şükela:  tümü | bugün
  • bir kimsenin karşısındakine söylemekte en çok zorlandığı cümlelerden birisi.

"seni seviyorum" diyemeyenler bile eninde sonunda "seni seviyorum" der ve fakat bunu diyemez karşısındakine, o derece irrite edici bir cümle çünkü.

ama bu sıkıntıyı görüp çözüm getirmeyi maçlayan girişimci ruhlar var. www.terkokuyorsun.com diye bir domain almış adamlar: oraya girip, kokan kişinin e-mail adresinin yazıyoruz, bizim söyleyemediğimizi bu site söyliyormuş :) bi ara fake bir adres alıp o adresi bildireceğim o siteye, sırf nasıl bir şey yapıyorlar görmek için...
  • aynı evi paylaşan, sıcaktan bunalmış, biraz sıkılmış, biraz alışmış ama birbirini sevdikleri hallerinden belli olan sevgili çiftten biri diğerine sakince söyler,

- ter kokuyorsun..
    - biliyorum. sen de..
  • orkid reklamında kalabalık içinde dile getirmeyeyim ayıp olur arkamı kontrol etsene diye bi işaret vardı. acilen kendisi için de bir işaret geliştirilmesi elzem söylemdir kendileri. tatlı cadı gibi burun kıvırma olabilir, elleri koltuk altında birleştirip kanat vari bir çırpınış olabilir ya da başka bir şey. ama kesinlikle kendisine bir işaret şart. malum önümüz yaz. bunun otobüsü, metrobüsü var. etrafta tikli gibi dolaşan insanlarda artış olabilir ama yazın toplu taşıma kullanan insanlar için büyük bir adım olacağı ortada.
  • sigara kokuyorsun ile yarışabilir cümle.
  • gece başka bir arkadaşınızda kaldıktan sonra duyabileceğiniz cümle. hoşlanığınız kız tarafından söyleniyorsa o an hayat slow motion moduna geçer,etrafınızdaki insanları duymamaya başlar,yavaş yavaş yalnızlaşırsınız kalabalığın ortasında. sonra yüzsüzlüğe vurulur bende senden geliyordu sandım falan denir.
  • bu cümleyi birine söylemek hayli zor olduğu için bahsi geçen websitesinin gayet iyi düşünülmüş bir girişim olduğu fikrini savunmaktayım. hatta birkaç işgüzar ofis insanı olarak biz de bu dertten muzdarip bir arkadaşımıza geçen gün anonim bir mail atalım dedik bu site aracılığıyla. fakat, "önce bi deneyelim kendimize atalım, bakalım nasıl bişey çıkçak" diye başladık birbirimize mail yağdırmaya. asıl arkadaş unutuldu tabi. yok dedik, duyar falan birinden, atmayalım en iyisi ona. sonuç olarak, asıl kokan arkadaş dışındaki herkesin mailbox'unda "hacı git bi yıkan" minvalinde, mehe mehe diyerek okuduğumuz göndereni bayrak gibi belli olan mailler peydah oldu. velhasıl, yanlış ellere geçince tehlikeli olan ama fikir olarak masum bir oluşumdur. destekliyoruz.
  • www.terkokuyorsun.com adresinde ikamet eden hizmetti.. artık çalışmıyor.
  • tekrardan hayata dönen sitedir