şükela:  tümü | bugün
 • terazi burcu kadını koç burcu kadınıyla beraber burçların efendisidir efendim. kafası zehir gibi çalışır, çalışkandır, sanatçı ruhludur, realisttir, süper sevişir ve daha neler neler.
 • dengesizdir ve güce taparlar.
 • iyi bir anne, abla, olabilenlerdir. özellikle terazi burcu erkeğinin bu kadınlara bu denli hasta olmasındaki asıl neden, kendi ic dünyalarında aradıkları yegane arkadaşı bulduklarını fark etmelerinden kaynaklanıyor.
 • tanıdıklarımın hepsinin ortak özelliği çok çekici ve çok daha çok dominant olmalarıdır.
 • mensubu olduğum burç grubu. gezmeyi sever, sosyaldir, temizdir,netlikten hoşlanır, bireysel yapılan aktivitelerden hoşlanmaz daha çok ekip insanıdır. karar vermesi çok zordur. bu mu, şu mu derken bir bakmışsın bir saat geçmiştir.
 • en büyük kaygıları belirsizlik anlarında yaşayan, laga lugadan hoslanmayan*, inişli çıkışlı hislerinden yorgun düşen kadınlardır.
 • kararsızlık hat safhada, kilo almaya musait yapi, yüz güzelliği, hep sevilmek isteyen, aşırı gururlu garip burç kadınıdır. bendeniz ise akrep burcu erkeğine vurgun zavallı bir teraziyimm....
 • duygusaldır, yani öyle böyle bir duygusallık değil bu. mutsuz olur ağlar, mutlu olur ağlar, ama hep ağlanacak bişey mutlaka bulur. zor aşık olur, zor vazgeçer. çok çaba harcar ama vazgeçmesi gerektiğinde de bir dakika bile düşünmez. ellerinden gelen herşeyi yapar karşısındaki kişi için, bu sadece sevgili olarak da değil, arkadaşlarına karşı da aynı şekilde.

  teraziler için arkadaşlıklar, dostluklar çok önemlidir, ince ruhludur, karşısındaki kişiyi kırmamak adına elinden geleni yapar. vefalıdır. başkasının yaptıklarına üzülüp kırıldıysa, bunu onlara söylemektense, içinde yaşamayı seçer, sürekli düşünür üzülür ama kısa sürer onun kırgınlıkları, elbet gün gelir unutur. kin tutmaz yani.

  aşka aşıktır, onunla birlikte olan insanlar kendilerini çok özel hissederler, çünkü terazi sevgisini her şekilde hissettirir. mantığından ziyade kalbiyle hareket eder. karşısındaki kişinin mutluluğu onun mutlu olması için yeterlidir. ilişkisinde istediği tek şey, ilgi ve sevgidir. ilgisizliğe gelemez. duygularını içinde yaşamayı tercih ederler.

  dengesizdir, aslında bu tabirden ziyade ruh hali değişkendir demek daha doğru olur, bir dakika gülüyorsa, diğer dakika ağlama kapasitesi vardır. gelgitler yaşar hayatında. kırılgandır, bazen hiç kimsenin takmayacağı bişeye kırılır, onu kafasında kurar da kurar.

  kararsızdır, mesela bir elbise alacak, alsam mı almasam mı diye kırk defa düşünür.

  hiçbirşeyi unutmaz, bişey söylersiniz siz unutursunuz, ama 1 yıl sonra o bahse geçen konuda sen böyle böyle demiştin diye söyler.

  çok düşünür, herşeyi kafasında tartar.

  zor kadındır kısacası.
 • güçlüdür, fakat kendini çok güçlü olduğuna inandırır. bir erkekten çok etkilenir, hayal kırıklığı yaşar; nasılsın diye soranlara 'iyiyim tabi ki de. neden kötü olayım ki? öyle çok da bağlanmamıştım zaten.'der. her zaman benliğini ve duygularını koruyacak bir kontrol mekanizması vardır. olaylardan etkilenmediğini sanarak biriktirir, biriktirir. aylar sonra her şey yoluna gibi görünürken gelen depresyon belirtilerine bu yüzden bir anlam veremez.
  çok dinler,dikkatle dinler ve duyduğu her şeyi bir kenara yazar. tepki vermez ve kendi içinde yaşar. anlaşılması zordur. kendi de kendini anlamaz zaten çoğu zaman. çünkü bir yanda mantığı vardır her zaman, çok duygusal ve kırılmaya elverişli bir yapısı olmasına rağmen. karşısındakine mantıklı yüzünü gösterir, çelişkilerinden bahsetmez bu yüzden siz onu bir yönde emin adımlarla yürüyor sanırken o bir süre sonra karşınıza geçip 'ben aslında hep tam tersini düşünüyordum.' diyebilir. onu iyi tanıyamamış ve yanında kendini mutlu hissettirmeyi başaramamış bir erkek onu duygusuz olmakla kolaylıkla suçlayabilir.
  inatçıdır, yumuşak başlı görünür, ikna etmek için zor kullanmaz ama ikna etmeye çalışmaktan da vazgeçmez.
  doğru insanla karşılaştığında duvarlarını indirir, kendisine hayret edecek kadar güler yüzlü, anlayışlı, cilveli*bir hale gelebilir.
  zariftir, bakımlı olmayı sever. güzel kokulardan süslü sözcüklerden,dantellerden, abartılmamış gösterişten hoşlanır. başka biriyle paylaştığı bir cinselliği yokken bile kendine bir çekmece dolusu iç çamaşırı takımı, tül gecelikler alabilir ve kapısı kapalı odasında bunarı giymekten hoşlanır.
  mizaha önem verir, gülmeyi sever. genelde espri yapan tarafta değildir.
  basitlikten ve basit erkeklerden hoşlanmaz. kova burcu erkeği bu yüzden ona çekici gelecektir. zodyağın favori çiftinin ilişkisi mükemmel başlar, hızlı ilerler, büyük etkiler bırakır fakat genelde sonuç tam bir felakettir.
 • bir arkadaşın tanımlaması ile böyledir.

  '' terazi kadınına açılırken sigortasız olduğunu söyleme. yalan söyleme ama sende olmayanların da konusunu açma, tartılacaksın çünkü. bana göre (bkz: #23680087)