şükela:  tümü | bugün
 • toplum icinde, arkadas icinde, grup icinde hep 2. veya 3. tercih olmak, herkesin belli bir mesafe arkadasi olmaktan oteye gidememek. birisinin ozel bi sorunu varsa arkadasiyla konusur, dertlesir; birisinin kalemi yoksa tercih edilmeyenden ister. birisinin etrafinda tanidik kimse yoksa tercih edilmeyenle konusur; bir arkadasi geldiginde tercih edilmeyenin "sohbetine doyum olmaz gorusuruz"ulur. o anlarda bu tercih edilmeyen mantikli dusunemez, o insandan nefret eder, tercih edilenden nefret eder, burnundan solumaya baslar ve ordan uzaklasir zarar vermekten korktugu icin birilerine, ve boyle psikopat tavirlari yuzunden bu gibi durumlarda en cok kendinden nefret eder (bkz: beynimi aldirmak istiyorum).
  (bkz: geronimo senin var ya taa amina koyum)
 • tabi ki kaybetmektir.
  bir isi, bir arkadasi, bir sevgiyi, bir zamanda, bir anda, apansizca, anlamsizca, bir baskasina, bir sekilde, yalnizca, kaybetmektir.
 • yasanmasi kotu bir olay. konu ne olursa olsun mylia `nın dedigi gibi kaybetmissindir.
  kaybettikten sonra ne kaybettigin, kaybetmek kelimesinin arkasinda kaybolur gider.

  (bkz: yenilmek)
 • herkes hayatinin bir evresinde herhangi birileri tarafindan tercih edilmemistir..kaybetmekten cok ayni dogrulari paylasmamaktan ote gelir bence..
 • bir kompleks haline getirilirse minibüste sizin yanınız boşken ayaktaki biri arkadakinin yanına oturması bile depresif düşüncelere sevk edebilir.
 • başa geldiğinde, insanda tercih edilmekten çok tercih etmemek, reddetmek gibi eylemleri yani kısaca intikam alma isteğini doğurabilir.
 • bir okulun basina geldiginde pek de umursamadigi bir seydir. (bkz: oss tercih rehberi olarak eksi sozluk)
 • (bkz: secilmemek)
 • aklınız başınıza geldiğinde; ki bu sadece aşk bitince olur; şükrettiğiniz durumdur kimi zaman.. uçurumun kenarından dönmüş olduğunuzu farkeder, kurban olarak başkasının dere kenarına indirildiğine sevinirsiniz...
  çünkü diğer yandaki basiretsiz hayata adanacak kukla kişi siz değilsinizdir; sizi ona böldüklerinde kalan hep çok fazladır, bir yerde hata vardır baştan anlamamışsınızdır.. bölünen olarak rahatsızlık duyarsınız; bölenle aranızdaki çizgi büyüdükçe büyür..
  bölünen olmak kötüdür aşkta; baştan köşeleri kapıp, bölen olmak gerekir hep yara almamak için..

  gene de herşeye hatta kendisine rağmen aşık olabildiğiniz; sevmeyi bildiğiniz için sevinirsiniz; sevmeyi öğretememeyi eğitimci kimliğinize yakıştıramazken..

  tercih edilmemek başta üzse de; "hayatı" tercih etmenizi sağlar sonradan anlarsınız..
  ve başa sarar herşeyi unutur tekrar en baştan başlarsınız aşka.. jenerik geçer, oyuncular değişmiştir; bu sefer olacak dersiniz; gene de sonuna kadar izlemeden bilemezsiniz..