şükela:  tümü | bugün
  • ulu hakanımızın apar topar gündeme getirip avanelerinin bir çırpıda hazırladığı değişikliklerin ne hikmetse 2018-2019 eğitim öğretim yılında yani bir sonraki yıl uygulanmaya başlayacağı, bu yıl da teog’a devam edileceği yeni yayınlanan yönetmelik değişikliğiyle kamuoyuna duyuruldu

link

peki mübarek insanlar, aylardır sıkıntı yaşayan çocuklar ve velilerinin ne günahı vardı? anladık kimse hesap sormuyor sizden ama sizden de mi yok vicdanlı bir adam özür dileriz diyecek?

edit: yanlış yorum falan yok. ya yanlış yazım var ya da gelen tepkiler üzerine kıvırma var. ne diyor değişen madde de.

“geçici madde 9 - (1) bu yönetmelikte yer alan yerleştirme, nakil ve geçişlere ilişkin hükümler, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılından itibaren ortaokul ile imam hatip ortaokullarının 8 inci sınıfını tamamlayıp ortaöğretim kurumlarına yerleşen öğrencileri kapsar.”

yerleştirme, nakil ve hükümler diyor. sadece nakiller demiyor yani. yanlış yorumlanıyor diye vatandaşa atar yapacağınıza herşeyi açık seçik yazarsanız milletin kafası da karışmaz tepki de almazsınız ama hep böyle olmak zorunda işler bu memlekette öyle ya.
  • içinde yaşamasan çok eğlenceli ülke aslında.
  • yine birileri çıkıp alkışlar.
  • haber dogru degil.

tanim: yine sifir arastirmayla ahkam kesen embesilleri toplayacak baslik. kaynak beni kesmedi ve 0.1 snlik google cabasi ile durumun dogru olmadigini gordum.

https://www.google.com.tr/…il-yapilacak-mi-40741317