şükela:  tümü | bugün
 • tembeldir (ama tek kelime harekete geçmesini sağlayabilir), inatçıdır (ama hatalıysa özür dileyebilir), ağzı çok iyi laf yapar (ama söyleyecek şey bulamadığı zamanlar da olur), sanata yatkındır (ama inat edince yapıtını göstermez), gösteriş meraklısıdır (göstereceği şey genelde görmeye değerdir), tutarsızdır (ama denge kurmaya çalışır), gıcıklık yapma yetisi çok gelişmiştir (ama sevilebilir)...
 • saf görünselerde nası kandırdıklarını anlayamazsınız.adamı suya göturup susuz getirir..genelde sex yaparken yataktan düşüp ölürler.
 • terazi burcu erkeğidir.. onlarca kişi arasından farkedersiniz onu. siz de farkettiyseniz geçmiş olsun..

  terazi burcu erkeği hızlı bir girişle, bu farkedilişini daha da belirginleştirir. ürkek adımlarla yaklaşırsınız ona. terazi erkeği giderek ahtapot gibi sarmalamaya başlar sizi. o çok iyi bildiği romantizm, sanat, centilmenlik havalarda uçuşur, başınız döner. "olamaz böyle bir erkek" dersiniz.. "olur" der. yalan söylemiyordur da.

  hayatınızı kökten değiştirir. tüm inatlarınıza rağmen kollarına düşersiniz terazinin, aşk'ın en güzel halini yaşatır size terazi. kafayı yersiniz, direnirsiniz, terazi dinlemez. git gide daha çok sarmalar sizi, evet bir ahtapot gibi..

  tüm hayatınızı onla geçireceğinizi düşünürsünüz. maddi hevesleri yoktur terazinin, maaşını akıtır size; hayatınızın şekli değişir, en güzel restoranlara gidersiniz, en güzel tatiller ayarlanır, sevgililer gününde italya biletlerini şakırt diye önünüze koyuverir terazi.. en güzel hediyeleri alırsınız, paha lafı anlamsızdır terazi erkeğinin lügatında.

  güzel sevişir terazi erkeği, ondan önce daha da güzel ön sevişir, ondan da önce daha da güzel hale getirir herşeyi, yemek masasını, mumları, müziği.. ritüeldir herşey çünkü sevişmektir terazinin erkeğinin isteği, sadece sevmek değil, kendi sevmesinden öte sevişmek, hatta daha da çok partnerini memnun etmek..

  git gide şımarırsınız, başka ilişkilerde hayatınızda göremeyeceğiniz nezakette, incelikte hareketler anlamını yitirir terazi erkeğiyle, normalleşir.

  ama artık kaybetmişsinizdir kendinizi, daha fazlasını talep edersiniz teraziden, terazi erkeği ise heyecanını yitirir git gide. farkına bile varamazsınız elinizden kayıp gittiğin herşeyin, sevişirsiniz sanırsınız ama onu boylu boyunca öpmedikçe terazi erkeği sevişirmiş gibi sanmaz, yurt dışına gitme beğenmezsiniz oysa terazi erkeğinin amacı sizle "gitmek"tir sadece, yavaş yavaş bırakır terazi sizi sarmalamasını, farketmezsiniz tepeden tırnağa uyuşmuş olduğunuz için, uzaklaşır terazi, göremezsiniz, hissedemezsiniz, sizden alacağını almıştır artık, vereceğini vermiştir, daha fazlasını veremeyeceği yerde motivasyonu biter terazinin sevmeye.. ve siz o sarhoşlukla motive etmezsiniz terazi erkeğini..

  gider terazi erkeği..

