1. terazi burcu kadını koç burcu kadınıyla beraber burçların efendisidir efendim. kafası zehir gibi çalışır, çalışkandır, sanatçı ruhludur, realisttir, süper sevişir ve daha neler neler.
 2. insanın kendisini bilmesinde, eleştirmesinde, tanımasında her zaman fayda vardır sözü ile yola çıkarak, terazi burcuna mensup olarak ''en doğru özellikleri'' paylaşmayı borç bilirim.

  - terazi burcu kadını, haksızlığa tahammül edemez, tanımadığı insanlar için bile, haksızlık gördüğü anda ciddi savaş verirler.

  - çirkin göremezsiniz, ya alımlıdır, ya sempatiktir, ya şeytan tüyü vardır, kısaca illaki albenisi vardır.

  - güzele zaafı vardır. güzel arkadaş, güzel iş, güzel ev diye sıralayabiliriz. lükse düşkündür, giyim kuşam onun yaşam amacıdır ama gerçekten sevdiği biri ile karşılaşırsa; en aza indirgeme gibi bir gönlü güzelliği de vardır.

  - arkadaş canlısı, konuşkan, herkese yardım eden güzin ablacıklardır. ani parlamaları vardır, ama on dakika sonra, hiç birşey olmamış gibi konuşurlar, kinci değillerdir.

  - kendimizi eleştirmekte fayda var. şöyle ki; çoğu flörtöz ruhlu olur, illaki bir göz çapkınlığı, ilgiden hoşlanma, ilgi çekmeyi sevme, ilişkilerden çabuk sıkılma gibi olumsuz huyları, elinizde tutmanın ya da über seviyede sadık kalmalarının zorluğuna işarettir. ama gerçekten aşık olursa; başkasına bırakın bakmayı, kendisine iltifat edilmesi bile rahatsız eder, sevgilisi yanında yokken bile, o varmış gibi davranır. sürekli hediyeler, ilgi göstermeler, aşkını ilan etmelerle aşkını doya doya yaşar. hatta öyle ki; kariyer seviyesinin en üstünde olsa, dünya güzeli de olsa, sevdiceğinin ayaklarını bile yıkar.

  - son olarak; hiç bir zaman sıkılmayacağınız, hep eğleneceğeniz, yeniden yeniden aşık olacağınız, arkadaşsanız sohbetinden keyif alacağınız insanlardır. ama değişik takıntıları ve istekleri olduğu için, ya siz de donanımlı, çekici olmalısınız, ya da doğuştan şanslı..
 3. iyi bir anne, abla, olabilenlerdir. özellikle terazi burcu erkeğinin bu kadınlara bu denli hasta olmasındaki asıl neden, kendi ic dünyalarında aradıkları yegane arkadaşı bulduklarını fark etmelerinden kaynaklanıyor.
 4. duygusallık, paranoya, aşkta tavan yapmıştır. sevdiği adamın bir sözüne dünya başına yıkılır, bir sözüne o dünya onun oluverir. sevdi mi ölümüne bağlanır. araları biraz bozuk olsun hayattan zevk alamaz olur. deli gibi aşık olur gözü başkasını görmez. güzellik düşkünüdürler. biraz bencil ama kendine kadar. kimseyi rahatsız etmez fazla. iç dünyasında yaşar. kötü bişey oldu mu kabuğuna çekilir. sessizce ağlar sonra yenilenip hayatına devam eder. bazen tüm dünyayı sırtında taşıyabilecek kadar güçlü bazense üflediğinde yıkılacak kadar acizdir. evet dengesizdir. sevdiği adamı içine sokası gelir sürekli oyun yapası gelir. her an yanında olmak ister yanındayken bile özler. saflık bazen dorukta gezer. bazense cin gibidir dedim ya dengesiz. ama çoğunlukla kötülük geçmez aklından. insanları tiplerine göre yargılamaz. ha bi de feci kıskançtır.kızların vay haline, bi çay kaşığında gebertebilecek potansyel vardır
 5. dünyanın en güzel kızını bütünüyle içinde barındıran tek burç.
 6. tanıdıklarımın hepsinin ortak özelliği çok çekici ve çok daha çok dominant olmalarıdır.
 7. mensubu olduğum burç grubu. gezmeyi sever, sosyaldir, temizdir,netlikten hoşlanır, bireysel yapılan aktivitelerden hoşlanmaz daha çok ekip insanıdır. karar vermesi çok zordur. bu mu, şu mu derken bir bakmışsın bir saat geçmiştir.
 8. bunların akıllı olanlarıyla hiç tanışmadım henüz. bütün hepsi ayrı deliydi.

terazi burcu kadını hakkında bilgi verin