şükela:  tümü | bugün
  • müjdesini başbakanın verdiği değişiklik.

artık torpilin allahı olacak.

http://mobil.hurriyet.com.tr/…kan-acikladi-40594319
  • fetöcüler para kazanmasın operasyonu eğitim sisteminin fişini tamamen çekmek ile sonuçlandı.

1: efendim bunlar dershaneler ile yılda 10 milyar lira finans alıyorlar.
    2: kapayın amk dershanelerini, kanun çıkarın.

1: efendim bunların lisanslarını falan iptal ettik ama hala millet bunlardan özel ders alıyor, teog için vs.
    2: teogun anasını sikim, kaldırın.

1: efendim ygs, lys den de kazanıyorlar.
    2: sikin!
  • o an aklına geldi, sistem değiştirildi. en yakın liseye gitsinler, her lise kendi sınavını yapsın, dendi. şimdi de, bunun imkânsızlığı görülünce geri adım atmamak için, klasik soru getiriyoruz, deniyor.

sekizinci sınıfa bu yıl geçen bir kuzenim var, babasına referandum öncesi, "dayı lütfen evet verme." demiştim. "her şey daha güzel olacak." diye cevap vermişti.
  • dönemin öğrencilerinin haline acınası durumdur. yalnız öğrenci dediysem okumak, mezun olmak, iş sahibi olmak, kariyer yapmak, sevdiği mesleği icra etmek isteyen öğrencilerden bahsediyorum.

(bkz: ülkede rahat nefes almanın zorlaşması)
    (bkz: bir türkiye klasiği)
  • sınav sorularını çalmaktan sıkılanlar için net yenilik.

sınav klasik olacak. çocugunun geleceğini kurtarmak isteyen herkes birilerine illaki para yediriyor olacak.

bu gerçekten çılgınca bi değişiklik arkadaşlar, gülüp geçilecek, hükümete sövülecek birşey değil.

vergi almak başka şey de insanların tüm gelecekleriyle oynamak, ufff.
  • sayisal, sozel, esit agirlik yeteneklerinin belirleyiciligi anlaminda ne varsa skip atacak bir klasik sinav bizi bekler arkadaslar. gerci ben hic iplemiyorum, iyice duyarsizlastim artik. burada kinadigimiz ergenlerden cok daha asagilik, gorgusuz, nezaketsiz, terbiyesiz, cahil, ama dinsel kimligine ölümüne bagli bir yeni nesil gumbur gumbur geliyor.
  • daha optik okuyucuyla bile sınavı doğru sonuçlandırmayı başaramayanlar klasik sınav okuyacak da değerlendirecek bir de.

tanım: 8. sınıfta sınava giren öğrencilerin sınav sonuçlarını takriben 11. sınıfta öğrenecekleri muhteşem sistemdir.
  • klasik sınavların en büyük sorunu olan objektif degerlendirememe büyük sıkıntı yaratacaktır. normal okul sınavlarında bile yanındakinin aynısını yazsan birine 10 puan birine 15 verildiği oluyor. milyonların girdiği sınav nasıl okunacak, neye göre not verilecek. 2 sene sonra yere batsın böyle sistem, klasik test sınavı getirip öğrencilerimizi bu zulümden kurtarıyoruz denmezse ne oluyum.
  • asıl sorun elbette tarafsız okuma ama hadi diyelim tarafsızlığı sağladılar, oha lan nasıl okuyacaklar bu becerikliler bunca kağıdı da karneye yetiştirecekler? makinelere okuttuklarını ancak yetiştirebiliyorlardı. eğitim sistemimiz karbon gibi. elmas da karbon. eee? eğitim sistemimiz elmas gibi işte.