ben yine olayı böyle şekilli/afili bi isimle bilmiyordum, öyle takılırken bunu gördüm ve yine hep yaptığım şey olduğu için anlatmaya çalışacağım.
  ben normalde bu olayı genel mana da insan ilişkilerimde(yaş sınırı bile yok, çocuklarla oynarken bile böyle!) kavga etmek olarak addederdim. bi ilişkide şunu telaffuz etmişliğim var: yahu 1 hafta oldu hiç kavga etmedik, canım sıkılıyor bi şeyler uydursakta bi kavga etsek, canım çekti valla!
  hatun bunu duyunca bi dumur oluyor ama anlıyordu kavga etmek istememin bize katacağı aksiyon ile onunda keyif alacağını. ve sen ne manyak birisin durup duruken niye kavga edelim falan dese de zımni olarak kabul edip bi kavga ettikten sonra suları durultunca yani kavgayı bitirince valla çok iyi oldu dedi. yani kafanıza eseni yapın ve pek dediklerine takılmayın, huzurlu bi ilişki falan istemiyorlar böyle dediklerine bakmayın.
  tabi işin teknik ve kritik noktasına gelecem goygoyu bırakıp. beyler kesinlikle bu kavgayı onların hâkimiyetine bırakmayın onlar işi sonunda tatlıya bağlamak yerine senin ayağına sıkmaya odaklı olarak hareket edecek. bu gerilim döngüleri ilişkinin ilerleme seviyesine göre ufak ve büyük çaplı olacak. buna dikkat edin, her seferinde döngüyü bi mesafede çevirdiğimizi varsayarsak bunu gittikçe büyütmek gerekir. kullandığımdan değil de eroin gibi bu onun bünyesinde, giderek dozu arttır, bu sana olan bağlılığı için önemli. her seferinde bi döngüyü olumu sonuca bağladıkça bu senin hanene efsane geri bildirim(feedback) olarak dönecek. belli seviyede döngüleri yapıp toparlamak bi yerden sonra yetecek, doz artırımına gitmeye gerek kalmayacak. imkansız veya zor gibi görmeyin.
  sultan filminde erdal özyağcılar ile karısını hatırlayın, adamla kadın sürekli kavga ediyordu ve yanlış hatırlamıyorsam filmdeki en çok doğuran kadın oydu(demek istediğimi anladınız), adam karısı olmasına rağmen ona tecavüz etmiyordu, kadın ne olursa olsun kocam demekten vazgeçmiyordu. çünkü psikolojik olarak ortalama standartta giderken hafif bi yükseliş yaşayıp tekrar normale dönse o erkeğin sağladığını diğer erkekler de sağlayabilir ama psikolojiyi diplere çekip sonra o hani hafif yukarı dediğimiz kıvama gelmesi varya o kıvama getirince o kadar yüksek bi değer artışı yaptırıyor ki alınan haz nirvanalara varıyor.
  rakamla izah ediyim: standart seviye 10 üzerinden 5, bi artış yaşatacak şey ile sen bunu 9 yaptın diyelim fark 4 olur. ama sen önce psikolojisini önce 3'e çekip sonra yapacağın şey ile 8'e yükselttiğin zaman fark 5 ve farklar bakımından bi üstünlük olduğu için ikinci hâl daha iyi.
  kapıcılar kralı'nda da böyle manyak bi çift vardı sanırım, aşırı gürültü sebebi ile apartman ahalisi hem kadına yardım için gittiğinde kadın o kadar alışmış ki kocam değil mi size ne diyordu(baskı veya korku altında söylenen haller farklı, sapıtılmasın)
  yani özetle kavga edip bi şekilde tatlıya bağlayın, canınız sıkılmaz hem, hem de aranızdaki bağ daha kuvvetli olur, bordan boktan şeylerle seni asla bırakmaz o zaman hatun, terketme çıtası yükseklir yani zorlaşır, aynı zamanda sizinde.
  ceketin cebine bi gül koydun ve hatuna buluştuğun zaman verecen mi? al hayatım sana gül aldım deme artık şu yazıyı sonuna kadar okuduysan! hatunun bakış açısının dışında bi yere şöyle bi bak, oha ulan sütun gibiymiş de(lan sakın öyle bi hatun olmasın orda!), hatun içinde bi öfke ile muhakkak önce oraya bakacak, sonra seni sikecek ama dur, bakıp bişey göremedikten sonra sinir hâlâ tavan ama uzatılmış gülü görünce pamuk gibi olacak.
  monotonluk yalnızca böyle mi aşılır? tabi ki hayır, gezin tozun, sürekli zevk alacağınız farklı etkinliklere katılın. bi hareket olsun hep. bunlara uyumsuz biri ise karşındaki otur düşün biraz!
  #68271632 bu olaya da göz atın, harmanlayın işte.
  artık durumu nasıl anlatayım, bilmiyorum. daha iyi ifade edecek arkadaşlar devam edebilir.

  edit: arkadaşlar sultan filmine atıfta bulunarak verdiğim örnek tam doğru değilmiş, kusura bakmayın fakat bu örnekteki çift yani çarli ile melek çifti çok sempatik. bu film farklı konuda değerlendirilecek, çünkü ilişki dinamiklerinden bi çok şeyin örneğini barındırıyor!
 • (bkz: #70131070)
 • farklı bir örneği için;
  (bkz: #71722944)

  işin özünde davranışı sergilerken ve açıklamasını yaparken özgüveni ve cesareti tam şekilde sergileyin.

  who am i adlı güzel bir filmde güzel bi replik var, o da aklınızda bulunsun:
  ne kadar küstahlaşırsan, o kadar ilerlersin!