şükela:  tümü | bugün
  • twitter da ensar vakfının trend topic yapmaya çalıştığı hashtag.

bu hashtag altına çünkü deyip sebepleri sıralamaktalar. komik adamlar vesselam. sebeplere gel...

varan 1
    imam hatip demek kur'an'ın ışığı demek,
    imam hatip demek resul'un hatırı demek,
    imam hatip demek ümmet'in birliği demek,
    imam hatip demek kardeşlik demek

varan 2
    zor iştir imam hatipli olmak. ve aslında çok şeydir.
    imam hatipli olmak rasulullah’ı tek önder bilip kur’an ve sünnet çizgisinden sapmamaktır.

varan 3
    neden mi imam hatip?
    burslu eğitim için,
    hafızlık eğitimi için,
    dil eğitimi ve yurtdışı gezi için,
    tarihi ve kültürel geziler için,
    yurt ve kamplar için,
    seminerler için,
    sportif faaliyetler için,
    fen ve sosyal bilimler için,
    sanatsal etkinlikler için...

lan 15 yaşında çocuklar, söz konusu kitle bu nedir arkadaş. biz de okuduk imam hatipte de bu kadar düşmenin amacı nedir?

yok ümmet yok asımın nesli. oğlum millet eğitim derdinde. ülkenin pisa skorlarına bakın, rezalet sonuçlara çözüm önerin bir kere de be. her 3-5 twitten birinde de burs için falan yazmış millet. parayla adam toplamak değil mi bu ya? insanların tek derdi eğitim, bunlar arka bahçeye adam toplama derdinde. tüm devlet imkanları insanları mecburen imam hatibe yönlendirirken hala pr peşinde adamlar. ne günlere kaldık ya.
  • #tercihimbilimvesanat

şimdi onlar düşünsün...
  • bir tane imamhatipli kız 1. olmuş sınavda varsa yoksa o başka örnekleri de yok.

#imamhatiplerkapatılsın
  • hashtag gereksiz olmuş.

zaten seve seve tüm öğrenciler sınav puanı ister ful olsun isterse sıfır, isterse sınava girmemiş olsun lise tercihlerinde imam hatip lisesi yazmak zorunda. neyin tercihi. daha lise tercihlerindeki faciayı çoğu veli bilmiyor. sonuçlar açıklanınca curcunayı görün siz. türkiye’de onbinlerce öğrenci hiç istemediği halde yasal zorunluluktan listeye koyduğu imam hatip liselerine yerleşecek.