şükela:  tümü | bugün
  • 12.01.2018'de çıkartacağı koyu antoloji albümü hakkında şu açıklamayı yapmış:
    "bu albümün insanları eğlendirmesini amaçlamadım. hayalim; bu albümün, evde, tercihen gözler kapalı, dikkatlice dinlenmesi. benim yazmayı sevdiğim şarkı formunda, içerik de çok önemli olduğundan, dinleyicinin şarkı sözlerime konsantre olmasını istiyorum."
  • eski şarkıları yeniden yorumlamaya başlamışsa yeni üretim yapamıyor demektir.

cepten yemeye başlamak bir sanatçının düşüşünün önemli belirtisidir.

düşüşte.
  • en sevdiğin müzik insanı kim sorusunun benim için cevabıdır.

şimdiye kadar müziğe kazandırdıkları efsane olması için yeterlidir. bundan sonra cepten yese de olur.
  • türkiye'de rock müzik denince son dönemin yokluğunu belli eden sanatçısı. müziği bıraktığını açıklayınca çok üzülmüştüm. ara sıra klip falan çektiğinde güzel oluyordu, sanki çok uzun süre görmediğiniz bir dostunuzu görmüş gibi oluyorsunuz ve sanki başlıyorsunuz ayak üzeri eski günleri yâd etmeye. şimdi bu albümle birlilte eski dostumuzla bir yere oturup iki tek atarak geçmişi, eski güzel günleri yâd edeceğiz.
  • varolan adlı yazar arkadaş "eski şarkıları yeniden yorumlamaya başlamışsa yeni üretim yapamıyor demektir." demiş. çok da doğru söylemiş. müziği bıraktım, geri döndüm deyip çocuk oyuncağına çevirmişti işi. sonra eski tadı alamadık zaten.

albüme bakmadım henüz ama böyle bir albüm yerine yeni şeyler içeren bir albümü tercih ederdim. tıkanan her şarkıcı böyle bir albüm yapıyor zaten. ya kendi şarkılarıyla ya da eski şarkılarla. teoman ikisini de yapmış oldu.

yine de dinleriz o ayrı.
  • yeni albümde bulunan tuzak şarkısına ait klip yayınlanmıştır.

ayrıca mavi yorumunu çok beğendiğimi söylemeliyim.
  • (bkz: soner arıca'nın tenekeci modeli)

soner arıca 300 milyor kere, sadece 1 albümünün remixini vırrığını cırrığını söyledi. adamın repertuarı 12 şarkılık. best of albüm yapıp da duruyo bu 10-12 parçaya.

bu hacı dayı da aynı o şekilde 250 bin kere saatim yok tam olarak bilememi albümüne koydu. bence bi kere de o müstesna parçalarını elektro sazla söylesin aklımız da kalmaz, o da meydanlarda adından söz ettirmiş olur. ne biliyim aklıma şimdi geldi valla bak.
  • kendi şarkılarını zaten başkaları ile birlikte yeniden yorumlamıştı. şimdi tek başına tekrar yorumlamış. herkesi çalımlayıp kaleciyi de çalımlayıp gol atamayan tipler gibi olmuş.

bize yeni şarkılarla gel hacı.
  • sarkilari dinledim.. orjinal hallerini bildigin sarkilarin bu sekilde farkli versiyonlarini dinlemek garip oluyor.. daha cok konusur gibi soylemis pekcok sarkiyi.. cok sevemedim ben.. cani sikilmis, bi de boyle yapayim demis gibi geldi..
  • en son müziği bırakmıştı , ben orada kalmışım . şaka yapmıyorum müziğe döndü diye geldim başlığa .