  çünkü o terazi burcu erkeğidir.. onlarca kişi arasından farkedersiniz onu. bu sefer de siz farkettiyseniz, geçmiş olsun..
 • kadın ruhundan bu kadar iyi anlayan baska bir erkek bulan beri gelsin. o ki bir kadının dusunce ve isteklerini hisseder, tum arzularını gozlerinden okumayı basarır. butun sorularınıza cevabı onda bulmanız olasıdır.
  -soyle atrasiyonel bir giris cumlesi olsun dedim, olmus mu? *-

  giyinmesini, nerede nasıl davranması gerektigini cok iyi bilir. terazi kadını gibi denge arar ama bu arayısında sık sık dengesizliklerden de nasibini alır.

  adil olma ugrasındadır. haksızlıga tahammul edemez. yufka yureklidir. merhametlidir.

  ozgurlugune ve susune duskundur ya da oyle demeyelim de bakımlıdır degilim. gosteris sever.
  kendine has bir cekiciligi vardır. bir cesit seytan tuyu barındırır.

  onun ilgisini guzelliginizle cekebilirsiniz ama ilgisini surdurebilmek caba gerektirecektir. hem sizi yanında tasımaktan guzelliginiz/ısıgınız nedeniyle gurur duymalı hem de dıs guzelliginiz kadar ruh guzelliginizle de buyulenmelidir..

  ilgiye bayılır. sosyaldir. ama zaman zaman kısa sureli yalnızlıkları tercih edebilir, sonrasında ise sosyallesmeye tekrar ihtiyac duyacaktır.

  cabuk morali bozulur ama cabuk toparlanır. baskalarının laflarına cok dikkat eder. bundan dolayı bazen dogruyu sasırır.

  salon erkegidir. o bir centilmendir. incedir, zariftir.

  tam bir romantiktir. demet demet gullerle basını dondurmek, mum ısıgında askı yasatmak onun isidir.

  oldukca da duygusaldır. ama arzu ederse bu duygusallıgını oyle guzel kamufle eder ki hicbir sey anlamazsın.

  ev kusu degildir. asla da olmayacaktır, ama evine son derece baglıdır. ailesine duskundur.
  mukemmel es tabiri kendisi icin uygun gorulmustur. kadınından icinde kendini emniyette hissedecegi bir yuvayı birlikte kurmalarını ister.
  her seyi onunla paylasacaktır. -para,plan,basarı,ask-
  o hep sevdigini sımartacaktır. onu el ustunde tutacak, prenses muamelesi yapacaktır.

  bu adam acayip hosgoruludur. hataları affeder, acıkları kapatır, eksikleri tamamlar.

  agzı cok iyi laf yapar. acayip de sıcakkanlıdır. hatta bu yuzden adı cıkmıs flortoze inmez sekize. belki de flortozdur tabi, bilemeyecegim.

  onun dısında sakin bir karakterdir. huzur yayar, huzur buldurur, huzur adamıdır.

  peygamber sabrı vardır. ani kararlardan kacınır. sabırlıdır. beklemeyi becerir. bazen temkinli olmak icin olaylara madalyonun diger tarafından bakmayı sever; bu da onu zaman zaman karamsarlıga dusurur.

  yeniliklere acıktır. gezmeyi sever.

  ince eler sık dokur. detaycıdır. kurgucudur. zekidir. ince espriler onun zekasının urunudur. vakit gecirmesi keyiflidir.

  cok arkadası az dostu vardır. herkes onun dostu oldugunu sanar oysa onun dost olarak gordugu insan sayısı oldukca azdır. acayip secicidir bu konuda.

  sanata pek bi yatkındır.

  en buyuk kusuru ise kararsızlıkları, tembelligi ve gel-gitleridir. ha birazcık da catlak, az bucuk da manyaktır.

  o kadarcık da olsun.

  mis gibi adam iste.
 • heryerde istisnasız itin götüne sokulup duran burç erkeğidir.

