• çeşit çeşit bitkiler olsa bile en güzel verim kaktüs çeşitlerinden alınır.

diğerleri zamanla bozulacaktır ama kaktüs öyle mi ? asla.

ayrıca çok güzel kaktüsler var. evinizde basit bir şekilde yapabilirsiniz. alt tarafı akvaryum benzeri bir şey alta çakıl taşı ve üstüne kömür. sonra toprak ve her hafta da günde bir kere birazcık su.
  • geçmiş olsun hediyesi olarak bir adet edindiğim, sonrasında birkaç arkadaşıma da hediye ettiğim şirin minyatür aranjmanlar.
    bugüne kadar hiç çiçek yetiştirmemiş bünyeleri coşturup workshop'una katılmak için sabırsızlandırabilir.

izmir için

kris-aquari'o *
  • terrarium; terrain kelimesinden türemiştir. terrain de arazi demektir. sulak alan eklerseniz de adı teraryum değil "paludarium" oluyor. ama sulak alanı taş, kum vs ile yapınca ne oluyor bilemiyorum tabii... aslında sürüngenler, böcekler ve bitkiler için kullanılıyordu, şimdilerde çokça dekoratif eşya olarak kullanılıyor.

iki tane istiyorum bundan, evime; dağlı, bayırlı, küçük ahşap banklı olanlarından, ofisime de; okyanuslu, kayıklı, deniz fenerli olanlarından... temalara niye bu şekliyle karar verdiğimi bilmiyorum, çalışırken tatili hatırlamak istiyorum hadi anladım da, evde niye dağ bayır istiyorum hiçbir fikrim yok. oysaki öyle pek doğa insanı da değilimdir... armut şeklinde vazoya yapılanları var bir de bunların... yoksa bu bir işaret mi? dağ, bayır, armut... acaba ayı mıydım önceki hayatımda? ayy ne güzel postum vardı kim bilir?

ama beğenip de bir tane alamadım kendime yaa... içine koydukları minik figürleri azcık kalitelisinden mi yapsalar acaba? çok dandik duruyorlar!

beğenmiyorsan kendin yap ibiş diyenler olacaktır, haklısınız doğru söze ne denir de işte bunlar hep; tembellik, üşengeçlik ve bilumum kötü özelliklerim...

evet derdim bu, üzgünüm ama buton yok...
  • sevdiğim bir arkadaşımın yaptığı çok tatlı işlere göz atmak isterseniz buradan buyrun.
  • yapmasını beceremeyenler için resmen bir bitki katletme etkinliği.

öğrenene kadar ne sukulentler heba ettim. çöllerde aç susuz yaşayabiliyor üstelik bu meret.
  • doğum günü hediyesi için dikdörtgen bir fanusa şehir tarzı bir teraryum kurmak istiyorum sandal, ağaç , ev figürlerine internetten baktım tanesi 5-10 liradan satılıyor aliexpress alternatifi veya başka bi alternatif önerisine açığım.

insanın izledikçe içinin dinlendiği minik bir dünyadır.
  • oldukça şirin dekor.
    ama hazır almak yerine kişinin uğraşarak bunu yapması çok daha tatmin edici. benimki tamamlanmak üzere ve çiçekçilerdekinden daha şirin oldu bir sürü ıvır zıvır koymadım içine çünkü.
    terapi niyetine uğraşınız.
  • evde tabak tabak üstüne koymayan kızların bile yapmaya merak saldığı hobi çeşidi.
  • minyatür nesnelerin ve küçük bitkilerin yardımıyla cam bir fanusun içerisinde oluşturulmuş bir dekor ürünüdür. tasarımı yapılmış alınabileceği gibi parçaları sağlandığında tasarımını kendinizin de yapabileceğiniz minimal bir dünyadır.

ayrıca yakın bir zamanda fanus, toprak, yosun, kuru çiçek, minyatür ev, minyatür çift, mantar, skulent, küçük taşlar, çimler gibi parçaları olan bir teraryum kolisi tarafıma hediye edilmiş olup tasarımını sevdiceğimle birlikte yapacağız. hayalimizdeki dünyayı ve manzarayı ortaya koyabileceğimiz harika bir fırsat olacak bize. bu teraryumu atölyemin en güzel yerine koyacağım kesinlikle.
hesabın var mı? giriş yap