şükela:  tümü | bugün
2018 entry daha
  • haftasonu posta gazetesindeki röportajı çok güzeldi. harbiden çok dolu ve kendini ciddiye almayan bir adam. seviyorum seni teooo

bu da linki: http://www.posta.com.tr/…e-yasiyorum-haberi-1373504
  • charles bukowski'nin türk versiyonu. işi-gücü karı-kız pezevengin. ama dinlemesini cok severim.

(bkz: renkli rüyalar oteli)
  • verdiği uzun röpartajı baştan sona okuyunca müzik piyasasındaki en aklı başında en donanımli sanatçılarından biri olduğunu bir kez daha gördüm.

bir tek ülkenin çok kötüye gittiğinden ve umudu olmadığından , çocuğunun böyle bir ortamda yaşamasından endişesini anlamadım. her türlü maddi imkanı varken biricik kızını niçin türkiye dışında medeni bir ülkede doğmasını sağlayıp bu dertten hem onu hem kendisini kurtarmadığını çözemedim. sanırım isteği dışında gelişen bir hamilelikti ve doğup kucağına alana kadar o baba sorumluluğunu hissetmedi ve sallamadı. yoksa ülkenin geleceğinden bu kadar derin endişeler duyup türk vatandaşı olarak hayata 5-0 geriden başlayacak bir çocuk dünyaya getirilmez.
  • charles bukowski'nin türkiye versiyonu olmayan kişi. tek göz odada mahalle arası meyhanelerinde üç-beş kuruş peşinde geçen bir hayatla teoman'ın hayatı nasıl aynı olabilir lan sayın vatandaş?

adam, postacılıktan tutun da yapmadığı iş kalmamış hayatta kalabilmek için. kavgaları ve ulaşmayı hayal ettiği kadınlarıyla bol alkollü serseri bir hayatın, teoman'ın şöhret ve paranın gücüyle istemeden bile ulaşabildiği hayatı kıyaslanamaz.
  • ünlü olmasa cok daha mutlu olurdu. gerçi o zaman da biz şarkılarını dinleyemezdik. çok üretken bir kişi olduğunu düşünüyorum. çoğu şarkıcılar hatırlanmayacak ama teoman gelecekte de hatırlanacaklardan..
  • güzel adam bu abimiz.
    son röportajında mutsuz, dertli bir adam gördüm ve dertli adam iyi adamdır benim için. çünkü düşünüyor, kafa yoruyor bir şeylere, ülkesine, kendine, çocuğuna, nesle. bunca şeye kafa yorup da mutlu olabilen adam boş adamdır zaten.

çocukluğumuzda bir çoğumuzu rock müzikle tanıştıran adamdı bu. zamanla biz büyüdük, zevklerimiz değişti. yeni türler keşfettikçe "yeaaa teoman neymiş yeaa" moduna girdik ama bu röportaj iyi geldi şimdi. açayım biraz dinleyeyim. çocukluğuma, ilk gençliğime döneyim.