şükela:  tümü | bugün
  • hollandalı futbolcu
  • 13 milyon euro'ya feyenoord'dan monaco'ya transfer olan stoper. monaco football manager oynuyor yeminle. kendi ellerindeki yetmezmiş gibi piyasadaki bütün wonderkid'leri toplamaya ant içmiş gibiler.
  • rakiplerine nazaran dar bir stoper rotasyonuna sahip monaco'nun renklerine bağladığı 1994 doğumlu hollandalı stoper. kendisi bir fm efsanesi olsa da tıpkı virgil van dijk gibi açılıp büyük bir ivme kazanması muhtemeldir. monaco da 3'e 5'e aldıklarını 10 katına satıp, kongolo ve youri tielemans gibi wonderkidleri teker teker takıma dahil ediyor. porto'nun borçları yüzünden batağa sürüklenmesi ve benfica'nın da benzer bir durumla karşı karşıya kalması önlerini açmış gibi. gayet iyi işler yapıyorlar.

    kongolo'ya gelirsek geçen sezonu feyenord ile şampiyon tamamladı. sven van beek ve eric botteghin gibi iyi stoperlerin ardında 3. rotasyon stoper olarak görev yaptı ve 32 maça çıktı. son 4 sezondur as takımda forma şansı bulmakta, bulduğu şansları da iyi değerlendirmektedir ama biraz sık sakatlanan bir yapısı var. kilosu boyuna göre biraz az. monaco'da onu kendine getirirler.
  • geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında kiralandığı huddersfield town tarafından 20 milyon € (106 milyon tl) karşılığında transfer edilmiştir.