şükela:  tümü | bugün
 • amcama benzettiğim kişi.
 • gençliğim, gençliğimiz. teoman'a sahip çıkalım arkadaşlar bir neslin hayatı anlayışını şekillendirdi nerdeyse. ama 50 yaşına gelmiş hatta söyleyeyim o nesilde 30larında...

  teo sigara, alkol fln bırak artık, sağlıklı yaşa bak çocuğunda var. pls.
 • 2 saat önce tüm sosyal medya hesaplarında "12 ocak 2018" paylaşımını yapmış türkiye'nin tek rock star'ı.

  ne yaparsa yapsın yeni albümünün 9 şarkısı boktansa kalan 1 şarkısı efsane olacaktır.
 • ben en çok teomanı dinledim. bütün albümlerini bütün şarkılarını. en çok onun hakkında entry girip en çok onun konserlerine gittim.

  teoman bence kendilerini taklit ederek (sanatta tüm iyi şeyler taklitle başlar, zamanla kendi çizgisini bulur) büyüdüğü efsane songwriterların (cohen, dylan) izinden hala gidiyor. onların olgunlaşma çağına girerken ( dylan'ın blood on tracks albümünden sonraki halleri mesela) geçirdiği dönüşümü de bu albümle tamamlayacaktır diye düşünüyor ve ümit ediyorum. ki kendisi de gülenay hanımla yaptığı röportajda, sürekli müziği bırakma denemelerine ilişkin "sorun müzikte değil, bendeymiş" demişti. belki bu yüzden belki de sadece sezgisel olarak şu 12 ocakta çıkacak albümün tüm bu depremlerinin nihayeti olacak albümü olacağını düşünüyorum.

  bu yüzden heyecanlıyım, yine. şimdi ben burada 'teoman, modern türk müziğinin en iyi müzisyenidir' desem bu söz, hemen dalgaya alınır, liselilik ve ergenlikle suçlanırım, o yüzden demiyorum. bu sadece kişisel bir görüş.

  bu yüzden halen ümitliyim, bu yüzden şimdilerde tüm külliyatını tekrar dinliyorum, bu yüzden 12 ocak geldiği zaman, derhal dinleyeceğim tüm şarkılarını.

  ve seveceğime de eminim. çünkü son iki albümünü bile defalarca dinledim. piyasadaki sair işlerden çok daha kaliteliydi çünkü. yekten, daha hala bir derdi olduğu hissediliyordu.

  daha önce bahsettiğim bu dönüşümleri geçirmek de ancak, harbi müzisyenlerin, harbi sanatçıların işidir. çünkü bu hal, yaptıklarını sadece kendi kriterlerinr göre değerlendirebilecek kadar kişilikli insanlara özeldir.

  velhasıl, fazlı teoman yakupoğlu modern türk müzik endüstrisinin artık nesli iyice tükenmiş en kişilikli adamlarındandır, belki de birincisidir.

  müstakbel albümü de sırf bunu yansıtacağına kesin gözüyle bakıldığı için, son zamanların en başka albümü olacaktır.

  ve evet en az bir şarkısı, yine yeni yeniden efsane olacak, ama benim gibi sevenleri tarafından hepsi dinlenecektir.

  haydi teo...

  edit: gsgsgsgsgsgs uyardı, eski şarkıları tekrar söylücekmişş. olsun ona da dedim, hepsini gene çatır çatır dinlicem. bir de, belki bu şekilde bahsettiğim dönüşümü daha net görebilirizz

  yalnız bi düşündüm de, galiba şimdi daha çok heyecan yaptım. (bkz: koyu antoloji)
 • şair kimlikli rock sanatçısı.
 • 12.01.2018'de çıkartacağı koyu antoloji albümü hakkında şu açıklamayı yapmış:
  "bu albümün insanları eğlendirmesini amaçlamadım. hayalim; bu albümün, evde, tercihen gözler kapalı, dikkatlice dinlenmesi. benim yazmayı sevdiğim şarkı formunda, içerik de çok önemli olduğundan, dinleyicinin şarkı sözlerime konsantre olmasını istiyorum."
 • eski şarkıları yeniden yorumlamaya başlamışsa yeni üretim yapamıyor demektir.

  cepten yemeye başlamak bir sanatçının düşüşünün önemli belirtisidir.

  düşüşte.
 • en sevdiğin müzik insanı kim sorusunun benim için cevabıdır.

  şimdiye kadar müziğe kazandırdıkları efsane olması için yeterlidir. bundan sonra cepten yese de olur.
 • türkiye'de rock müzik denince son dönemin yokluğunu belli eden sanatçısı. müziği bıraktığını açıklayınca çok üzülmüştüm. ara sıra klip falan çektiğinde güzel oluyordu, sanki çok uzun süre görmediğiniz bir dostunuzu görmüş gibi oluyorsunuz ve sanki başlıyorsunuz ayak üzeri eski günleri yâd etmeye. şimdi bu albümle birlilte eski dostumuzla bir yere oturup iki tek atarak geçmişi, eski güzel günleri yâd edeceğiz.
 • varolan adlı yazar arkadaş "eski şarkıları yeniden yorumlamaya başlamışsa yeni üretim yapamıyor demektir." demiş. çok da doğru söylemiş. müziği bıraktım, geri döndüm deyip çocuk oyuncağına çevirmişti işi. sonra eski tadı alamadık zaten.

  albüme bakmadım henüz ama böyle bir albüm yerine yeni şeyler içeren bir albümü tercih ederdim. tıkanan her şarkıcı böyle bir albüm yapıyor zaten. ya kendi şarkılarıyla ya da eski şarkılarla. teoman ikisini de yapmış oldu.

  yine de dinleriz o ayrı.