şükela:  tümü | bugün
  • https://www.transfermarkt.com.tr/…il/spieler/538874

yukarıdaki gibi bir profile sahip genç forvet oyuncusu. galatasaray scout ekibinin takibinde olduğu 1-2 aydır biliniyor. patlama yapması muhtemel oyuncu alıp kar ederek satma düşüncesi ile alınacak gibi duruyor.
    en kötü ali lukunku mbaye diagnearasi bir isim olur.
  • sezon başı 8 milyon euro'ya belçika'dan lorient'e transfer olduğunda bu ücreti onun potansiyeline haksızlık ederek fazla bulmuştum. hatta galatasaray scout ekibi bu yüksek meblağ sebebiyle vazgeçmişti yeni ali lukunku'sundan. lakin bu sezon pelissier hocamın da katkılarıyla attığı 15 gol ile verilen ücreti çıkardı nerdeyse. lorient'de 1.5 yıldan fazla kalacağını sanmıyorum. sezon sonu yada gelecek devre arasında güzel bir kâr ile ada'nın yada ispanya'nın yolunu tutar.

edit: 1999 doğumlu drogba'yı andıran,nijerya'dan çıkma litvanya'dan olma striker.
  • bu sezon bana, pandemiden kaynaklı kapanmalar sebebiyle fazlasıyla (bkz: fc lorient) maçı izlettirmiş olan 1999 doğumlu, 1,88 m boyunda nijeryalı forvet oyuncusudur.

güçlü fiziği, sürati, sol ayak içi gol vuruşları, ceza sahasında yaptığı kısa paslaşmaları, hatta gol sevinçlerinde attığı taklalarıya bu sezon ligimizde oynayan hataysporlu (bkz: aaron boupendza)'yı fazlasıyla çağrıştırmıştır.

tüm sezon kendisi ve hatta takım arkadaşı 1996 doğumlu kongolu sol kanat oyuncusu (bkz: yoane wissa)'yı "çok düşük bir ihtimal olsa da ligimiz scoutları keşfetmiştir ve eğer küme düşerlerse alması daha kolay olur" ümidiyle izlemiş biri olarak umarım kalan son iki haftada bu dileğim gerçekleşir ve yaklaşık olarak 8 ila 10 milyon euro olarak tahmin ettiğim bonservis bedelinden daha düşük bir bedelle ligimize ve umarım fenerbahçe'ye transfer olur.

ayrıca ligden düşen takımlardan oyuncu almayı bir fırsat kapısı olarak gören benim için, her ne kadar bonservis bedeli olarak 10 ila 15 milyon euro gibi rakamlar telaffuz edilse de (bkz: west bromwich albion) forması giyen 1996 doğumlu brezilyalı sağ kanat oyuncusu (bkz: matheus pereira)'da tadından yenmez bir oyuncu..