şükela:  tümü | bugün
  • bu başlığa benim gibi bir aceminin ilk girdiyi yapması ülke ve ekşi sözlük için bir ayıptır. oluşturulan makine öğrenmesi algoritmalarının gömülü sistemlerde veya cep telefonlarında çalıştırmaya yarayan insan icadı.
  • buna az önce google i/o adventure de denk gelip araştırma yaparkene sadece üstteki entry denk gelmem ve bu entryninde dün girilmiş olması ve de benim gibi bir aceminin 2. entry yi giriyor olması ülke ve eksisozluk için 2. büyük ayıptır.
  • flutter üzerinde resim ve türkçe içerik sınıflandırmama imkan veren modelleri sağlayan hede.mobil cihazlarda çalıştırılmak üzere küçük boyutlu modeller üretir. colab üzerinde eğitim yapıp cihaza aktarıyorum. tflite_flutter paketi ile bu islemleri yapmak daha kolaydır. gorsel tahminleri icin de destek paketi mevcut.

    decompileda modeli çaldırma durumu olabilir gibi geliyor bana.hassas bir modeliniz varsa sunucu üzerinde çalıştırmak daha makul gibi fakat yogun istekler alacaksanız ve sunucu maliyeti istemiyorsanız cihaza gömün gitsin.

    bert modellerini de cihaz üzerinde çalıştırabiliyor fakat flutter desteği yok gördüğüm kadarıyla. yakın zamanda kendim yazmayı planlamaktayim.

hesabın var mı? giriş yap