şükela:  tümü | bugün
  • bir ekşi sözlük yazarı. *
  • nuriye ve semih'in açlığına ses ver başlığına 7 adet entry girmiş olan sözlük hesabı. başta " ikisi için de üzgünüm ama yaptıkları eylemin doğru olmadığını düşünüyorum. haksız yere işten atılmışlar. ama buna verilen tepki açlık grevi olmamalı." derken "arkadaşları onları vazgeçirip ağızlarına yemeği dayayacağına, ölsünler de bize mevzu çıksın yazalım çizelim diye bekliyo resmen mk"ya dönüyor.

sonrasında üslup daha da değişiyor ve "yenisini bulabilecekleri sıradan bir işten atılma gibi sikko bir sebep yüzünden" açlık grevine girdiklerini söylüyor. herhalde bir sonraki adımında aktroller ve -hayırcı diye milletin başının üstüne çıkarttığı- mhpli muhalifler gibi küfür edecek arkadaşlarımıza.

başta niyeti kötü diye kodlamış, sonrasında peşin yargı vermemek gerektiğini düşünüp hakkında yazmaktan caymışım. haklıymışım, niyeti kötüymüş. haksızmışım, keşke caymasaymışım.
  • bu ne lan.

işi gücü onun bunun hakkında konuşmak. bu sözlükte cidden büyük kalite sorunu var.

ya aldatmalar hakkında ya da ölen insanlar hakkında yazmış durmuş 300 kıytırık entrysini.

beşiktaş taraftarı bile bunun gibilerden iyidir.

(bkz: engelle)
    (bkz: başlıklarını engelle)
  • (bkz: özlem sen misin)

özlem kumrular olayı başladıktan sonra sözlükte ısrarla özlem'i savunan vicdansız. kendisinin özlem olduğundan ya da özlemden para aldığından şüpheleniyorum. zira köpeğin öldüğü ortaya çıktıktan sonra bile her başlıkta savunmaya devam etmesinin açıklaması yok.

entryleri de önce şöyleydi:

"(bkz: akademisyenin köpek kaçırmak isteyeceğine inanmak)"

" akademisyen bir kadın köpek kaçırıp öldürmekle mi uğraşacak? köpeğe iyilik yapmak için yardım ettiğini ama yardım etmek isterken yanlış anlaşılıp linç edildiğini düşündüğüm hatun. bunun altından kesin bir iftira komplo hikayesi çıkacak."

"akademisyen kadın durup dururken köpeği niye kaçırmak istesin. veterinere götürmeye çalışmıştır, bir aksilik olmuştur, götürdüğü yere bırakmak zorunda kalmıştır.
    bilerek çarpıtıldığını ve kadına komplo kurulduğunu düşündüğüm olay."

gördüğünüz gibi akademisyen olduğu için özlem'i putlaştırmış, tapıyordu. sonra baktı savunduğu kadın kendi itiraf etti köpeği kaçırdığını, şunu demeye başladı:

(bkz: köpeği komşulara sormadan apartmana alıştırmak)

sonra baktı hala insanlar yatışmıyor, seviyeyi bozdu, sinirleri de bozuldu garibimin şunları yazmaya başladı:

"apartman boşluğunda köpek besleyen bir sik beyinli yüzünden yargısız infaz edilen bir kadın.
    apartman köpeğin doğal ortamı d e ğ i l d i r.
    havalar güzel olduğu halde köpeğin ısınmasından bahseden angutlar da var.
    bu köpeğin tek bir katili vardır o da apartman boşluğunda köpek beslediğini iddia eden akli dengesi bozuk komşudur."

sanırım yüklü bir miktar para aldı, hala susmuyor. şimdi de sosyal medya linci ile özlem'i intihar ettireceğimizi iddia ediyor.

ah özlem ah, seni savunanlar da senin kadar zeki ancak... halbuki azıcık empati yapsan, özür dilesen, köpek öldü desen de onca insan günlerce sabahın köründen akşamın körüne sokaklarda çıtır'ı aramasaydı olaylar bu kadar büyümeyebilirdi...

sakin ol teo. özlem gibi dünyayı kendisine hizmet etmek için dönüyor zannedenler asla kendilerine zarar verecek bir eylem yapmazlar, sağa sola dava açmaya devam ederler ancak...
  • birkaç entry altında çirkin yorumlarına denk gelip tiksinmeniz mümkün olan yazar.
    vatan şaşmazın öldürülmesinde su testisi su yolunda kırılır der, köpeği kaçırıp uzaklara bırakan akademisyeni zavallıca savunur. entry içeriklerine bakarsanız özünde kötü bir insan mı acaba diye düşünür, yok biraz sığ bir tip herhalde diyebilirsiniz. ancak 1 yıldır kalp yetmezliği yaşayan minik bebeği için acılar çeken, her gününü oğlu ölmesin diye dua ederek geçiren ve organ bağışının önemini vurgulayan bir kadına akbaba muamelesi yapan insan kötüdür arkadaş.
    sakin ol teo, sakin ol ve kendini sev lütfen. kendini sev ki insanları da sevmeye başla, nefret saçma etrafa.
  • biraz önce muzisyen anne başlığında yazdıklarını okuyunca inanamadığım yazar. organ bağışı konusunda biraz daha okumasını, araştırmasını, her açıdan empati yapabilmesini ve biraz olsun sağduyulu olabilmesini dilerim.
  • nuriye gülmen başlığında yazdiklarina hayran biraktiran, dhkp/c'nin ne mal bir örgüt oldugu konusunda da ders veren yazar. ustelik badi listeme röveşatadan gol atarak firtina gibi giren forvet gibi bir yazar.

ben yasadigim surece badim olarak kalacak ender insanlardan..
  • bomboş bir yazar. fikirleri önemsiz, kendisi terbiyesiz ve azılı bir meriç.

yazık.