şükela:  tümü | bugün
  • birinci dönem ilk ayağı bugün yapılan sınav. genel itibariyle kolaydı.
  • 489,993 puan beklediğim sınav. rabbim sabancı dedi.
  • konuştuğumuz öğrenciler türkçe'nin zor olduğunu söyledi. matematik her zaman ki zorluğunda idi.
  • çağdaş ve medeni ülkelere göre müfredatın hafifliğinden dolayı hiç zorlanmadığım sınav. bir ya da en fazla iki yanlış bekliyorum. dindeki bir soruda ateizme gönderme yapmışlar. her şey kendiliğinden olamazmış.
  • türkçe öğretmeni olarak türkçe sorularının kolay olmadığını söyleyebilirim. tüm okulun ortalamasını çıkarttık. 20 okullu bir ilçenin 10. sıradaki okuluyduk geçen sene. yani vasat üstü bir öğrenci profilimiz var. türkçe ortalaması 10 küsür. matematik ortalaması 9 küsür çıktı. bu da türkçenin zor olduğunun bir göstergesi. normalde matematik ve türkçenin arasının daha fazla açık olması lazım.8. sınıfların dersine ben girmiyorum ama geçen seneki ortalamadan en az iki net aşağıda türkçe. bence ales mantığı ile hazırlanmış bilgi değil de kurnazlık isteyen anlam bilgisi soruları var artık. özetle türkçe tüm sınavlarda belirleyici ders oldu.
  • mucizevi bir şekilde 20 yıl ardımdan gelen kardeşiminde girdiği sınavdır. övünmek gibi olmasın ama kendisi full çekmiş. darısı 2. dönem sınavına. *
  • fen daha kolay, sosyal ise daha zordu bu yıl. sorularda hata olmaması iyi. sıralamaları merak ediyor tabi insan. ancak ocakta anca okunur. umarım istediğim liseye yerleşirim.