  hayatı boyunca bir kere sevgilisi olmuş, o sevgilisi tarafından aldatılmış, hiç kimseyle cinsel ilişkiye girmemiş, çekingen, içine kapanık, zaman zaman asosyal, sevgiye değer veren ve sevmediği insana yanaşmayan 23 yaşında bir terazi burcu erkeği olarak tek başıma tüm kötü ön yargıları s.kip atıyorum. (evet nokta koydum oraya)

  burada da burcu kurtaracam diye kendimi bitirdim biraz ama neyse bakalım. :)
 • her bilgi kaynağında kararsızlık ve dengesizlik yaftası yapıştırılmış ama asla nedeni konusunda bir açıklamaya gidilmemiş burcun insanı, zavallı şahıs.

  bu dengesizlik ve kararsızlığın saf bir denyoluktan ziyade, çok daha başka amaçlar uğruna hortladığını şöyle bir inceleyelim :

  terazi erkeğinin kararsızlık uçurumuna varışını, bir olayı hem enine hem boyuna inceleyip, kafasında çeşitli perspektiflerden bakarak, zilyon tane süzgeçten geçirmesi olarak tanımlayabiliriz. üstelik potansiyel karar adayının alınmasını müteakip, kimlere zarar gelebileceği, kimlerin kırılıp, kimlerin üzüleceği gibi daha alt başlıklarda incelemelerin sürdüğünü, süreç içerisinde kapris diye tabir edilen şeytani varlığın esamesinin dahi bulunmadığını belirtelim. işte şahit olunan bu karar verme süreci, herkesi memnun etmek gibi denyo bir huyu olan terazi burcu insanını, bilhassa erkeğini yukarıdaki aşamalar sırasında incelemek, bu süreci beraberce yaşamak demektir.- ki buna siz okuyucuların çoğu kararsızlık diyorsunuz. ama ben öyle demiyorum. bu durum, verilecek doğru karar uğruna feda edilen küçük bir zaman dilimidir. daha sonra oluşabilecek keşke’lerin ah’ların vah’ların savuşturulması sürecidir.
  ey karşıdaki insan evladı! terazi burcu erkeği, sen “ayyyy..pek bi kararsızsın..bu huyundan nefret ediyoooooorm.ben gidiyoooorm” diye kafayı buharlı ütülerken, senin için en iyisi nasıl olur diye düşünendir. ve saadetli günler senin bu kişiye karar aşamasında yardımcı olacağın milad ile başlar.

  gelelim dengesizlik mevzusuna :

  terazi burcu erkeği, bilhassa karşı cinsten beklediği hal,tavır ve davranışı göremez ise, serzenişini ve beklediklerini hatunu bir kenara çekip sözlü uyarı şeklinde belirtmez. hatta gidişatın umarsızca devamı halinde sarı, bilemedin kırmızı kartla ceza-i müeyyideye gitmez.
  algıyı açabilmek ve arzulanan tepkiyi alabilmek için, bunu hareketler, tavırlar ve davranışlarla belli etmeyi yeğ tutar. bu gibi şikayetlerini dile getirerek, olası bir kırgınlığı, potansiyel teşkil eden tatsızlıkları yaşamak istemez. işte bu beklenti içerisinde çabalayan ve çırpınan erkek maalesef hareketleri ile dengesiz olarak algılanır.
  ey karşıdan itiraz etmek için el kaldıran ve hala anlamayan karşı cins insanı, otur yerine ve dinle.
  örneklemek gerekirse :

  bir ilişki tasavvur edelim. ve abartılmaması kaydıyla sevildiğini gerek sözcüklerle, gerek hareketlerle sık sık duymak/görmek/anlamak isteyen terazi insanının maalesef bu ilgiyi görmediği kabulünü yapalım.

