• bi baskasini bulup terketmisse, yillardir askindan geberdigini soyledigi kisi icin bir damla bile gozyasi dokmez. onun doktugu gozyaslarini umursamaz. onunla yasadigi guzel anilari bir anda, hic gozunu kirpmadan cope atabilir. daha dun hayatinin en onemli ayrintisi olan kisi, bir anda onemsiz bir ayrintidan bile ote, hicbirsey haline gelmistir. ona karsi artik acimasizdir. aglasa gozunun yasina bakmaz, azarlar. konusmak istese sesine tahammul edemez, azarlar. o sadece bir aciklama beklerken, neden terkedildigini bilmek isterken -ki bunu sonradan cok aci bir sekilde ogrenecektir- , yeni sevgilisiyle simarik ask oyunlari oynar. hayir baskasi yok der, yalan soyler, kuculur. zamaninda ona yaptigi ask oyunlariyla simdi bir baskasini tavlamaktadir, kuculur. ortak tanidiklara yeni sevgilim var diyemez, onu hala seviyorum ama bu iliskiyi yurutmeye gucum yok der, kuculur. gittikce kuculur. yok olma darbesini ise yeni sevgilisi verir gunun birinde. ceker gider, tipki kendisinin de bir gun yaptigi gibi. ve iste o gun, basrol oyuncumuz gidene degil, terkettigine aglar. hem de ilk kez. biraz gec de olsa..
  • bazen gitmeyip seni atan sevgilidir ne oldugunu anlamadan kapinin önünde bulursun kendini kapi kapalidir her zaman sana acik oldugunu dusundugun kapinin onunde kalirsin birden aglatan sevgilidir.
  • terk ettikten sonra da (bkz: #2486958)'deki gibi siirler gonderir sana, kendini aklar kendince.
    anlasmak adina hic bir sey yapmamis, 'anlasamiyoruz, ama bu konuda yapabilecegim bir sey yok' demis, anlasmayi denemek yerine, isine gelmeyen her durumda terketmeyi koz olarak kullanmis, her seferinde gonlu alinarak geri donmus, ve butun bunlara ragmen en sonunda gercekten terkederek terk eden sevgili statusune ermisse, ve ama her turlu fedakarligi senden beklemisse, dibine kadar sucludur, bu terkedilene yapilan kocaman bir haksizliktir.
  • gider, siz ağlarken gider. sevgisinin bittiğini söyleyerek gider, nefes almak istediğini der gider, kendi hayatını yaşamak istediğini söyler gider, ailesinin sizi istemediğini söyler gider, yapacak bir şey olmadığını söyler gider, sizinle değil kendiyle alakalı olduğunu söyler gider, sevgim bitti der gider. sonra oturur tüm bu olanları düşünürsünüz. bir ay öncesinde artık yorulduğunuzu hissettiğiniz anda eğer seni rahatsız ediyorsam hayatından çıkabilirim dediğiniz anda sizi çok sevdiğini söyleyen sizsiz yaşayamayacağını söyleyen biri nasıl oldu da bu şekilde yapmıştır. bir sürü neden sorunuz vardır ancak cevaplarınız yoktur.

aklınızda sadece o gün vardır. öyle ağlarsınız ki önünde dayanamayıp, ama o arkasını cok rahat döner gider. dönüp geriye bakmaz bile. gücünüz yoktur, ararsınız sesi o kadar iyidir ki anlayamazsınız bile. sanki cehennemden kurtulmuş gibi. siz onu mutlu etmek için her şeyinizi bırakmışsınızdır, nasıl olur cehennem yaşatabilirsiniz ki. onun yüzü gülsün diye sadece ona yoğunlaşmışsınızdır.

sonra aylar geçmeye başlar. bir bekleyiş vardır. beklersiniz ama gelmeyeceğini bile bile bunu düşünerek beklersiniz. bir gün başka bir arkadaşınız anlatır. sevgilisi vardır henüz ayrılalı yeni olmuştur. 3 sene birliktesinizdir. nasıl bu kadar cabuk olur dersiniz. sonra öğrenirsiniz ki başkası için terk edilmişsinizdir. neden o gün siz ağlarken o mutludur anlarsınız. sesi neden daha iyidir anlarsınız. başka bir adamın kollarındadır çünkü. istediği o adamdır. sizden alacağı her şeyi alıp gitmiştir çünkü.

ben deniyorum, ayakta durabilmeyi, beklememeyi. ama öyle yoruldum ki. evimin her yerinde yüzün, her yerinde anın, her yerinde saçların durur. eşyalarını topladım. gitmişsin. seninle yabancı olmak çok garip. o kadar garip ki hala sıcaklığın içimde sanki hala benmişsin gibi. ne olursa olsun hiç bir anından pişman olmadığım birşey yaşattığın için teşekkürler. sırf bunu söylemek istemiştim aslında.
  • gittiği yerde mutlu olmasını dilediğim kişi. dilerim mutlu olursun yok geriye dönersen daha kötü bir kere sıçıp bıraktın hayatımın içine bir daha müsaade etmem bilesin.
  • aslında adı anılmaması gerekendir
    en ilk, seni en son gördüğüm yere, sonra da benden vazgeçtiğin ilk yere gittim.
    hatırla beni sevgilim hatırla...
    yıllar yıllar sonra...
  • önce kafası, sonra omuzları ve bacakları kaybolan sevgilidir.
  • artik icinde sevgi kalmayan, cekip gitmeyi, seninle olmaktan daha iyi bulan, sensiz olmayi, senle olmaktan daha mutluluk verici, ya da belki daha az uzucu bulan sevgilidir kendisi. teselli etmek icin soylenen, "seni herkesten daha cok seviyorum, ama anlasamiyoruz, ayrilmaliyiz" vs. sozleri de kulli yalandir. eger cinsi kiz ise, daha once muhtemelen "ne zaman evlenecegiz" sorulari ve israrlari da, er kisi tarafinda bosa cekilmis cileler olarak terk edilmenin acisinin yanina garnitur olur.

cok cektirmisse o gune kadar, iliskinin devam etmesi adina, bir beraberlik adina, anlasabilmek, mutlu yarinlara kosabilmek adina hic bir sey yapmamissa, küsülesi insandir ayni zamanda. ben de oyle yaptim. küstüm.

sizin yaptiginiz onca fedakarligi da bir cirpida cope attigi icin iki defa küsülmelidir* aslinda kendisine.

ayrıca: (bkz: terk edilen sevgili)
  • boşlukta olduğu için sana sığının yürek acısı geçtiği için de seni bırakıp giden sen peşinden koştukça koksa bölgesi (tıp dilinde) kalkan sevginin katresini hak etmeyen insan benzer ama daha çok öküzü andıran yaratıklar...
  • kendini bok gibi hissetmene neden olan sevgili.
hesabın var mı? giriş yap