şükela:  tümü | bugün soru sor
 • otoparkın icindeki isikların tam onunde gecerken yanması da bu ne izbelik bu ne teknoloji once tuvalet sularının akibetini halledin dusuncesi uyandırıyor.sip sip damlayan musluklar kendiliginden yanan isiklar arabayı koydugunuz katı bunalmıs bi sekilde ararken aniden karsınıza cıkan bekci,bir nevi korku filmi platosu...
 • taksime yakın olması sebebiyle en çok tercih edilen otopark. ayrıca abone olduğunuzda büyük rahatlık sağlayan mekan *
 • loşluğu ve insanın karşısına aniden fırlayan görevlileriyle korku filmi atmosferine sahip otopark. tek başıma girip çıkmaktan çekindiğim* yer.. brr...
 • trtnin altındaki otoparktan kasıt buysa, belediyenin kapatmayı planladığı otopark. o kadar arabayı neremize sokacaz bilemiyorum kapanacak olursa.
 • en cok turkcell cali$anlarinin arabalarini park ettigi otoparktir.. tum gunluk ucreti 10 ytl, aylik abonelik 130 ytl'dir*.. beyoglu'nun gece hayatinin canliligi sebebiyle, cuma ve c.tesi ak$am saatlerinde (18:00 - 21:00 arasi) buradan cikmak bazen 20 dk'yi bulabilmektedir.. hemen merdiveninin ba$inda ak$am saatlerine kestanecisi, korsan cd saticisi gelir.. geceleri tek ba$ina yurumek oldukca tirstiricidir, zira onunuze kimin neyle cikacagi, arkaniza kimin takilacagi belli degildir.. fakat bu otoparkin en tehlikeli yani bu saydiklarim degildir.. en tehlikeli yerleri, hemen her otoparkta bulunan, arabalarin park ederken belli bir cizgide, hizada park etmeleri icin yapilmi$ olan borulardir.. evet arabayi geri geri park ederken hani arka lastiklerin onlara degdiginde "haa tamam yeteri kadar geri gitmi$im" dediginiz borular var ya, i$te onlar bu otoparkin en tehlikeli objeleridir, zira otoparkin i$iklandirmalarinin yetersiz olmasi dolayisiyla karanlikta arabalarina dogru yururken bu borulara takilip kafasini, gozunu yaran onlarca insan var maalesef.. aman dikkat diyelim..
 • rezil bir otopark. tek kelime ile rezil. bölgede büyüklüğü ve taksim'e yakınlığı sebebiyle en çok tercih edilen otopark olmasına rağmen sandalyede oturup çay içmekten başka bir işleri olmayan çalışanlara sahiptir. cuma ve cumartesi geceleri giriş-çıkış-park rezaleti yaşanır. bu kadar yoğunluk varken çıkış için tek gişe olması sebebiyle şişhane-kasımpaşa çıkışı saate varan bekleme saatlerine sahiptir. fakat kimsenin kullanmadığı taksim çıkışını kullanarak 1 dk da çıkabilirsiniz, ve hiçbir görevli de gelip insanları haberdar etmek gibi ufak bir iyiliği yapmaya gayret etmez. bunu onlara ilettiğinizde "beklesinler bizim görevimiz değil o" gibi laflar ederler. ayrıca zaten dar olan yokuşlarının kenarına park eden araçlar hem gidişe engel olur hem de acemi şoförlerin sıklıkla sürtmelerine maruz kalır. gene de oralarda hep araçlar olur. sözün özü istanbul un ortasında başıboş bırakılmış, saçma sapan bir otoparktır.
 • senelerdir para basan bir işletme olarak tepebaşı otoparkı benzerlerinde bulunan otomasyon sistemlerini kullanmaz. girişte işletme çalışanı tarafından otokopi fişinden hallice bir kağıt üzerine saat yazılır, sürücüye takdim edilir. çıkışta da o kağıt kulübeye uzatılır, ücret ödenir, çıkış yapılır ama şişhane çıkışına her geldiğimde "ulan basıp gitsem ne olur?" diye düşünürüm. dedim ya bariyer yok. cumartesi girip te 35 dk. boyunca her katı dolanıp, her kulvardan yılan gibi kıvrılıp yine de yer bulamadığım olmuştur. yaya merdivenlerinde dilenci görülebilir.

  not: 6-7 aydır gittiğim yok, bir ümit tadilata uğramış olabilir.
 • ispark olmus.
  nasil oldu nasil devraldi tam bilemiyorum ama
  artik ispark kendisi.