  - hüsniyeeeee...hüsniiyeeee
  + çekil selami televizyon izliyorum.
  - bak ışıkları da söndürüyorum. hadi gel dans edelim. şarap da koydum
  + ne dansı yahu durup dururken..dizim var benim.
  - yahu bırak diziyi. hadi ama..yüfffeeeen*
  + ol-maz diyorum. bak celal gerçekten aşkını ilan edicek galiba bu sefer. çok heyecanlı
  - e ben de aşkı, sevgi, dans, mum ışığı , yemek, belki de cinsel münasebet...
  + şşşşşşşşşşşt. duyamıyorum selami.

  ertesi gün :

  - selami. artık benimle ilgilenmiyorsun. yolda bile benimle beraber yürümüyorsun. iki adım ilerden gidiyorsun
  + yoooo..sana öyle gelmiştir hüsniye..ne alakası var.
  - yok yok beni sevmiyorsun artık. ne dengesiz adamsın..daha dün dans mans diyordun halbuki.
  + hayır hüsniye’m. olur mu ööle şey..ben sana ilk gördüğüm andan beri vurgunum
  - gerçekten mi ?
  + gerçekten..hem de ölesiye*
  - ne güzel..hadi bi an evvel eve gidelim.
  + yaaaa :) ...sürpriz mi yapıcaksın bana ?
  - ne sürprizi yahu..diziye yetişcem.

  nooldu şimdi ?.. dünya güzeli insan selami dengesiz oldu di mi? bi gün çok sevgi dolu, bi gün çok soğuk, duyarsız oldu di mi ? ama hüsniye, hüsniye’ler, hüsniye’lerimiz biraz insandan, halden anlasa selamiler dünya’ya hükmedecek güce kavuşacak.*
 • - doyumsuz
  - aşırı derecede güzellik zaafı olan
  - elde ettiği şeyden veya kimseden hemen bıkıveren
  - devamlı kendi kendine soru soran, bunların cevabını bulmaya çalışan
  - hayatı dört dörtlük yaşamaya takmış, bu sebeple hayatı kendine ve çevresine zindan edebilen, mükemmeliyetçi

  bir yapıya sahiptir. ben de bu burçtanım. ben kız olsam şu anki bana vermezdim. o kadar net hocam.
 • (bkz: #42230713) entryime binaen geniş bir zaman diliminde topladığım tepkileri göz önüne aldığımda öz eleştiri yapmanın elzem bir hale geldiğini anladım. evet burçdaş hemcinslerim, kızmadan, darılmadan, elimizi vicdanımıza koyarak (şurada bi yerde olacaktı) eteğimizdeki taşları dökmenin zamanı geldi. gerek kendimden, gerekse çevreden edindiğim izlenimlerden yola çıkarak ne mal olduğumuzu detaylarıyla siz suserlara sunacağım.

