şükela:  tümü | bugün soru sor
 • temel eğitimden ortaöğretime geçiş'in kisaltmasi. fatih projesine kadar sinavlarin sadece 8. siniflar icin yapilmasi dusunuluyor. bu sistemde yerlestirme puani 700 uzerinden hesaplanmasi dusunuluyor. 6. ve 7. siniflar icin yapilacak sinavlar fatih projesine kadar gundemde degil.
 • dincilerin ne kadar azdığını ve artık ne derece cüretkar davranabildiklerinin adeta ispatı olan sınav sistemidir.

  ben bir ağabey, bir baba olarak bile çocuğumun, kardeşimin neye inanması gerektiği yönünde bir telkinde bulunmazken; onun fikri hür, vicdani hür olarak yetişmesini isterken devlet kim oluyor da sbs de din kültürü ve ahlak bilgisi dersinden sorular soruyor? bunu anlamak mümkün değil.

  birde ahlak bilgisi diyorlar. dincilerin ağzından çıkan ahlak sözcüğü beni inanılmaz derecede irite ediyor.

  allah aşkına sınavda ne soracaksınız çocuklara:

  sahih hadislere göre muhammed ayşe ile evlendiğinde ayşenin yaşı kaçtı mı diyeceksiniz?
  ya da alınıp satılabilen, hediye edilebilen, istenildiği kullanılabilen mal(kadın köle) nedir diye sorup cevap olarak cariyeyi mi bekleceksiniz?
  ve ya dinden çıkan olursa gövdeden ayrılması gereken uzuv nedir diye sorup kafa cevabını mı bekleyeceksiniz?

  ulan ülke ülke olsa gidersin mahkemeye hakkını savunursun. ancak ülkede adalet yok ki. aihm kararlarına rağmen hala bu dersin zorunlu tutulması yetmezmiş gibi, şimdi de utanmadan bu dersten soru soracaklar sınavda.

  lysde de sorsun o zaman din sorularını, hatta yetmez amk üniversitede mecburi ders olsun.

  böyle sikko bir zihniyet olur mu?
 • giren öğrencilerin din kültürü sorularının zorluğundan yakındığı, anladığım kadarıyla kuran kursuna filan giden öğrencileri kayırma üzerine düzenlenmiş bir sınav sistemi.

  buyrun
 • bugün sosyetik bir sitenin içerisinde bulunan bir okulda gözetmen olarak bulunduğum sınavlardan ilki.
  bugünkü sınavlar sırasıyla türkçe, matematik ve din kültürü ve ahlak bilgisi idi.
  bugün yapılan sınavlarda bu üç dersin öğretmenleri görev almadı. sınıf öğretmeni zır cahil ya hiç bi bok bilmez denilerek iki gün de görevlendirildi.
  bir nevi doğru da. 96-97 de 30 bin üniversite mezunu sınıf öğretmeni olarak istihdam edilmişti. bazen yanıma gelenler olmuyor da değil bu öğretmenlerden. matematik dersi ile ilgili. fransızca öğretmeninden sınıf öğretmeni yaratırsan olacak o kadar.
  gelelim sınavın ilk günüyle ilgili izlenimlere.
  okul müdürü hariç diğer tüm personel başka okullarda görevlendirilmiş.
  okul sınav komisyonu daha önce bu sınavlarda görev yapmamış kişilerden oluştuğundan kağnı gibi ağır ve vakur!! hareket etti.
  öğrenciler kendi sınıf arkadaşlarıyla beraber sınava girdiklerinden kimisi bu sınavın ciddiyetinin farkında olmayıp şaklabanlık yapmaya yeltendi.
  olan da sırf bu sınav yüzünden gece uyuyamayan diğer öğrencilere oldu.
  türkçe sınavını 10 dakikada bitiren bir kızın kağıdını kontrol ettiğimde sıfat-fiil sorusunu yanlış yaptığını fark ettim. türkçe öğretmeni görevlendirilmediğinden ben de bilemeyeceğimden bir şey söyleyemedim. yalnız sınav sonrası söyledim yanlışını.
  matematik sınavında da aynısı başka kişi için yaşandı. sınav sonrası söyledim kafanı duvara vurabilirsin diye.
  din kültürü sınavı biraz ağırdı.
  cevabı say, tavaf gibi olan sorular vardı. ders kitaplarının içeriğini bilmediğimden bir yorum yapamayacağım.
  sınav sorularını da fotolamadım. belki yarın fotolar paylaşırım imgur üzerinden.
  unutmadan yarın da ingilizce öğretmenleri görevlendirilmeyecekler ingilizce sınavı olduğundan halbuki ben ingilizce de biliyorum.
 • kasım bitmiştir nisana kadar maraton devam
 • 20 soruluk matematik testinde bile hata çıkmış olan sınav. tebrikler.
 • kazasız belasız atlattığımız sınav oldu. lakin benim gözlemlediğim bir eksiklik vardı sınavda. görme engelli bir öğrenciye ingilizce sınavında süre yetmedi ve de her ne kadar büyük boy soru kağıdı gelse de soruları mercekle bile zar zor görebilmekteydi. böyle öğrenciler için ekstra 15 dk değil de biraz daha uzun süre gerekli, soru kağıtları biraz daha büyük (belki bir kağıda 1 soru gelecek şekilde) ve de belki de negatif şekilde (soru kağıdında beyaz yerler siyah siyah yerlerin de beyaz olması gibi) önlemler alınmalıydı.
 • din kültürü ve ahlak bilgisi sınavında bir soru vardı ki, sağlam güldük hacı. "müslüman toplumlar yıllardır barış içinde yaşamıştır" yazıyordu orada. slknhsf durup güldük bir süre. sonra açıp, açıp güldüm hep fskhbljfs komik la bildiğin.
 • fen ve teknoloji kısmındaki soru dağılımıyla beni benden almış sınavdır.hücre bölünmesi ve kalıtım ünitesinden 9 soru,kuvvet ve hareketten 11 soru sorulmuştur.üstüne iptal edilen kalıtım sorusuyla birlikte koskoca üniteyi 8 soru temsil etmiştir.neresinden baksan elinde kalıyor bu sınav oraya girmeyeceğim ama genel olarak gelecek puanları merakla beklemekteyim.bakalım eğitimi daha ne kadar batırabilecekler..