• allah belasını veresice. özgüvenin amına koyar, insanı bunalıma sürükler.
    arkadaş sabah evden çıkmadan, işten eve gelince ve yatmadan hemen önce olmak üzere günde 3 kere banyo yapmama rağmen (bak duş da demiyorum, bildiğin banyo) deli gibi terliyorum.
    ya botoxla ter bezlerini işlevsiz bıraktırıcam, 6 ay etkili. ya lazerle halledicem, ücreti ne kadar kimbilir. ya da komple aldırıcam bu siktiklerimi.
    terlemek sağlıklıdır diyorlar da sikeyim öyle sağlığı, ruh sağlığı ne olacak lan?!
  • nihayetinde toksin.
    koku da yapar.

bir yabancidan duyarsaniz igrendirir.
    bazisinda ise bogulmak istersiniz.
  • toksin ve tuz atımına yardımcı olan aynı zamanda vücut ısısının düzenlenmesinde rol oynayan sıvı.ter bezleri,hayvanlar aleminde sadece memelilerde bulunur.hoş kokusunun sebebi ise mhc bileşimi farklı olan karşı cinsten bireyleri potansiyel eş olarak görme eğiliminin oluşması,populasyonda bağışıklık sistemi çeşitliğini arttırma içgüdüsü.2003'te yapılan bir çalışma kadınların aylık hormon döngülerinin,erkek partnerlerinin ter kokularından yüksek oranda etkilendiğini kanıtlamış.erkeklerin terinde bulunan feromonlar,kadınların menstruasyon döngülerinin zamanlamasını ve uzunluğunu etkiliyor,doğurganlığını arttırıyor ve eşlerinin gerginliğini azaltarak rahatlatıcı etki gösteriyor,bir nevi sakinleştirici gibi.
  • çok çektirir size. sıcak bir memlekette yaşıyorsanız buluşmaya gidersiniz yakındır yürürsünüz ama tişörtünüzün bazı bölgeleri ter olmuştur. yok böyle itici bir görüntü arkadaş! koltuk altınız ter olur, resmen göstermemek için robot gibi hareket eder kolların aktifliğini yarıya indirirsiniz.
    yaz aylarında kalabalık otobüse binildiğindeki ter olayına değinmek bile istemiyorum...
  • karakter turnusolu.
  • fransiz demir yollarinda "train express régional" anlamina gelen tren cesidi. sncf e bagli diger tren cesitlerine gore fiyatlari daha uygundur. fransa'da ayni bolge icindeki farkli sehirleri gezmek icin en iyi alternatiflerden biridir.
    ayrica;
    (bkz: sncf)
    (bkz: téoz)
    (bkz: tgv)
    (bkz: lunéa)
    (bkz: icter)
  • sadece bedenin attığı bir şey değildir, ruh terler, dil terler... ter'imizi silenler kendi ellerimiz değildir her zaman, cümlelerimizdeki terleri silen sonsuz ruhlu bezler/insanlar vardır, kendi ellerimizin erişmediği ruhumuza ulaşıp ona özenle bakan ve seyreden gözlerin bakışlı bezleri vardır, yaklaşmadan gözlerin ruhu sildiği anlar... silip geçerken onu kendine adadığı günler, aylar, yıllar... işte gerçekten ter'lerin silindiği zamanlar... ruhumuzun sevinçten tamamen yok olduğu ve böylece somut olmamanın en tam anlamına kavuştuğu salınımlar...
  • alından geleni makbul olandır.
  • içeriğinde su, çeşitli tuzlar, para-kresol,* ortho-kresol* ve bir miktar üre varmış. daha 1 hafta önce laboratuvarda ellerine meta-kresol* kokusu sinen bir insan olarak duyunca şok oldum. nası olur lan?! o berbat koku?
  • farsça "daha" anlamını veren son ek

(bkz: bihter)
hesabın var mı? giriş yap