  nereden başlasak... özleştiri de amma zor şeymiş yahu ehuehuehu. neyse. terazi burcu erkeğini düşünürken öncelikle akıldan çıkmaması gereken temel şey, terazinin stabil olmayan iki kefesidir. periyodik cetvelin son sıralarındaki radyoaktif metaller kadar kararsız olan bu heriflerin ruh halleri iniş çıkışlarla doludur. çok küçük şeylerden, bazen ortada gözle görülür bir şey yokken bile çok mutlu ya da çok mutsuz olabilirler. anlık mutluluk/mutsuzluk hezeyanlarına girebilirler. işin kötü yanı, bunu kendi yaşadıkları yetmiyormuş gibi büyük bir nüfuzla içinde bulundukları ortama da yayacaklardır (radyoaktivite). yani o an moralleri bozuksa, oturdukları yerde hiçbir şey yapmadan ortamın da moralinin içine ederler. ortam demişken ortamlarda bu arkadaşların çapı küçüktür ama etkisi yüksektir. ne kadar sosyal insanlar olsalar da birim alandaki sosyal kapasiteleri düşüktür, aynı anda 2-3 kişiden fazlasıyla muhabbet etmeyi beyinleri kaldıramayabilir, overload olup dışarıda çömelmiş sigara içerken bulabilirsiniz bu arkadaşları. dışarıda çömelip sigara içmeleri için başka sebepleri de olabilir elbette ama her ne sebep olursa olsun, kişinin can dostu güzel insan olsanız bile bunu öğrenmeniz imkansızdır. kapalı kutudur terazi burcu erkeği. maalesef ki maalesef duygularını belli etmenin kendini zayıf göstereceği gerzekliği, bu burcun insanlarında yüksek oranda vardır. kuvvetle muhtemel daha önce kalpciği çok kırılmış olduğu için bir duvar örmüştür kendine ve kimseyi sokmuyordur içeri. varsa yoksa çoooook yakın bulduğu (yine kuvvetle muhtemel sevgilisi) 1-2 kişi bilebilir iç dünyasının tamamı olmamakla birlikte genişçe bir kısmını. yeryüzünde yaşayan hiç bir canlının asla ve kat'a haberi olmayacağı ve kendine ayırdığı bir şeyleri daima olacaktır. kendi bundan utandığı için öldükten sonra açılacak bir kutuya bile koymayacaktır. bu burcun erkeğinin akıl ve ruh sağlığının normal olmadığını göz önüne alırsak, bu gibi şeyler oldukça fazla olabilir. bu nedenle sorduğunuz soruya karşılık sallamasyon bir sebep yediğinizi fark etseniz bile fazla üstemeleyin, bu burcun erkeğinin en gelemeyeceği şeylerden biri de ısrardır, üstelerseniz alacağınız cevap muhtemelen bir öncekinin daha sert bir ses tonuyla söylenmiş hali olacaktır. yok diyorsa yoktur, bitmiştir. karar vermeyi beceremeyen ve başka insanlara bırakan biri olarak bir kere kendi karar vermişse, kafaya koymuşsa konu kapanmıştır. zarla zorla türlü ısrarla kabul ettirseniz bile istemediği bir şeyi yaptırmayı, o şeyi en mümkün mertebede burnunuzdan getirecektir. o yüzden hiç gerek yoktur.

  bu burcun erkeğinin başka bir dangalaklığı ise idealist olmasıdır. idealist derken idealizm ya da idealleri olma durumu değil. ideale en yakın olma arzusu, mükemmeliyetçilik. hayatının her alanında gereksiz bir optimizasyon içgüdüsü vardır. her şey olabildiğinin en iyisi olmalıdır ama başta kendisi olabileceğinin en iyisi olmalıdır. ne kadar toplum standartlarının üstünde olsa bile kendini yeterli ve başarılı görmez, onu da yapmalıdır, şunu da yapmalıdır, bu da olmalıdır, neden bu da olmasın kidir falan derken bir elinde kamçıyla kendini kamçılar, döner durur dolap beygiri gibi. hiçbir şey de mükemmel olamayacağı için mutsuz olmaya mahkumdur bu arkadaşlar. mutsuz olmaya mahkum oldukları için de çevresinde uzun zaman geçirdikleri insanları bu konuda etkilerler. toplum sağlığına faydalı değillerdir. tez zamanda karantinaya alınıp akıbetlerinin ne olacağına dair gerekli meclis çalışmaları yapılmalı ve kanun hükmünde kararname çıkartılmalıdır.

  ilişkilerinin afiyeti dışarıdan bakıldığında çok karmaşık görünse de aslında iki basit temele dayanmaktadır. hayatının kadını iseniz size köpek gibi aşık olup sadık kalacaktır, değilseniz sizden sıkılıncaya kadar öyleymişsiniz gibi davranacaktır. hayatının kadını olma ölçüsü ise sizden ne ve ne kadar alabileceği ile ilgili. terazi erkeği sürekli kendini geliştirdiği ve karşısındakine sunacak bir şeylere sahip olduğu için karşısındakinin de böyle olması gerekir. verebilecekleriniz bittiği an bazı şeyler de bitmeye başlar. tanıştığınızda sizden alacağı fazla bir şey olmadığını görürse yüzünüze bile bakmayabilir. ya da sizi çabuk tükettiyse sizden uzaklaşmaya başlar. üstelik ayrılma isteğini söylemeye götü yemeyeceği için ilişkiyi çaktırmadan yokuşa sürecek, topu size bırakacaktır. çaktırmama konusuna gelince gerçekten çaktırmaz. zaten o ana kadar bir çok şeyinizi alttan alıp sizi iyice şımarttığı için bu şımarıklığa eski tahammülü göstermeyince ilişki yokuşa sürülmüş olacak ve siz de artık bırakmak isteyecek ya da bırakmış istiyormuş gibi davranacaksınız. bence bırakmak istiyormuş gibi davranmayın, blöfünüzü yemez ve geri dönüşü olmamak üzere kalırsınız ortada. e bu durumda suçlu da hep karşısındaki olunca kimse arkasından kötü konuşmuyor, ne güzel vallaha win win. terazi erkeği sevgilisine karşı son derece ilgilidir, şımartmayı sever ama suistimal edildiğini görmek çok fena ters teper. yani birbirinizi gerçekten seviyorsanız ona -öyle olmasa da-insan muamelesi göstermek ilişkinin yararına olacaktır. ilişki içinde cesurdur terazi, karşısındakinin de öyle olmasını ister. fazla naz aşık usandırır, peşinde koşmayı sevmez. gerçi son zamanlarda adımızı kara çıkartan bazı haysiyet fukaraları türedi kendini paspas eden ama istisnalar kaideyi bozmaz.

  ucu kötü yerlere dokunabildiği için yatak sırlarımızı anlatmıyorum ehehe, hadi yine iyisiniz keratalar. ama başka bir sır vereyim. anlattığınız şey ilgisini çekmiyorsa büyük ihtimalle sizi dinlemiyordur. gözlerini gözlerinize sabitlemiştir, aklından geçen başka düşüncelerle meşgulken kibarlık edip dinliyormuş gibi yapıyordur (azıcık yana kayarsanız gözlerinin gözlerinizin bir önceki yerinde bir süre sabit kalacağını görürsünüz*). hatta bir çok kere siz sözünüzü bitirip malak gibi cevap beklerken alakasız bir konuyla ilgili bir şeyler sorduğuna şahit olmuş olabilirsiniz. ona kızmayın. ilgisini çekmeyen bir şeyle meşgul olamaması elinde değildir. çünkü bir şey onun ilgisini çekmiyorsa, o şeye vakit harcamak onun için -kelimenin tam anlamıyla- işkencedir. terazi erkeği olduğu rivayet edilen* lao tzu'nun "doing nothing is better than being busy doing nothing" sözü, bu burcun erkeğini tasvir eder. lakin bu ilgisiz tavrını doğru kelimeler ile 180 derece çevirmeniz, çocuğun elinden şekerini almak kadar da kolaydır.

  yeryüzündeki erkeklerin en "gıcık"larını yine bu grup oluşturur. iğnelemek, laf sokmak, dalga geçmek vs. onları kafa yorma zahmetine düşürmeyecek bir rutin halini almıştır. hatta diyaloglarının büyük kısmını bunlar da oluşturabilir. öyle bir yüz ifadesiyle öyle bir laf ederler ki iltifat mı ediyor kafa mı buluyor anlayamazsınız. eğer siz de ona aynı şekilde karşılık verebiliyorsanız aranızdaki ilişki (arkadaşlık, sevgili vs) tadından yenmez. zira karşısındaki insanda zeka kırıntısı gördüklerinde gözleri parlayabilir. velhasıl ortam ciddiyet gerektirmedikçe fazla ciddiyete gelmez bu insanlar. dolayısıyla fazla ciddiye de almazlar. kolay alınmadıkları için sizin de kolay alınmayacağınızı düşünürler, bu yüzden istemeden de olsa kırıcı olabilirler bazen. bir de niyet eylemden önemlidir onlar için. iyi niyetle yaptığınız, başka birinin ağzınıza sıçacağı, olmayacak bir şeye en ufak kırgınlık hissetmeyebilirler ama kötü niyet oldu mu taşlar yerinden oynayabilir.

  terazi erkeği ile baş etmenin en iyi yolu düşünmesine izin vermemektir. düşünecek yeterli zamanı bulurlarsa her soruya verecek mantıklı bir cevapları olur ve ortada kalırsınız ama üstüne gider ve acele ettirirseniz maçı kazanırsanız. tüm hamleleri düşünmeden hareket ettiklerinde yapacakları hamle genelde kendilerini en dibe vuracakları hamledir, o yüzden hızlı ve sert yüklenin ve "hebele hübele" cevabınızı alın. dolayısıyla bu insanla yazılıdan ziyade sözlü iletişmek daha faydalı olacaktır.

  estetiğe en çok önem veren burçlardandır terazi, dış görünüş çok önemlidir. estetiğe olan düşkünlük ve dış görünüşe önem verme yanıltmasın, oyuncu/manken misali olan yapay bir güzelliğe sahip olanlar onları cezbetmez. kendi içlerinde bir estetik profilleri vardır ve buna uyan kadınlardan etkilenirler. hatta bu kadınları çirkin bulanlar bile olabilir, olsun onun için estetiktir. ayrıca "tatlı" kadın profilini "seksi" kadın profiline tercih ederler. flörtün heyecanını seksin heyecanına değişmezler. sevgi sözcükleri söylemede üzerilerine yoktur, kelimeleri kullanma konusunda ise doğuştan gelen bir yetenekleri vardır. kötü yanı, o sözcükleri söylerken hissettiklerini bir kaç saat sonra hissetmeyebilir. bu ihtimal vardır. ama bir kaç saat sonra yine hissedecektir. sevgi sözcükleri konusunda yalan söylemez ama. hayatta en son isteyeceği şey, sevmediği bir insanı başına bela almak olacağı için sözlerinde samimidir. on dakika sonra o sözleri söylemesine sebep olan duyguları hissetmeyecek olsa bile en azından o an içinden öyle geliyordur.

  fazla aksiyona, heyecana, tartışmaya, gerginliğe gelemez bu erkekler; adrenalin ile araları yoktur. geldiler mi zaten zayıf olan sinirleri atar ve beklenmedik sert çıkışlar yapabilirler. yaş ilerledikçe duygularını kontrol etme konusunda ustalaşmış olsalar ve dışarıdan "sakin" insanlar olarak görülseler bile kontrol bir kere kaybedildi mi komple kaybolur ve yabani bir hayvan kadar saldırgan olabilirler. böyle anlarda babasının bile yakınında olmamasında fayda var, bir an evvel provokatif etken ortadan kaldırılmalı ve kendi iç sükunetini sağlayana kadar yalnız bırakılmalı.

  güncelleme notları (v 1.01):
  -metin optimizasyonu gerçekleştirildi.
  -eksik giriler eklendi.
  -sürüm daha stabil hale getirildi.
 • kezo killer.
 • beyninde amigdala bulundurmayan erkek türüdür. refleksle yapması gereken şeyleri bile düşünür tasarlar planlar.

  velev ki karşıdan karşıya geçiyoruz, ışıkların önünde duran arabalar yerine bir arka sıraya dolanıp oradan karşıya geçer, neymiş en öndeki arabalar yeşil yanmasına konsantre olduğu için yayayı görmeden gaza basabilirmiş. görülemeyecek bu adam da 190 cm.

  çay tepsisi gelir, bu alayım mı almayayım mı diye düşünürken çaylar biter, bitmezse bile bu düşünürken soğur. sonunda içmeye karar verir ama içemez.

  yani kısacası hayat, terazi düşünüp karar verirken başından geçenlerdir.